motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Zamčeno
rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Dobrý den, bohužel jsem nenašel téma popisující můj problém tak zakládám nové.
Mým problémem jsou jen první starty za studena. Motor chyta po přižhavení cca po 10-15em středně rychlem protočení startéru, poté běží bez problémů. Pokud motor po krátké chvíli chodu vypnu(stačí jen pár vteřin) ihned na druhé protočení startéru už ale bez problémů znovu naskočí. Po odstavení v práci nebo odpoledne u domu na delší dobu(8-15 hodin) se hrůzné startování opakuje, takže vlastně každý den i dvakrát. Auto je používáno denně ale jen na krátké popojíždění a to do 15km do práce a zpět, sem tam obchod, baterie je 3 roky stará a dostává pořádně zabrat, nabíjím ji díky tomuto startování docela často, skoro každý měsíc radši dobíjím. Je to 74Kw a měla by dle fora bohatě stačit. Vyměnil sem xenon za H7 a vyrušil automatické rožínání abych jí při startu ušetříl. Trochu to snad baterce pomohlo. Díky tomuto startování už sem nechal přetěsnit motor(těsnění pod hlavou, bylo malinko praskle, strácel se mi olej a voda, ol. vana drží, nové těsnění sání) kontrola žhaviču(keramické steří 2 roky)bez problému,všechny funkční. Změna startů bohužel žádná. To je asi tak vše co můžu podat jako vstupní info. Doma u paneláku a bez garáže si neudělám na autě sám skoro nic a sem tak odkázaný na servisy.
Díky za pomoc s mojím problémem. Radek
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od smolda »

Drahý kolego, tenhle rébus se tu řešil už tolikrát, že už asi málo koho baví na to upozorňovat. Hlavně jsi určitě nečetl pravidla tohoto fóra tak ti raději napovím, pokud nenajdeš tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false;
pak teprve založ nové vlákno...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Zdravím Vás.
Šerloka používám často a většinou najdu to co hledám. Špatné studené starty sem nenašel.
Motor nestartující za tepla jsem prostudoval ale bez ůspěchu. Můj problém to neřeší.
Vlákno jsem pojmenoval podobně aby ho bylo možné potom zařadit pod vlakno do šerloka
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od smolda »

U studeného motoru to nejčastěji bývá netěsností vstřiků. Měl jsem podobný problém a kompletní přetěsnění vstřiků pomohlo. A ještě otázka naokraj - jak starý máš rozvody? Než se pustíš do přetěsňování vstřiků, zkoukni jak máš nastavený předvstřik. Pokud bude OK, bude na řadě přetěsnění vstřiků.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Díky za jednu z možností. Je pravda že vstřiky sem zatím neřešil a je to asi jedna z možností kdy se strácí tlak na válcích a proto tedy to dlouhé startování. Rozvody jsou dělané v červnu 2014 spolu s tím přetěsněním jak jsem psal.
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od smolda »

Ono je to tak, že pokud není vstřik těsný, přes zpátečku vstřiku ti nafta odteče a vstřik(y) se zavzdušní. Každý první start je vlastně odvzdušňování vstřiků.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Budu muset proštudovat jak to všechno funguje a co je potřeba vědět, kde vstřiky jsou, kolik jich je jak se přetěsňují, mají zpátečku?? atd. abych nebyl uplne mimo téma. Motorům nerozumím. Kdyby si dal smolda nebo někdo z Vás tu práci a v pár větách se mi to pokusil tyto body osvětlit, byl bych velice rád. Pár vláken je i na foru takže se pokusím se něco dozvědět i tady.
Zatím díky Radek
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Takže něco málo jsem se dozvěděl v sekci MOTORY-diesel tady na stránkách.
Tedy tím přetěsněním vstriků je myšlena výměna několika gumových těsnících kroužků na jednom nebo všech vstřikách dle potřeby ale to jen v případě, že je vstřik v pořádku a jsou opotřebené jenom těsnící kroužky. Už jeden špatně těsnící nebo vadný vstřik znamená při delším stání odtok nafty zpět a tím i zavzdušnění.
Pokud to tak je, tak mi to potvrďte a pokud né tak prosím opravte, díky Radek
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od smolda »

Pochopils to správně, takhle to vypadá
Přílohy
VW.jpg
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

Dost problémů se studenými starty u motorů PD může způsobovat netěsnost tandemového čerpadla. Už se to tu také několikrát řešilo.

Samozřejmostí je snímač teploty motoru, který může kecat - ale to je poměrně snadno zjistitelné VAGem.

Opotřebení motoru ve smyslu nízkých kompresních tlaků je až ta další možnost. Spíš bych se zaměřil na to tandemové čerpadlo.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od smolda »

... a taky podávací čerpadlo v nádrži... Ale pokud bys udělal kvíz mezi mechošema, většina by úplně nejdřív řešila těsnost vstřiků.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od Marek77 »

První vozy s motorem PD vůbec podávací čerpadlo v nádrži neměly a se startováním nemívaly žádné problémy. Nicméně dejme tomu...............

rssc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 31.08.2012 16:58
Bydliště: Nový Jičín

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od rssc »

Pánové díky za návrhy, začnu tím snímačem teploty no a potom se uvidí jestli pujdu na tandemové čerpadlo nebo na vstřiky. Podle dřívějších popisů by to mělo být kolem tandemu vidět tak mrknu ale s hlavou už budu muset jit do servisu. Na to nemám prostor ani zkušenost Začnu to řešit nejspíš příští týden tak dám vědět jak se mi daří.
Zatím díky...
Seat Cordoba 1998 55kW
Seat Alhambra 2004 96kW + chip

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: motor: studené TDi špatně startuje - dlouho točí

Příspěvek od vilik »

Marek77 píše:První vozy s motorem PD vůbec podávací čerpadlo v nádrži neměly a se startováním nemívaly žádné problémy. Nicméně dejme tomu...............
No, úplně jistý si nejsem, ale mám rok výroby 2000 verzi 2001, tedy jeden z první série PD a vím určitě že v nádrži podávací čerpadlo mám.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Zamčeno

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“