AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Laclosak »

michall píše:laclosak: s tímhle už jsem se setkal taky ... u mikrověže. Taky načítala/nenačítala origo i neorigo CD, čištění čočky nepomohlo. Teprve až při demontáži jsem zjistil, že se dostal kousek nějakého vlákna k mechanice zaostřování čočky, takže někdy ostřila, někdy ne. Komplet jsem vyčistil a byl klid.

Jinak spoustu náhradních dílu mají tady (i když asi ne všechno)
http://www.ame.cz/CD-a-DVD-optiky-laser ... asery.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Diky,ale nemam tuseni jak by se dalo tohle radio rozebrat.....a kdyz se mi to povede tak abych to dal zas do funkcniho stavu...:D
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od michall »

Ale jo, povede. skládej díly na stůl tak, jak je budeš vyndávat, občas použij foťák. Pokud přece jen něco zbyde a rádio bude fungovat, bývá to většinou jen "kurwítko" :D :D :D a to se nic neděje. Myslím ale, že stačí odendat horní deklík a odkrýt samotnou mechaniku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Joska Galaxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 06.10.2009 16:01

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Joska Galaxy »

Kucííí, nemáte někdo volný ten CD charger ??? Do Fordu jsem snad "kdysi" kvůli tomu volal, ale tam jsou ceny, že by to jednoho zabilo...jinak vidím, že dosti lidí mění stará rádia za nová, což je jistě fajn, tak snad někomu ten měnič zůstane a je mu již k nepotřebě...tak kdyby náhodou... :wink:
Galaxy I, r.v. 1999, 1.9 TDi, 81 kW, šedo-stříbrná metal., Ghia výbava... (okres HK)

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Paolino »

Ahoj ... vím, že tohle spíš patří do sekce Inzerce ... ale větší šanci budu mít asi tady, když si někdo vymění rádio tak to starý koncernový má potom navic ...
Odešel mi displej na rádiu ... nemáte někdo původní rádio na prodej ? ( viz foto ) bez CD changeru .. Díky. Stačí mi i třeba vadné s dobrým displejem ...
Přílohy
radio_Seat.jpg

Uživatelský avatar
Paolino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.11.2007 11:23
Bydliště: Ostrava

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Paolino »

Fana píše:No pokud se mi podaří to, co jsem popisoval o pár příspěvků nahoře, tak bych ho měl možná volné. Akorát teda by na něm byla popiska Ford 2007RCD. ;-)
Ale to se dá přelepit nebo i vyměnit přední panel. :-)
Ahoj ... co bys za něj chtěl ? :D

octan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 13.05.2009 16:41
Bydliště: Zlín

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od octan »

Zdravím. Věřím že to už někdo z Vás řešil, ale mě se to nějak nedaří najít, je-li to zde. Tak se zeptám. Koupil jsem si 2DIN rádio, které chci zabudovat do Galaxy I pod klimatronic. K mému "překvapení" bude rádio po zasunutí čouhat asi 3,5cm ven, což je asi víc, než je zdrávo. Co se stane, když uřežu ten plech v zadu co by byl za autorádiem a který nyní brání v hlubším zasunutí. A pak se chci zeptat, jak rádio ukotvit, když nemám montážní rámeček a nechce se mi za něj dávat cca 1000,- Kč. Řešil někdo? Poradí někdo? Děkuji.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Brilantis »

Ahoj. Koupil jsem si do sharana II velkou navi mfd. Když jsem ji zadělával všiml jsem si , že kabely na konektoru napájení jsou různě přepojený. Prý je tam i z čidla ABS a kvůli tomu mi nefunguje navi správně. Nemáte někdo schéma jak to znova zapojit?
Přílohy
DSC00628.JPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od michall »

No potěš koště, takový vrabčí hnízdo. ABS nevím, ale určitě je tam signál rychlosti, který navi potřebuje. Máš SZ, tak koukni.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Brilantis »

Dík za schéma ale nějak se v tom neorientuju a v max. co rozlouskám sjou barvy drátů

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od michall »

Dráty najdeš podle těch barev a podle průřezu. Pokud se na to cítíš, nakresli si schéma toho, co tam máš teď a postupně to zkulturni. Ty plastové elektrikářské pásky jsou bezva věc, ale NE do auta. Časem se lepidlo uvolní a izolace už izolovat nebude a riskuješ zkrat a poškození dalších věcí v autě. Zapoj základ, tj. napájení, osvětlení, anténu, repro, ... pak postupuj podle barev kabelů, dokud nebude žádný nezapojený.

Je to tak nějak hrubě, pokud nejsi kámoš s elektrikou, raději to svěř někomu zkušenějšímu.

edit: možná mě někteří pomluví, ale pokud spojuji dráty v autě, používám buďto pájení nebo lisovací koncovky a na spoj natáhnu smršťovací bužírku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Brilantis »

Ok odpoledne se do toho pustím. Pak dám vědět jak to dopadlo

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od parizek_ltm »

ja se teda priznam, ze jsem na draty pouzival taky izolacku...a ted jsi mi Michalle nasadil brouka do hlavy :)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od abeljozef »

Pani su specialne izolacky pre automobilove zvazky. :wink: Nie su z najlacnejsich ale su velmi dobre a maju aj tlmiace vlastnosti zvuku. :999:

Navi sa pripaja sa to 2mi signalmi na ABS aby ked strati GPS signal vedela aku trasu auto preslo.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od michall »

No ano, to jsou třeba ty textilní, ale ty jsou podle mě opravdu jen na svazky kabelů. Izolovat spoj to asi moc ne-e.

S ABS v navi, to jsem netušil, zasejc jsem chytřejší :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od patper »

Napojeni - dvou ''dratku'' z navy na GALA u iso konektoru :idea: :wink:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“