TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

http://svetmotoru.auto.cz/clanek/servis ... -s-ni.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dnes jsem se byl ptát u nás v autoškole a právě kvůli tomuto přestali celé rozšíření B+E a B96 nabízet. Slečna mi řekla, že to jezdí z Golfem a nevejdou se do limitu nejnižší hmotnosti.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od the.max »

Tak si na to maj koupit pořádný auto :-D Jenže on ten olítanej golf TDI je tak levnej :-D U nás je to stejnej problém, nemají vhodnej tahač.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

To je problém všude. V Praze to přestalo nabízet cca půlka autoškol.

djlucky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.10.2011 17:11

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od djlucky »

na sk je to takto staci skupina B + harmonizovany kod 96
dufam ze ma neukamenujete ked pridam obrazok je to tam krasne a jasne napisane.
(zdroj na strankach jednej autoskoly http://www.autoskolaportal.sk/index.php ... D=9&pid=12)
pre istotu mam spraveny screenshot aj v telefone...
Obrázek

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od matko001 »

Viete mi prosim pomoct s "opravou" mojich kablov? Mam tam 13 zilovu verziu a extra piny na nabijanie privesu mi asi nefunguju a uplne urcite nechybaju, ale chcem aby mi fungovali hmlovky a asi aj spiatocka - menim svetla na nosici bicyklov a uz tam chcem mat tuto vlastnost. (pripadne aby som mal dve hmlovky - jazdim par krat rocne zopar tisic km na dialnici a v dazdi a hmle to je pre mna dolezite.
Momentalne tam mam nejaku kablovacku westfalia a nesprava sa to ako by som chcel.
Vyzera ze ked to urobim podla navodu tak by to nakoniec aj mohlo fungovat, ale chybaju mi dve informacie:
1: Kam pripojit kabel na odpojenie parkovacich senzorov? Alebo to funguje tak, ze ked sa spravne nakoduje, tak sa budu odpajat same? Prisiel som na to, ako som to mal zapojene doteraz a ziadna vyhra to nebola. :-(
2: Ako nakodovat centralnu elektroniku?
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od michall »

Co to znamená "asi nefungujou"? Myslíš si, měřil jsi? Na netu se dá najít zapojení zásuvky konkrétního typu, takže vezmi sobě třeba zkoušečku se žárovkou, asistenta posaď do auta a zkoušej, co a jak má kde být. Zásuvka by měla mít v sobě přepínač, který po zapojení přívěsu odpojí mlhovky na autě a řj parkovacího asistenta řekne, že má připojený přívěs.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od vikino1 »

Ak potrebuješ nejaké schémy ta ti ich pošlem. Mám síce len Alhambru ale malo by to byť to isté.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od matko001 »

Co mi nefunguje je ukazatel vypalenej ziarovky a vypinanie parkovacich senzorov - uz som tu niekde pisal, ze mi to nechyba, ale nakoniec by sa hodilo to mat OK. Dnes som sa tomu este venoval a ono to nakoniec vyzera, ze je tie ostatne zily su spravne zapojene, akurat to nieje nakodovane. Takze otazka je, vie niekto ako sa to koduje, alebo to sam nezvladnem?

Podla tohto zapojenia by mali byt piny 9,10,11 a 13 nejako zapojene na plus a kostru, ale kedze prives ktory by toto podporoval nemam a ani mat neplanujem, tak mi je to momentalne uplne jedno. (v kufri mam nezapojenu koncovku s 3 velkymi zilami)
http://cs.wikipedia.org/wiki/ISO_11446" onclick="window.open(this.href);return false;

Prepinac tam je, ale je priamo v tej Westfalia RJ, takze ak nema prives hmlovky, tak ich necha zapnute na aute.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Piff66 »

Na Sharanu (2006),dotaženým z Německa,mám u tažnýho 13pin zásuvku Jaeger,ale nejsou zapojené piny(nejsou plíšky) 9-13 a kabel vede do kufru asi rovnou ke světlům.Potřebuji je kvůli karavanu a nevím,jestli to nějak dobastlit nebo koupit toto : http://www.vapol.cz/cz/produkt/elektrja ... rettyPhoto" onclick="window.open(this.href);return false; .Nevím,jestli se pak Vagem nemusí něco nastavovat(pin13 - rozpoznání přívěsu - kvůli ESP).Malý vozík pres redukci to nepozná - v redukci nejsou piny.Má s tím někdo zkušenost?
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od michall »

Doplň si do podpisu auto a do profilu přibližné bydliště. Zkus najít někoho v okolí, kdo se vyzná a bude umět posoudit zapojení TZ. Možná budeš muset koupit celý svazek, nebo třeba jen chybějící díly.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Piff66 »

Mám doplněno,jen mě zajímá,jestli to někdo instaloval a jestli se musí něco nastavovat.Servis na to mám.Dík
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od dejdar »

Koupil bych jen novou 13-ti pin zásuvku a dotáhl chybějící 4 kabely - 2x kostra, 1x stálý plus, 1x plus zapalování, kupovat celou novou kabeláž je škoda peněz. Kabely použij průřez 4mm samozřejmě s odpovídajícím jištěním, lednice má cca 100W a i když použiješ v Else uváděný průřez 2,5 mm díky délce vedení budeš mít na lednici pouze cca 10V.
Pro napájení karavanu nic kódovat nemusíš, předpokládám že přívěs v centrální elektrice máš nakódovaný už teď. ESP není nijak propojeno se zásuvkou přívěsu.
Pak si taky ještě zkontroluj jak to máš vlastně zapojené v karavanu.Já mám Tabberta r.v. 2010 a lednice byla naprosto nepochopitelně napojena z trvalého plusu a plus přes zapalování bylo jenom připraveno ze zástrčky na karavanu do 1. rozbočné krabice a tam bylo ukončeno.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Piff66 »

Mám Hylander Provence 2002 a podle schématu je lednice napojená přes pojistku přímo na spínané plus.Pin12 na rozpoznání přívěsu není zapojen.Nevím,jestli je nakódován přívěs - budu si ale nechávat aktivovat češtinu,tak jestli můžeš napsat,kde se to zjistí a kam nejlépe zapojit ty plusy.Dík.
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od dejdar »

Plusy natáhnout z rovnou pojistkovky, kostřící bod je pod levým zadním světlem.
Jestli máš v nakódován přívěs poznáš podle toho, že když pustíš výstražné blinkry(bez připojeného vleku) tak v otáčkoměru pod kontrolkou tempomatu bliká kontrolka se symbolem "<1>". Pokud připojíš vlek a žárovky blinkrů na vleku jsou v pořádku, tak když pustíš blinkr vlevo nebo vpravo tato kontrolka bude blikat, když blinkr na vleku nebliká, nebliká ani kontrolka. Při výstražných bliká kontrolka vždy.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Fosnak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.02.2013 09:32

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Fosnak »

Trochu podrobněji se zde pokusil popsat montáž tažného a tím prošetřit trochu času případným domácím kutilum.
1. Pod hmatníkem povolit na každé straně 3 šrouby
2. Pod nárazníkem je 5 šroubů ty musí také ven
3. Pod autem povolit na každé straně 2 matky na nosníku.
4. No a nárazník jde dolů
5. Od montovat výplň nárazníku (už ji nebudeme potřebovat)
6. Nasunout tažné do nosníku (trochu jsem si ho pak maznul pro lepsi manipulaci)
7. Připevnit nárazník k tažnému
8. Zasunout nárazník s tažným, přichytit nárazník na boční úchyty, do zasunout a naladit díry nosníku na tažné
9. Připevnění tažného k autu
10. Připevnit nárazník v blatniku

Elektrika
1. Vydloubnout zaslepky pod autem, vyndat práh v kufru
2. Otevřít dvířka ke svetlum a tím větším otvorem protáhnout nějaký vázací drát až k díře po zaslepce
3. Vyšťourat drát ven (trochu prace pro gynekologa) připevnit kabeláž k drátu a pak se modlit a protahovat
4. To same na drhounstranu
5. Připojit dráty

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“