BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meggy »

x-man

no zhruba půlka auta je smontovaná dodavatelsky a jít si koupit originál desky za 5000,- a vybalit z tý krabice Textary udělá jenom hodně neznalej člověk nebo úplnej magor :)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od x-man »

Meggy píše:x-man

no zhruba půlka auta je smontovaná dodavatelsky a jít si koupit originál desky za 5000,- a vybalit z tý krabice Textary udělá jenom hodně neznalej člověk nebo úplnej magor :)
jo to souhlasim :lol:
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Meggy »

:o))
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

moja skusenost

Příspěvek od abeljozef »

po ozvani sa kontroly brzdoveho oblozenia s tym do 15 000 km tzn vymeny oleja bezproblemov vydrzim a riesim to naraz.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od marasoba »

Ahoj, nevíte, jestli Sharan z roku 1997 má kontrolu opotřebení destiček? Jak to zjistím? Bez toho, abych sundaval kolo a čučel pod auto? :?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od abeljozef »

To nemusi zavisiet len od roku vyroby, ale aj od vybavy a regionu urcenia vozidla. Fakt najjednoduchsia cesta je pozret ci ti z dosticiek ide kabel.

Pozor vacsinou maju kontrolu jedna dosticka v predu a druha v zadu. Takze musis skontrolovat obe kola.

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od marasoba »

Díky moc. Mrknu na to.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od jbarman »

Rozsvítila se mi kontrolka opotřebení destiček. Jak poznám na které nápravě k je třeba destičky vyměnit bez sundání kol, nebo to budu muset dělat na celým autě?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od michall »

Nepoznáš, ani VAGem ne. Senzory (kousky drátů) jsou sériově. Stejně - pokud měníš destičky, mají se měnit na celé nápravě bez ohledu na to, že je špatná třeba jen jedna (stejně jednu normálně nekoupíš). :oops: :oops: :oops: Já sundal kolo a na destičce bylo asi 1mm materiálu. Ale - ještě to brzdilo. Podotýkám, že senzor vypadal takhle http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=204272&t=1
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od Bandog »

na celém autě je měnit nebudeš muset.............nejjednodušší způsob jak zjistit na které nápravě je problém je hodit auto na hever a sundat kolo......jestli to jde i jinak fakt nevím.........pokud bych ti mohl poradit podle sebe, tak nejdřív mrkni na přední nápravu..........pokud nejezdíš často přetíženej nebo v sedmi lidech, tak se destičky na zadní nápravě tak moc nesjíždějí a proto se nemusí měnit tak často......

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od jbarman »

Vím, že se musí měnit destičky na jedné nápravě na obou stranách, jen jsem si chtěl ulehčit práci a věnovat se pouze infikované nápravě, tak budu muset jít do přední i zadní. No začnu tou přední, tam je větší jistota, že se trefím.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od patper »

Tak jako tak je potreba 8O na predek i zadek :!: Pokud nekdo menil pred tebou predek,tak je to ted treba ten zadek :idea:
Jinac mas spoustu casu na nove desky - kdyz se ti rosviti kontrolka,[tak pokud neni neco spatne],tak na to najedes jeste par tisic km :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od Marek77 »

No, já jsem z hlediska brzd malinko odlišný jedinec od zbytku světa. Vzhledem k tomu, že nebrzdím, vydrží mi destičky tak dlouho, že se jimi téměř nezabývám.

Na autě typu Felicia, Lada, Favorit, kde běžně lidem destičky odcházejí po cca 30.000 km, mně vydrží přes 100.000 km (na své bývalé Ladě 2103 jsem za deset let najel přes 120.000 km na jedny destičky a když jsem to prodával, ještě tam bylo skoro 5 mm "masa"). Na bývalé služební Octavii TDi mi měnili destičky při 150.000 km (preventivně, protože jim přišlo divné, že jsou ještě originál).
U Galaxy jsem měnil brzdy loni v únoru (kotouče + destičky), mám na to po roce provozu najeto 35.000 km a destičky ubyly o 0,5 mm (kotouče vůbec). Takže se dá předpokládat, že vzhledem k síle obložení 12 mm mi destičky na předku (čistě teoreticky..........) vydrží přes půl milionu km (což je utopický kilometrový proběh) - mě problematika mých předních brzd nezajímá. Dvakrát ročně (při výměně kol) je rozeberu, zkontroluju a vyčistím a jede se dál.

Signalizaci opotřebení na autě nemám. Ale pokud vím signalizace se rozsvítí v okamžiku, kdy destičky jsou opotřebené k hranici dovoleného opotřebení. Takže pokud se Ti kontrolka rozsvítí, s výměnou destiček neotálej, nicméně z dovolené Tě auto ještě spolehlivě doveze, v tom problém nehledej.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 26.01.2009 11:07, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od patper »

Ne e - kontrolka je informativni :idea: a ne ,aby te hnadka hnala do servisu :idea: tedy pokud neni problem a nesjela se ti jedna strana ,treba z duvodu nevraceni brzdice :wink:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od Marek77 »

Záleží na značce destiček. Já jsem tenkrát měnil destičky na Octavii L&K, kde se rozsvítila kontrolka opotřebení destiček. Po demontáži jsem zjistil, že na jmenované destičce bylo cca 2,5 mm "masa", což je na výměnu bez debat.

Možná jsi ale mohl mít destičky od jiného výrobce, kde indikační drátek mohl být zapuštěn "méně hluboko" do obložení, tudíž se prodřel dříve a zbývalo ještě relativně dost "masa" ke sjetí. Nicméně to potom trochu pozbývá smyslu, řekl bych.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“