PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot, čitelnost, výměna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KOUDA »

tak to opravdu netusim, ale na muj laicky dotaz mi bylo porazeno, ze lze pouze vymenit za novy kus.....ale po zkusenostech nalezenych tady bych zatim nic nemenil, nez nekdo poradi...od toho tady jsme ne?...:-)...ale diky

Uživatelský avatar
Pepoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Pepoj »

A nevíte náhodou jak tam dát i palubní počítač? Data o spotřebě a tak.

Uživatelský avatar
KOUDA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

MAXIDOT

Příspěvek od KOUDA »

tak, bohuzel pokracuji moje peripetie s MAXIDOTEM....do SZ mi nekdo psal, ze muze poradit, ale ja lama si to samosebou smazal...a ani nevim, kdo to byl....nebudete nekdo vedet?.....pokud se auto ohreje, maxidot je necitelny, leda tak ta lomici cara...foto sice neni nic moc, ale preci jen by alespon neco melo byt videt.....uspeju leda ve strahovskym ci jinym tunelu.....diky Vam
Přílohy
ohrate auto
ohrate auto
DSC00228.JPG (25.55 KiB) Zobrazeno 10472 x

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Příspěvek od jenda »

KOUDA
Cosby inzeruje opravy Maxidotu: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=28001" target="_blank

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od jarda PM »

mam ten maxidot a ukazuje mi to i jaký mam zařazený rychlosti u tiptroniku, akorád je to v němčině... prej se to dá udělat do češtiny...

díky
vzůru dolů....

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od Captain »

Nemí to problém , je třeba kabel na VAG a počítačem to pozměnit. záleží na roku výroby

cbdave
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 02.12.2007 16:05
Bydliště: Prostějov

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od cbdave »

Aloha panove. Zatim jsem jeste moc nehledal, ale da se tam ten display dodelat a mit udaje o spotrebe? Mam Shardu model 05.
danke
--
CBDave

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od motorpower »

CBdave .........dá se to udělat!! :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
TomasekWRC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od TomasekWRC »

2 chiptuner: Mám Galaxy II, 2002, TDi, uměl bys mi to dodělat, mám polodot?? no píše mi to různý kecy o natankování a tak, ale spotřeba, dojezd, to nemám, páčku bych sehnal, ale co ten maxidot, ne a ne na to nikde narazit...
Vymyťte smrt z našich silnic...jezděte po chodníku!

Tomáš

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od abeljozef »

hmm, mas dve moznosti.

Vysolit asi 17 000 za novy aleho cakat a hladat.

Vyhni sa roku 2001 lebo maju iny soft a neukazuju dojazd Km.



EDIT MODERÁTOR: pokračování na téma zabudování PC a PC páčky zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=12

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re:

Příspěvek od jarda PM »

pistahufnagl píše:Sem si nevšim že by mi ukazoval něco z automatické převodovky. když jedu tak je tam tma.
mam automat a ve spodní řádce maxidotu mi to ukazuje rychlosti a případně režim na kterej jedu
vzůru dolů....

jarda PM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.12.2007 11:04
Bydliště: Plzen

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od jarda PM »

Captain píše:Nemí to problém , je třeba kabel na VAG a počítačem to pozměnit. záleží na roku výroby
už to mam česky... díky
vzůru dolů....

Uživatelský avatar
Pepoj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od Pepoj »

Pánové, nevíte náhodou kde sehnat budíčky s maxidotem na sharánka tdi z roku 2002?

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od Shemik »

Dej si poptavku do kluboveho bazaru, tam s tim kseftuje plno lidi 8)

Uživatelský avatar
RadekHo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 14.03.2008 00:30

Re: PŘÍSTROJOVKA, MAXIDOT: co je to maxidot a k čemu slouží?

Příspěvek od RadekHo »

Zdravím
Tak jsem nedávno taky koupil Sharana a krom jiného měl stejnou závadu jak popisuje "kouda". Posháněl jsem nějaké informace a nový displej (1000Kč) a pustil jsem se do práce.
Odpojil jsem baterii a půl hodiny počkal.
Ze začátku jsem se toho trochu bál, ale není to tak složité, podívejte...
Přílohy
Nejvíc bádání mi dalo, jak vyprostit budíky z palubovky.  :?: Rozebral jsem ji skoro celou a nakonec jsem přišel na to, že stačí dlouhý šroubovák cca 30 cm s nástavcem torx. Prostrčí se škvírou vedle volantu zleva i zprava a musí se nasměřovat nahoru k budíkům. Ty jsou zespoda přišroubovány dvěma šroubky. Je dobré si tam svítit baterkou. Po odšroubování stačí shora budíky vyloupnout - nahoře nejsou ničím uchycené.
Nejvíc bádání mi dalo, jak vyprostit budíky z palubovky. :?: Rozebral jsem ji skoro celou a nakonec jsem přišel na to, že stačí dlouhý šroubovák cca 30 cm s nástavcem torx. Prostrčí se škvírou vedle volantu zleva i zprava a musí se nasměřovat nahoru k budíkům. Ty jsou zespoda přišroubovány dvěma šroubky. Je dobré si tam svítit baterkou. Po odšroubování stačí shora budíky vyloupnout - nahoře nejsou ničím uchycené.
Oprava02.JPG
Po vyjmutí budíků se musí odklipsovat několika spoji po obvodu přední část od zadní s plošnými spoji.
Po vyjmutí budíků se musí odklipsovat několika spoji po obvodu přední část od zadní s plošnými spoji.
Pak se odklipsuje zadní ochranný kryt motorků a plošných spojů.
Pak se odklipsuje zadní ochranný kryt motorků a plošných spojů.
Ručičky na přední straně se opatrně jakoby vyšroubují. Ale žádný závit tam není!!! Musí se překonat koncová poloha.
Ručičky na přední straně se opatrně jakoby vyšroubují. Ale žádný závit tam není!!! Musí se překonat koncová poloha.
Vyjmou se plastová kolečka se stupnicemi a po jejich oddělání se musí přecvaknout bílý plast. Možná by se ani nemusel, ale zbytečně bych musel rozebrat oba menší displeje, což jsem nechtěl riskovat. Bílý plast se pak vyklipsuje z desky plošných spojů.
Vyjmou se plastová kolečka se stupnicemi a po jejich oddělání se musí přecvaknout bílý plast. Možná by se ani nemusel, ale zbytečně bych musel rozebrat oba menší displeje, což jsem nechtěl riskovat. Bílý plast se pak vyklipsuje z desky plošných spojů.
Pak se musí oddělat kovový rámeček kolem maxidotu.
Pak se musí oddělat kovový rámeček kolem maxidotu.
Oprava08.JPG
Další práci jsem svěřil místnímu opraváři elektroniky, který mi displej vyměnil. Je k tomu zapotřebí horkovzdušná pistole, mikropájka a zkušenost. Chtěl za to tři stovky. Toto je starý displej.
Další práci jsem svěřil místnímu opraváři elektroniky, který mi displej vyměnil. Je k tomu zapotřebí horkovzdušná pistole, mikropájka a zkušenost. Chtěl za to tři stovky. Toto je starý displej.
Pak jsem to asi za třetinu doby rozebrání smontoval všechno dohromady a k mé velké radosti displej svítí jako nový :ol: <br />Když jsem budík zase potřeboval zespoda přišroubovat, tak jsem si ty šroubky přilepil páskou na ten dlouhý šroubovák aby mi nespadly a asi po pěti minutách jsem je zase zašrouboval. Je tam špatný přístup, ale jde to.
Pak jsem to asi za třetinu doby rozebrání smontoval všechno dohromady a k mé velké radosti displej svítí jako nový :ol:
Když jsem budík zase potřeboval zespoda přišroubovat, tak jsem si ty šroubky přilepil páskou na ten dlouhý šroubovák aby mi nespadly a asi po pěti minutách jsem je zase zašrouboval. Je tam špatný přístup, ale jde to.
Naposledy upravil(a) RadekHo dne 21.05.2008 01:31, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“