AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od jop585 »

Tak jsem náhodou zavítal do tohoto vlákna a docela mě to vystrašilo 8O
Sháním Sharana a je mi jedno, co tam je za rádio, protože budu stejně dávat něco s MP3, možná i s videem.
Jak ale koukám, asi to tam nepůjde jen tak namontovat.
Poznám nějak od pohledu na přední panel rádia, co je to za model a pak někde dohedám, jestli má ISO konektor nebo ne?
Zatím jsem měli rádia ve škodovkách, kde nebylo originální, takže jsem vždy jenom přehodil ISO konektor a bylo hotovo, nebo u starejch škodovek jsem si ještě tahal dráty sám a pospojoval to svorkovnicí podle proměření, ale to byly vždy 4 repráky, ne 12.
A pak teda ovládání z volantu, psalo se tady, že nějaké modely neoriginál rádia to umí využít? A nebo když stejně nechci nechat originál rádio, tak už zrova klidně bez multifunkčního volantu? (tam by chodil pak jen tempomat, ale na ten jsem zvyklý normálně na páčce)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od michall »

S jistou pravděpodobností se to dá určit podle rádia, ovšem po vyndání se může objevit ISO nebo nějakej bastl.

Člověče, pokud budeš takhle zkoumat každou chybičku, tak si asi nekoupíš nikdy nic. Ideální auto se hledá dost těžce, nikdo holt asi při zadání neměl stejné požadavky, jako máš ty teď.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od jop585 »

Díky za odpověď. Dá se někde najít seznam nejběžnějších modelů rádií v Sharanech/Alhambrách a které má ISO a které jiné připojení?

No souhlasím s tím, že řeším hodně detailů, ale radši předem, než se z toho pak "zbláznit" po koupi a nadávat si, co jsem to vzal. Já bych vzal Sharana i s jasnejma závadama, které jsou opravit, když tomu bude odpovídat cena. A když zjistím, že je s koupí Sharana spojeno mnohem víc problémů než užitku, tak třeba vážně nic nekoupím a naučím raději rodinu naskládat se do Octavie - to se mi zatím nepovedlo, proto hledám větší auto :wink:
-------
Takže jednou z "drobností", které řeším, je i rádio. Má to být pohodlné auto na dlouhé trasy, takže i kvůli rodině a dětem plánuju instalovat něco s MP3 a asi i videem, jinak by nás děti při delší cestě sežraly za živa :twisted:
Taky to trochu patří k rádiím, tak přidám jedno vtipné praktické řešení videa v autě, co máme teď v Octavii (lze použít i na některé Sharany): Telefon Samsung Galaxy Note II se 64GB kartou plnou filmů a pohádek, výklopné pouzdro skřípnuté do krytu šíbru, zvuk přes Bluetooth na autorádiu a je to skoro jako domácí kino, a děti ani nemuknou třeba 3 hodiny :laugh:
Takže i kdybych chtěl zachovat jen to samé jako máme teď, potřebuju nutně autorádio s Bluetooth nebo alespoň line-in. To žádné originální myslím nemá.
Jestli už to je OT, omlouvám se.
Naposledy upravil(a) jop585 dne 04.01.2015 16:02, celkem upraveno 1 x.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od pohodarkajik »

original navi MFD ma analogovy aux in ;-)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od jop585 »

Tak to je skvělá zpráva, tam by se dal tedy pustit aspoň zvuk DVD přehrávače, telefonu, MP3 - a nemusela by se řešit hned výměna :D
Akorát teda v Octavii II co jsem s ní jezdil v práci mělo originál rádio taky AUX-IN a bylo to šíleně rušené, když jsem připojil zvuk z telefonu. (taky to byl nějakej drahej model s navigací)

A podle obrázků MFD z internetu má vzadu i ISO konektor + nějaké dráty navíc, takže asi ani náhrada by tady nebyla takový problém.
Pak jsem se ještě díval na menší verzi, MCD, kde jsou základem zaky 2 díly běžného ISO konektoru, a pak pochopitelně speciální kontakty navíc pro navi, zobrazení u MAXIdotu, multifunkční volant, CD-changer...
Takže by to nemuselo být tak zlé, pokud budou stačit základní funkce, standardní ISO tam je.
Dpokonce to i vypadá, že bez ohledu na vyyší počet reproduktorů v autě vedou z rádia klasicky 4 výstupy a větví se to až dál. jedině že by tam bylo to napájení zesilovače, to už se tu ale vyřešilo výstupem na "motoranténu", co má většina no-name rádií.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od pohodarkajik »

MFD i MCD maji klasicky isa, jen je prehozeny staly a spinany napajeni, staci prehodit a jede to (nwm jestli nema sharan neco extra), changer, info do budiku a pod. je reseno pres mini iso, do MFD jde poslat i obraz, bud s prevodnikem a ovladat DVD z radia, nebo extra ovladat DVD, ale prevodniku se nevyhnes, nebo vyhnes, ale obraz je takovy nejaky, ja to mel na passatu (je to asi v pulce stranky) :arrow: http://forum.passat-club.cz/viewtopic.php?t=1619#p35913" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mirda.1986
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.12.2009 09:28
Bydliště: Hvězdonice

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Mirda.1986 »

Zdravim panove.. dotaz,mam alhambru 1999 r.v. mam radio pioneer s handsfreeckem ktere sem chtel dat do auta a dnes sem zjistil ze origo radio ma jiny konektory a cetl sem ze se musi vyndat zesilovac co je original.. otazka je,jaky iso konektor mam koupit? Nemel by nekdo odkaz co mam koupit? Koukal sem na netu ze stoji kolem 200,- ale nejsem si jistej jestli je to ono.. diky
4 válce stačí...když to turbo tlačí!!! .. ex.. giv tdi.. passat 2.8 v6 .. gIII tdi.. passat b5 tdi.. nyni alhambra afn tdi.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od the.max »

mělo by to stačit http://www.ahifi.cz/universalni-iso-ada ... um=product. Co jsem viděl u známeho v galaxu, tak napájecí konektor má původní a má jen odpojené kabely od zesilovače, které jsou pak napojeny na ISO konektor pro reproduktory. Ten Pioneer stejně asi má vlastní firemní konektor a máš k němu redukci na ISO. Já mám Kenwooda, taky má vlastní konektor a byla k němu redukce na ISO, ale koupil jsem extra redukci na Kenwood/Ford, abych tam neměl zbytečně redukce dvě.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Mirda.1986
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.12.2009 09:28
Bydliště: Hvězdonice

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Mirda.1986 »

O.k. takze by to nemel byt az takovy problem.. diky za info. :good:
4 válce stačí...když to turbo tlačí!!! .. ex.. giv tdi.. passat 2.8 v6 .. gIII tdi.. passat b5 tdi.. nyni alhambra afn tdi.

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od kanec.h »

Který za ktery přehodit u navi MFD?
diky
Přílohy
collage_20150327165741138.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Nalim »

Uvažuji o novějším autoradiu a rád bych zůstal u origoše vw.
Myslíte, že se dá nějak přes redukční rameček namontovat jiný model rádia? třeba RADIO VW RCD 300 ?
Nebo poradíte něco jiného? Na vavi si netroufám..nějak jsem nepochopil ty typy..jedno bere navi z CD druhé ne a ještě plno věcí se musí domontovat

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od the.max »

Musí být standardní 2DIN nebo 1DIN. Když se podíváš na to RCD 300 tak zjistíš, že čelní panel o několik cm přesahuje do stran a asi i na výšku. Když se zase podíváš na rámeček rádia v autě tak zjistíš, že okolo rádia jsou tlačítkové spínače. Takže tudy cesta nevede.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od Nalim »

Tak to jsem nevedel jaka je velikost...myslel jsem,ze treba bude mensi a existije nejaky redukcni ramecek. Skoda no.

schrek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.05.2014 13:02

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od schrek »

NAzdar panove, jelikoz moje radio Becker Indianopolis PRO ktere sme koupil zaroven s autem jde pomalu do kytek, rad bych to vymenil za neco noveho jiz s USB a zaroven neprisle o moznost ovladani radia z volantu, ktere mi fungovalo na toho Beckra. Zkousel jsem se divat , ale Becker bohuzel zadny vhodny radio ted nenabizi, tak se ptam zde na vase zkusenosti. Diky
WV Sharan 2010 1,9 TDi 85kw / 104kw

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, zapojení, vyndání

Příspěvek od the.max »

Ovládat z volantu jdou JVC, Kenwood, Pioneer, Alpine, Sony a mnoho dalších, prakticky všechny lepší rádia mají možnost dálkového. Záleží jen na tom, jestli daný výrobce nabízí 'redukci' na SAG. A když ne, tak obvykle stačí nějakej čas bádat po Internetu a dá se najít schéma a popis pro připojení třeba k jinému autu a pak někdo, kdo se zabývá elektronikou by si s tím poradil a vyrobil redukci na SAG.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“