POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

(Pokud zde Vaše pojišťovna není, napište ji do příspěvku) Kde máte povinné ručení na své SAG?

Allianz pojišťovna
22
10%
Česká pojišťovna
37
16%
Česká podnikatelská pojišťovna
38
17%
ČSOB Pojišťovna
17
7%
Generali pojišťovna
40
17%
ING Nationale-Nederlanden pojišťovna
1
0%
Komerční pojišťovna
0
Žádná hlasování
Kooperativa pojišťovna
34
15%
Pojišťovna České spořitelny
0
Žádná hlasování
Triglav pojišťovna
23
10%
Uniqa pojišťovna
10
4%
Winterthur pojišťovna
7
3%
 
Celkem hlasů: 229

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od vilik »

U nás je systém povinného ručení šíleně pokřivený. Každý řidič má povinnost se pojistit, aby se z toho hradila škoda druhému, ale to se ve skutečnosti nestává často.
Každý se snaží mít co nejlevnější pojistku, což je pochopitelné. Ale na druhé straně je to na úkor poškozeného, protože pojišťovny se poškozeného snaží odrbat kde to jde.
Nejhorší na tom je, že pojišťovny se nechovají tržně, ale monopolisticky. Je jim v podstatě jedno, jestli naštvou nějakého klienta, který od nich uteče, protože oni nikdy nemůžou prodělat. Slyšel jste někdy někdo, že by zkrachovala nějaká pojišťovna? Nemluvím o všelijakých fúzích.
O kopírování výše pojistného, nebo lépe kartelových dohodách není třeba se zmiňovat.

Takže situace je taková, že na jednu stranu si lebedíme, jak málo platíme za povinné ručení, ale když se dostaneme na druhou stranu barikády, nadáváme, jak nás ta pojišťovna ošidila. A bohužel na tu druhou stranu se velice často dostaneme bez vlastního přičinění.
Teď jde jen o to dostat se na tu druhou stranu co nejméně často, nebo raději vůbec.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Vytvarnik »

Na toto téma mám teď čerstvou zkušenost.
Před měsícem mě naboural nějakej mlaďas ve Vectře. Jeho vina, přehlédl stopku.
Škoda na mém Sharikovi byla odhadnuta na 120 tisíc (blatník, nárazník, světlo, čelo, haupna, chladič, klimatizace)
Asi za 4 dny přišel do servisu dopis od Kooperativy (tam má ten dotyčný povinné ručení), že zaplatěj pouze 90 tisíc.
Naštěstí se do toho servis vešel, ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Korda »

Vytvarnik píše:Na toto téma mám teď čerstvou zkušenost.
Před měsícem mě naboural nějakej mlaďas ve Vectře. Jeho vina, přehlédl stopku.
Škoda na mém Sharikovi byla odhadnuta na 120 tisíc (blatník, nárazník, světlo, čelo, haupna, chladič, klimatizace)
Asi za 4 dny přišel do servisu dopis od Kooperativy (tam má ten dotyčný povinné ručení), že zaplatěj pouze 90 tisíc.
Naštěstí se do toho servis vešel, ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.
To asi pěkně z amortizovaly,co?? Nebo byl jiný důvod??

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Vytvarnik »

Korda píše:
Vytvarnik píše:Na toto téma mám teď čerstvou zkušenost.
Před měsícem mě naboural nějakej mlaďas ve Vectře. Jeho vina, přehlédl stopku.
Škoda na mém Sharikovi byla odhadnuta na 120 tisíc (blatník, nárazník, světlo, čelo, haupna, chladič, klimatizace)
Asi za 4 dny přišel do servisu dopis od Kooperativy (tam má ten dotyčný povinné ručení), že zaplatěj pouze 90 tisíc.
Naštěstí se do toho servis vešel, ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.
To asi pěkně z amortizovaly,co?? Nebo byl jiný důvod??
Ano, amortizovali. Je to r.v.2001 a najeto 156 tis. km. Berou to jako zhodnocení auta.
Co je mi ale do toho. Já to nabourat nechtěl, já bych se spokojil i se stávajícím stavem.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od vilik »

Vytvarnik píše:....ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.
Pokud by ti na to skočil, tak možná. Jenže když řekne, že ti nic nedá, tak máš bohužel smolíka, protože on se bude ohánět tím, že je pojištěn a kolik vyplatí pojišťovna není jeho problém. Je to jen mezi tebou a pojišťovnou. A s těmito argumenty by uspěl v případě soudního sporu mezi tebou a jím. Nevysoudil by jsi nic.
To je ten hnusně nastavený systém povinného ručení.Obrázek
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Vytvarnik »

vilik píše:
Vytvarnik píše:....ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.
Pokud by ti na to skočil, tak možná. Jenže když řekne, že ti nic nedá, tak máš bohužel smolíka, protože on se bude ohánět tím, že je pojištěn a kolik vyplatí pojišťovna není jeho problém. Je to jen mezi tebou a pojišťovnou. A s těmito argumenty by uspěl v případě soudního sporu mezi tebou a jím. Nevysoudil by jsi nic.
To je ten hnusně nastavený systém povinného ručení.Obrázek
Aha dík, to jsem netušil. Naštěstí to ale zatím nepotřebuju.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od vilik »

Já to samé řešil cca před rokem. Auto jsem měl týden, ještě ani nebylo přepsané a najela do mě zezadu ženská pojištěná u ČPP. To když viděli policajti, tak mě rovnou politovali. Taky ano. Odrbali mě kde se dalo. Nakonec jsem z nich dostal tolik peněz, že mě to opravu zaplatilo, ale na nové díly jsem musel zapomenout. Pomohla výhrůžka soudním znalcem, soudem a Českou kanceláří pojistitelů. Viník byl z obliga.
No, hlavně, že jsi nemusel doplácet ze svého.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Korda »

vilik píše:
Vytvarnik píše:....ale kdyby nevešel, tak bych ten rozdíl musel požadovat (vymáhat) na tom mlaďasovi.
Pokud by ti na to skočil, tak možná. Jenže když řekne, že ti nic nedá, tak máš bohužel smolíka, protože on se bude ohánět tím, že je pojištěn a kolik vyplatí pojišťovna není jeho problém. Je to jen mezi tebou a pojišťovnou. A s těmito argumenty by uspěl v případě soudního sporu mezi tebou a jím. Nevysoudil by jsi nic.
To je ten hnusně nastavený systém povinného ručení.Obrázek
Pak v tom případě je zbytečné platit takovej balík za pojístku.Vidím že přeskočím na Čsob co se týče poviného ručení

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Korda »

vilik píše:Já to samé řešil cca před rokem. Auto jsem měl týden, ještě ani nebylo přepsané a najela do mě zezadu ženská pojištěná u ČPP. To když viděli policajti, tak mě rovnou politovali. Taky ano. Odrbali mě kde se dalo. Nakonec jsem z nich dostal tolik peněz, že mě to opravu zaplatilo, ale na nové díly jsem musel zapomenout. Pomohla výhrůžka soudním znalcem, soudem a Českou kanceláří pojistitelů. Viník byl z obliga.
No, hlavně, že jsi nemusel doplácet ze svého.
Tohle je taky jedna z těch pojišťoven co rádi platí :twisted: .To mi zase říkal borec co mění okna, že s těmahle je to taky nadlouho.Jak říkám.Dám nějnižší pojistku na Povinné ,protože krytí-hrazení škody jako škůdce neovlivním jestli jsem pojištění u jakékoliv.Své si pojistím havarijně s 1-5% spoluúčastí a bude klid.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od widle »

já už to tady jednou psal...v lednu do mě bouchla paní...LP část nárazníku praskla...její pojišťovna allianz poslala peníze do 5 dnů...to bylo fajn, ale taky mi tam pán říkal, že když to nechám opravit v servisu, tak oni servisu zaplatí celou práci a díly zamortizují...čili zbytek si doplatím...opravdu prima spravedlnost...raději jsem se nechal vyplatit...
v červnu, druhá rána, jiná paní mi nabourala PP část nárazníku, já říkám pořád, že ty naše auta jsou babolepy, ta měla pojištění u české....děs, nevím jestli je to od toho data všude, ale pán z české mi řekl, že to musí zamortizovat a pak mi pojišťovna vyplatí jen POLOVINU částky, protože se jedná o plastový díl a ten jde svařit...opravdu..svět se v pi.u obrací....a zákazníku jen plať...plať...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od widle »

něco mi tam vypadlo...pán z české říkal, že mají to nařízení od 1.6.2007...myslím to poloviční vyplácení...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Tommate »

Má teď Generali i se sklama, ale už nehledím na jméno pojišťovny ale na cenu a od té doby co jsem byl nabořen pojištěným u Generali, měl jsem starou šupu auto, jednoduše totální škoda, pár korun a čekal jsem na to čtvrt roku a provolal mailand, hodně štěstí s takovým pojištěním :(

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Shemik »

Kdo mate zkusenost s tim poj u CSOB?
Kolik stoji a jak plni?

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Korda »

To jak plní u poviného ručení nevím a je mi to jedno. Protože ze zkušeností vím, že ty to neovlivníš a ten kdo do tebe nabourá se už o to stejně ve velké většině případů nestará a jestli máš plnění do výše 35 nebo 100 milionů je většině z nás jedno.Jelikož do nějaké ropné rafinerky doufám nenarazím :lol: Ale na 99% k němu přejdu.Pokud nemáš bonus, tak jako já, tak je to mezi Českou Poj.A Kooperativou atd rozdíl pomalu 3000kč ročně.A to se vyplatí!!!! :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Mišák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 05.11.2007 13:38
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Mišák »

Ja premyslim o Wustenrotu - delaji pojisteni podle vykonu, coz se mi u moji Alhambry 1,9TDi 66kW dost hodi.
Po zapocteni maximalnich bonusů a uzavreni smlouvy po internetu se dostanu na 2718 a od jara kdy mi bude 30 mi klesne pojistka na 2448 coz si myslim ze je bezkonkurencni ....

Pro informaci prikladam tabulku, kde se kazdej muze podivat.
Přílohy
Wustenrot povinne ruceni 2007 po internetu.pdf
(230.57 KiB) Staženo 58 x

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“