Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Pavel-ozik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23.06.2010 19:10

Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od Pavel-ozik »

Hledal jsem nějaké téma, ale nic jsem nenašel, dovoluji se tedy dotázat touto formou ....

Jak se dostanu k nádržce kapaliny do ostřikovače?
Respektive jaký klíč a KDE jej případně seženu je na odšroubení podběhu levého předního kola, kde se údajně mám k nádržce dostat.

Kapalina mi s ní stále vytéka. Domnívám se, že něco prasklo díky nepřítomnosti nemrznucí směsi.

A když už jsem u ostřikovačů, zadní nefunguje vůbec. Jak diagnostikovat příčinu?

Díky moc za rady a tipy.

VW Sharan 2002 4 Motion 1.9 TDi

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od bodyvlk »

Když si lehneš pod auto, tak na nádržku zespoda uvidíš. Je hned za blatníkem, před podběhem. Alespoň uvidíš, co tam teče. Jinak podběhy jsou přišroubovány.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od crazyduke »

No já jsem se dostal na nádržku tím, že jsem sundal celý přední nárazník, neboť je to i zespodu zakrytované.... viz foto pravá strana...
DSCF6081.JPG
Naposledy upravil(a) crazyduke dne 16.03.2011 20:14, celkem upraveno 1 x.
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od Marek77 »

Pokud bys nádobku vyndaval, musíš vyndat i LP světlomet. Pokud máš malou nádobku (bez ostřiku světel), jde vyndat celkem v pohodě. Ale pokud je to ta velká, musí se sundat celá chladičová stěna (tedy aspoň u mě na Galaxy I to tak bylo).

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od pby »

Ahoj, taky jsem nenašel jiné téma, tak si přisadím. Včera jsem nalil 4l směsi a dnes prázdno. Zatím jsem nepřišel na nic jiného, než celkem velkej vakl na spodku - je tam výstup z nádržky, jsou tam napojené obě hadičky k předním i zadním ostřikům. Asi je to možná i čerpadlo (pokud není v nádržce). Vezmu si někoho k ruce a kouknu co se děje když ostřikuju - nejspíš do bude lítat ven - vypadá to, že tam možná bylo nějaký těsnění a zhnilo, nevím. Navíc je to teď řádně obalené sněhem a solí - no mňamka.
Řešil jste to někdo ??
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od bodyvlk »

Řešil. Ten balast z kterého vedou hadičky je nasunut na čerpadle. Čerpadlo je vsunuto do nádržky a to směrem dolů. Pokud chceš vytáhnout čerpadlo - sundáš ten balast z čerpadla - směrem od nádržky (je jenom nacvaklý na dvou vývodech z čerpadla) a čerpadlo budeš vysunovat směrem vzhůru. Teklo mi to ve spojení balast čerpadlo. Jsou tam malinkaté "o" kroužky a jeden byl prasklý. Ale může prasknout i ta příruba. Snad Ti to z tohoto popisu bude stačit, až to uvidíš zblízka, bude Ti to jasné.

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od pby »

Díky Ti, a O-kroužky jsi sehnal kde prosím ?
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od bodyvlk »

Tady u nás ve firmě, která dělá hydrauliku. Kdysi jsem tam taky pracoval, tak to šlo.

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od vhml »

Taky sepřidám s dotazem na nádobku. Pustím klíček, rozsvítí se kontrolka hladiny náplně ostřikovačů a zase zhasne, potud v pořádku. Ale reálně to nefunguje. Už mi dvakrát došla kapalina a kontrolka se nerozsvítila. Kde hledat chybu? Měl někdo stejný problém ať nevymýšlím vymyšlené?
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od matko001 »

Tipujem to na spinave/nefunkcne cidlo - treba ho pozriet
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od pby »

Dneska jsem vyndal čerpadlo - našel O-kroužky, ani jeden není ruplej, ale pro jistotu vyměním - jestli seženu.
Nicméně to teče hlavně při ostřiku a teče to z těla toho elementu, co rozděluje vodu mezi přední a zadní okno, tedy nejspíš příruba jak píše bodyvlk. Když jsem demontované čerpadlo doma čistil a tenhle díl z něho sundal, našel jsem ty dva malinkatý O-kroužky(neporušený), ale už se mi nepodařilo rozebrat to dál. Přitom se to evidentně skládá ze dvou částí a je tam i západka a zpětný háček. Zatím mám strach za to víc zabrat. Ale tam bude nejspíš ta netěsnost. Až vyměním O-kroužky uvidím, nevěřím ale, že to pomůže. Předpokládám, že sehnat tohle jako díl nebude zrovna jednoduché - ale nechce se mi kupovat nové čerpadlo :( .
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od bodyvlk »

Tak asi jedině nějaké vrakoviště. Ale tam to prodávají komplet i s čerpadlem. Je to stejné na všechny SAG

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od pby »

Koukám na Kelly a cena je skoro 600Kč za komplet - no nic asi to dám. Jen je tam jiný konektor, ale s tím si poradím.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od pee.tr »

Ahoj. Teče mi nádržka, tak se chci dopředu informovat, jestli když sundám podběh, umožní mi to problém řešit, když nebude nádržka vyloženě prasklá (nikdy mi v ní nic nezamrzlo a při koupi auta netekla), nebo mě v každém případě čeká vyndání světla, nedejbože i nárazníku. Na nárazník se v amatérských podmínkách úplně necítím (zatím jsem nepátral jak na to) a světlo jsem se na druhé straně už jednou marně pokoušel povolit (spodní šrouby jsem nepovolil). Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Nádržka kapaliny do ostřikovače - přístup

Příspěvek od michall »

Na nádržku je vidět trochu podběhem a trochu i mřížkou mlhovky. Téct může samotná nádržka nebo čerpadlo nebo hadičky od čerpadla nebo těsnění čerpadla nebo, pokud máš, těsnění senzoru "málo vody v nádržce" nebo odvzdušňovací hadička. Na demontáž nádržky musí jít nárazník dolů, světla se tuším sundávat nemusí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“