POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět

(Pokud zde Vaše pojišťovna není, napište ji do příspěvku) Kde máte povinné ručení na své SAG?

Allianz pojišťovna
22
10%
Česká pojišťovna
37
16%
Česká podnikatelská pojišťovna
38
17%
ČSOB Pojišťovna
17
7%
Generali pojišťovna
40
17%
ING Nationale-Nederlanden pojišťovna
1
0%
Komerční pojišťovna
0
Žádná hlasování
Kooperativa pojišťovna
34
15%
Pojišťovna České spořitelny
0
Žádná hlasování
Triglav pojišťovna
23
10%
Uniqa pojišťovna
10
4%
Winterthur pojišťovna
7
3%
 
Celkem hlasů: 229

Uživatelský avatar
alikvosa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: chomutov

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od alikvosa »

Dnes jsme se zastavili v Kooperativě (kde jako jediní nabízejí poj. i na živel) a dostali jsme na místě 50% slevu na povinné ručení. Máme 5300,- ročně (100mil na škody a zdraví + poj. čelní sklo vyhřívané) :ura1: :999:
Obrázek

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Tommate »

taky budu měnit, jsem u Generali skoro 2 roky, takže právě nadchází výročí, kdy můžu vypovědět smlouvu, proč mám platit 8400 ročně, když to jde i o třetinu levněji se stejnýma službama, podle mne by si měly pojišťovny víc vážit stávajících klientů a né aby bonus tak akorát dorovnával zdažražování pojistného :!:

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od parizek_ltm »

Tak jsem dneska koukal na ten Wustenrot a nestacil jsem zirat :o
Za rocni pojistne splatne jednou rocne s plnenim 35/35 nebo tak nejak po me chteli 20 000,-
Opakuji - 20 tisic :lol: ...beze skla, nic.

Necekam zadne levne pojistky, jelikoz je to prvni auto psane na me, ale tohle je sranda.

Jinak mam Triglav s plnenim 50/50 a byl nejlevnejsi - 4500,- pulrocne. Mam u nich i motorku, taktez nejlepsi cena.

Jinak zajimaci porovnani je na top-pojisteni.cz
Zadate si parametry a vyjedou vam ceny u ruznych pojistoven + kryti a ostatni info.
Fungujou jako zprostredkovatele, takze se v prubehu sjednavani o klienta i staraj.
Resil jsem pres ne dva dovozy a naprosto nou problem. Po sjednani hned poslou docasne dokumenty, o par dni pozdeji dorazej smlouvy, vsechno srozumitelne...

Uživatelský avatar
Galaktický Aleš
Závodník
Závodník
Příspěvky: 638
Registrován: 16.07.2008 12:53
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Galaktický Aleš »

Podnikatelská mi to dala ještě o pár kaček líp = 4.444Kč, ale nepamatuju krytí. Ten rozdíl je ale zanedbatelný.

Dokonce jsem slyšel o možnosti jak se dostat pod 5000 i když jste třeba po havárce bez bonusů. Ale nvm co to bylo za firmu, byl to tuším taky nějaký zprostředkovatel a ne klasická pojišťovna. Pokud bude zájem, zjistím kontakty. Takže platit 8 tisíc ročně fakt není důvod.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Jose1 »

Kooperativa - 6216,-/rok aživelná pohroma je v ceně.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Shar »

Platím 4.417,- za rok, včetně pojištění VŠECH!!! skel na autě. (limit na skla 15.000,- Kč, platí i na opakovanou škodu v jednom roce). Ty skla stojí 1.100 Kč, jen povinné ručení 3.317,- za rok.

Fakt nevidim jediny duvod, proc platit moc (navic zbytecne) :-)))

Uživatelský avatar
pokyro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královehradecko

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od pokyro »

Shar
A která pojišťovna?
G. Aleš
Co vím tak i když jsi měl nehodu tak jsi mohl uzavřít u ČPP.

A ještě přidávám zkušenost pokud uzavíráte přímo na firemní pobočce tak jde sjednat maximální bonus. Podmínka je, že daný pracovník musí být zaměstnanec dané pojišťovny. Pokud to bude jen smluvní partner na Ič, tak většinou Vám neposkytne všechny bonusy z důvodů krácení svých marží. :)
Obrázek Alhambra 2.0i 85 kW.
Toto auto se mi stává životním koníčkem.

Uživatelský avatar
Shar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.08.2008 13:22
Bydliště: jižní Morava

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Shar »

Ja to mam u Triglav.

Jinak s temi bonusy to neni az tak pravda, zalezi vzdy na konkretnim pristupu. Zamestnanci taky musi plnit plán... :-)) Navic nekde to muzou mit taky na IČ, ani to nezjistis, tvari se to jako firemni pobocka. (nejlepe nekdo z rodiny od zamestnance na vysoke zidli v pojistovne... :-))

Uživatelský avatar
kldr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 18.11.2008 11:55
Bydliště: Třeboň

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od kldr »

Já teď budu pojišťovat Sharana 1.9 u Generali. původně jsem měl v plánu udělat šarádu s autama - přehlásit Passata 1.6 na manželku, bonusy z něj převést na dražší pojistku Sharana a platit plnou palbu na "lacinějšího" Passata. Naštěstí jsem tohodle ušetřenej - po porovnání momentálně aktuálních výší pojistek vylezla Generali s akcí na 1.9 motory a cena - 4160,-Kč na rok na auto bez jediného % bonusu (a to by mě ta šaškárna s přepisama potom vyšla dráž - nehledě na to lítání po úřadech). Nikdo prý neví jak to bude s výší pojistek za rok (to se týká všech pojišťoven), každopádně ho snadno pojistím potom klidně zase jinde.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Tommate »

Tak mi z Generali poslali novou cenu na nové pojistné (roční) období včetně bonusu +5% (celkem tedy 10%) a celkově je ještě asi o 3 stovky vyžší než stávající rok. Píšou tam něco o novele zákona, která předepisuje navýšení minima základního limitu pojistného plnění. Já myslel že s bonusem se bude částka snižovat a je to už druhý rok naopak. Dělají to všechny pojišťovny? Asi bych se měl s nima rozloučit že?

pro představu: na příští období po mně chcou 8712,- (platím čtvrtletně)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Bandog »

Tommate:

mám úplně stejnej problém jako ty................za celou dobu co řídím jsem neměl ani jednu nehodu, a oproti loňskému roku mi Generali zvedla bonus +5% takže teď mám bonus maximální (40%) a přesto se mi oproti loňskému roku zvedla pojistka asi o 300,- nebo tak nějak (spíš víc než míň) s odůvodněním jako píšeš ty...................já se z nich snad zblázním..........nebo mě trefí šlak :(

jsem u nich pojištěnej spoustu let a než abych na tom vydělával tak mi zvedají povinné ručení :(

už jsem na ně tak naštvanej, že zvažuji přechod k jiné pojišťovně..........nechápu, proč si tyhle pojišťovny nevážej dlouholetejch bezproblémovejch klientů a takhle se po nich vozej a vidělávaj na nich.............ať mi políběj :gey:

(jen pro upřesnění platím teď roční povinné ručení 5137,- ročně)

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Tommate »

tak to máš docela pěknou cenu, no ale těch bonusů?! to bych musel čekat a nebourat ještě 6 let, a kdoví při tom zdražování kde by ta cena stejně byla, já to vidím na rozvod :evil:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Bandog »

cena ujde, ale štve mě, že ti napíšou, že ti přidávají bonus a přitom ti zvedají cenu :(

takhle to snad nefungovalo ani v Kocourkově...........to je přímo na ústavní léčení v Bohnicích :D

Bilardos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 06.01.2008 16:26
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Bilardos »

Bandog píše:cena ujde, ale štve mě, že ti napíšou, že ti přidávají bonus a přitom ti zvedají cenu :(

takhle to snad nefungovalo ani v Kocourkově...........to je přímo na ústavní léčení v Bohnicích :D
Cena podle mě teda nic moc, ale záleží také na tom, odkud jsi. Zvážil bych jít jinam. Jediné, co by mluvilo pro Generali je, že dají stejný bonus i na druhé auto.
SII - 1,9 -85kW

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: POJIŠTĚNÍ, POVINNÉ RUČENÍ: levnější pojistky, ušetřete

Příspěvek od Bandog »

Bilarbos:

souhlasím, ale nemám moc času zjišťovat, kde to vyjde ještě levněji..............druhé auto nemáme, takže tato výhoda se mě moc netýká :D

poraď, kde to bude ještě levnější..............(teda pokud můžeš :mrgreen: )

díky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“