KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od patper »

....a dalsi vec je - ta strasna manipulace pri nasazovani - hruza :!: :x

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od marty_ »

patper píše:....a dalsi vec je - ta strasna manipulace pri nasazovani - hruza :!: :x
naprosty souhlas, ja kdyz jsem si elektrony koupil a chtel vyzkouset jak ET45 vypada na aute a zda nijak nezavazi pri zataceni jsem dost horekoval, ze sem se pustil do nasazeni JEDNOHO predniho kola. Byl to fakt horor se strefit na diry :-)
pri testech sem rychle nejel, mel jsem strach z rozkmitani a trochu i z nasledneho ustrihnuti sroubu... ale to se mozna stat nemuze... proste jsem mel strac jet rychlebez vymezovaciho krouzku :-)
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od Jose1 »

Pak je to jasný.... :D dík
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od mimayin »

Ahoj. Jsem z toho po přechodu z Passatu co se týče kol a pneu zmatený. Rozhodl jsem se že na leto dám na našeho Sharana 2,8 VR6 kola 225x55x16 (je to uvedeno v TP na rozdil od 225x50x16 ,které jsem viděl ve výpisu int.obchodů) a k nim disky 7Jx16 ET55 nebo 59. Tak je to uvedeno v TP. Co si o tom myslíte? Je to tak dobře? Nemohu tento rozměr včetně ET sehnat. Pouze alu kola a to ET50. Poraďte mi prosím jestli to nevadí nebo kde sehnat ta správná. Díky moc předem. mimayin. :roll:

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od Tommate »

bezpečná hranice je od ET45 nahoru, ale hodně se používají i menší ET, šířka disku 7 - 7,5" - takových kol je celkem široká paleta výběru, pneumatiky dodržuj podle TP, sle s dodržením ET si nelam hlavu, nejsou s tím žádné problémy při kontrolách atp., navíc je to skoro nemožné, to bys musel koupit originály

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od mimayin »

Diky za radu. Jen se chci ještě zeptat, držel jsem se TP ale v návodu k Sharanu který jsem si stáhl tady na foru jsem našel jen 15palcová kola a to 195,205,a 215. V TP mám ale u mého auta uvedeno i 225/55/16. Předpokládám, že to nemůže být nějaký překlep. Měřil jsem to a jsou v průměru o dva centimetry vyšší. Koukal jsem na foru kluci myslím taky psali, že tam mají ten můj rozměr. S Passatem už jsem byl celkem podrobně seznámený ale teď zase trochu tápu. Díky za odpověd. mimayin

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od Tommate »

hlavně se drž toho co máš v TP, žádný problém s tím nebude

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od mimayin »

Tak jo. Dík za odpověď. Já taky doufám, že to bude OK a neuslyším dření o podběh nebo blatník. :lol: mimayin

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od mimayin »

Takže jsem nakonec objednal pro ty 225/55 R16 alu disky Borbet CA 7x16 5x112 ET50. To bylo maximum co jsem byl v ET schopen sechnat. Sice starší by byly, ale do starších alu se mi moc nechtělo. Všichni mě ujistili, že těch 5mm je úplně zanedbatelných. Navíc jsem to měřil a zdá se, že pořád lepší ET 50 než ET 59, které se mimo ET 55 mohou dle TP také dát na tyto gumy. No nevím ale zadní část gumy už při plném rejtu a plném propérování by se mohla políbit s podběhem. Tedy mám na mysli při zabláceném kole atd. Venku se mi taky zdá místo dost. Kolo je oproti 195/65 R15 (zimní) o asi 1,5 až dva cm větší v průměru. Tedy 0,7 až 1 cm na každou stranu, ovšem musím vzít v potaz sjetí zimních kol na 2mm vzorek, takže to je čtvrt až půl cm. No to si myslím, že nic není. Co se týče středového otvoru (57) tak prý mám být v klidu, to prý bude buď OK nebo to upraví (vetší vymezovacím kroužkem). Objednal jsem je tady http://www.bezva-pneu.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; a vypadají takhle http://www.bezva-pneu.cz/alu-kola-borbe ... x112-et50/" onclick="window.open(this.href);return false; Váhal jsem mezi WHEELWORLD WH5 7x16", 5x112 ET49 ale nakonec německá značka zvítězila nad úsporou nějakých 400,- Kč. No doufám, že jsem se rozhodl dobře. Takže teď týden čekání a pak uvidíme jak to bude sedět. :) mimayin

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od Tommate »

vybral si ideální rozměr, otvor 57 je ok, mohl si jít klidně i do ET45, pak by byla pneumatika trochu dál od podběhu, ale neměj strach, dosáhnout maximálního propružení nebude každodenní jev, jestli se ti to vůbec někdy podaří, vždyť tam jsou pružiny jak u lokomotivy, hodně lidí používá i ET pod 40 a vpoho

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od maniaczek »

Muzu potvrdit, ja pouzivam ET38 a zadny problem

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od dolcett »

Moje nova i stara kolecka byla a jsou taky ET38 a nikdy se nic nestalo a to je to tak uz treti sezonu. V TP mam cely "spodek" popsany skoro jen vyjimkami na rozmery pneu, zel 225/45/17 se tam neobjevuji, ale na STK je to vubec nezajimalo (asi proto ze diky ET38 nevykukuji z auta ven a jsou krasne soumerne)

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od rfarsky »

Mám už třetím rokem ET 35 jako na Passatu a taky bez problémů,kola jsou zároveň s karosérií.

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od maxie »

ET35 a zatím no problém... placebo to líp sedí :-) a subjektivně líp vypadá :-)

Uživatelský avatar
rockyteam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 05.12.2009 13:57
Bydliště: Ostrava

Re: KOLA LETNÍ, ROZMĚR ET: velikosti kol, ET, indexy zatížení

Příspěvek od rockyteam »

Koupil jsem Sharana na zimních kolech a přemýšlím jestli hodit na léto 17" nebo 16" a v techničáku mám toto. Možná budou stačit alu 16". Vím, že je jěště čas, ale už koukám na letní pneu za dobré ceny. Máte nějaký tip?
Přílohy
kola.jpg
Passat Variant 1.9 66kw r.2000 (AHH)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“