ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od patper »

...prej supr....jsem slysel....

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Kamyl »

Aha... Dik... :wink:
No zvazuju tudle http://www.automotobaterie.cz/index.php ... roduct=225 - u nas ji maji primo kousek od naseho baraku v obchode za 3600,-
100Ah, 900A start. proud...
Obrázek

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od patper »

Tak jsem provedl vymenu a nedam tam ten vrchni plast - baterka je vysoka :( takze bacha na ten rozmer :arrow: vyska 190mm - ja mam 225 a to je mooooooooc :cry: Zitra to poresim.... jinac,je znat ,ze ma paru :D

Uživatelský avatar
Maharadza
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1306
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Maharadza »

No nevím jak to je s Bannerkama, bo já mám 70Ah v Passatu B3, 1,9TD 55/75 a po dvou letech už je těsně před smrtí. Za poslední 3 měsíce jsem jí už musel nabíjet 2x :|TAk uvidíme. Nerad bych někdy někam spěchal a ono ouha 8O

Jinak bych šel asi do Varta Blue Dynamic :wink:
Passat Variant B4 1,9 TDi 81Kw - MÉ DRUHÉ JÁ => http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od IVAN142 »

Tak aby letos nebylo ty mojí smůly málo tak moje aku odešla a neřekla mi ani ahoj :cry: tak teď nabíjím a zítra se pojede pro novou

Uživatelský avatar
Opi 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2008 13:47
Bydliště: Jižní Čechy

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Opi 4X4 »

Minulou sobotu jsem namontoval Banner AGM 95Ah 850A, vešla se tam bez úprav,ale jen tak tak.
Mám s "gelovkama" dobrou zkušenost.
Myslím že na několik let mám pokoj.
P1010519.JPG
Foto126.jpg
Seat Alhambra II 1,9TDI 85kw

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od jbarman »

Kamyl píše:Aha... Dik... :wink:
No zvazuju tudle http://www.automotobaterie.cz/index.php ... roduct=225 - u nas ji maji primo kousek od naseho baraku v obchode za 3600,-
100Ah, 900A start. proud...
Tyhle Exide jsou výborné, sám jsem je kupoval do tří aut, brácha ji má ve Š120 už od r. 2003 a zatím bez problémů.

Uživatelský avatar
Maharadza
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1306
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Maharadza »

No nevím jak jsou na tom ty Bannerky. Teď jsem jednu měl a vydržela mi 2 roky a ende :roll:

Těd jsem si vzal Varta Blue Dynamic 72Ah/680 tak uvidíme jak na tom bude ta :wink:
Passat Variant B4 1,9 TDi 81Kw - MÉ DRUHÉ JÁ => http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=285" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Opi 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2008 13:47
Bydliště: Jižní Čechy

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Opi 4X4 »

Před touhle jsem měl T.A.B.ku v offroadu, jezdilo se v terénu + naviják ,je tam šestej rok a stále OK. Tak tady musí vydržet, dostane zabrat maximálně od bufíku.
Seat Alhambra II 1,9TDI 85kw

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od jbarman »

Právě kvůli bufíku tam mám 100 Ah baterii, příhřev chci předělat na ručo ovládání a potom to bude makat hlavně z baterky.

Votrubec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.11.2008 08:29
Bydliště: praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Votrubec »

Ahojky - tak tady pročítám jak řešíte autobaterie vidím, že někteří jste velmi znalí ve funkci baterie jejím nabíjení a pod. Chci jen zaštourat -- alternátor je taky konstruován na určitý wvýkon a rozdíl v nab. proudu vybité 100ah a 70tky je značný dočetl jsem se, že to tady žádnýmu autíčku ještě neublížilo tak jsem asi vedle, mé zkušenosti malé nechci na tom nic stavět byli jiné. bud mi rovnou odešly diody na altiku na jiném vozidle regulátor tedy elektronika , a jindy my hlavní světla kolísavě svítila mín a víc. Na konec na vše měla vliv velikost autobeterie vždy byla větší. Jsem kutil domácí, rád se hrabu v autech jsem elektrikář k už jsem se v pár autech hrabal, ale na tom nestavím nejsem všeználek chytrálek. Jsem tady na foru rád tady se toho člověk dozví a když chce i naučí. tak mě nekamenujte berte to jako dotaz :158:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od parizek_ltm »

patper píše:Tak jsem provedl vymenu a nedam tam ten vrchni plast - baterka je vysoka :( takze bacha na ten rozmer :arrow: vyska 190mm - ja mam 225 a to je mooooooooc :cry: Zitra to poresim.... jinac,je znat ,ze ma paru :D
A ja se divil, ze tam nemam kryt na baterii, mam taky takvouhle kravu velkou :)

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od jenda »

Votrubec píše:Ahojky - tak tady pročítám jak řešíte autobaterie vidím, že někteří jste velmi znalí ve funkci baterie jejím nabíjení a pod. Chci jen zaštourat -- alternátor je taky konstruován na určitý wvýkon a rozdíl v nab. proudu vybité 100ah a 70tky je značný dočetl jsem se, že to tady žádnýmu autíčku ještě neublížilo tak jsem asi vedle, mé zkušenosti malé nechci na tom nic stavět byli jiné. bud mi rovnou odešly diody na altiku na jiném vozidle regulátor tedy elektronika , a jindy my hlavní světla kolísavě svítila mín a víc. Na konec na vše měla vliv velikost autobeterie vždy byla větší. Jsem kutil domácí, rád se hrabu v autech jsem elektrikář k už jsem se v pár autech hrabal, ale na tom nestavím nejsem všeználek chytrálek. Jsem tady na foru rád tady se toho člověk dozví a když chce i naučí. tak mě nekamenujte berte to jako dotaz :158:
Tomu nevěřím alternátor je dimenzovaný podle spotřebičů né podle akumulátoru, příklad traktory běžně mají 120 Ah akumulátory a alternátory tam běžně byly 42 A, dnes Jsou ve VW alternátory 70 -130 A kdyby do akumulátoru tekl tento proud který alternátor je schopný dodat tak by odešel hodně brzy akumulátor, protože trvalý dobíjecí proud je roven 1/10 kapacity což i u 100 Ah akumulátoru je 10 A, Po nastartování teče do Akumulátoru sice podstatně vyšší i niciační proud ale ten bývá cca 1/2 kapacity a doba po kterou do akumulátoru teče je jen několik desítek vteřin maximálně pár minut a postupně klesá na tu cca 1/10 kapacity

Ještě jedna poznámka kdysi jsme ve Škodě 100 měly namontovaný za sedačkami také 120 Ah akumulátor a alternátor v autě byl 35 A a nebyl s tím žádný problém.

To že odchází diody v alternátorech na feliciích je známá věc a odchází i když je tam akumulátor o předepsané kapacitě.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Votrubec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 23.11.2008 08:29
Bydliště: praha

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od Votrubec »

pro JENDA

Jo beru uznávám a jak jsem psal rád se všemu naučím a poučím.
Takže tímto i děkuji za info - ještě se musím moooc učit :lol: :P

forny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2008 21:05
Bydliště: Prešov, SK

Re: ELEKTRO: jakou baterii na Sharana 1,9 TDI 115PS

Příspěvek od forny »

ja som tam dal do Sarika Banner PowerBull kalciovku 100Ah, moja stara obycajna Banerka 74Ah uz nestacila pri mrazoch, a s kaciovkou som zatial spokojny aj vo Fabii (Power bull 44Ah). Ale 100-vka tam vosla presne na chlp. Uz by sa tam nezmestil ani papier :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“