TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jenda »

To že celková zapsaná hmotnost je s károu nelogických 4000 kg je dané tím že každé auto musí mít zaručenou určitou stoupavost a na tu má vliv jen celková hmotnost soupravy a případný nedostatek výkonu nebo jiné technické omezení, proto je jedno zda mám auto plné po střechu s 2,5t a káru s okamžitou váhou 1500 nebo auto téměř prázdné s okamžitou 2000 a pak může mít kára plných 2000 kg ale nikdy nesmím překročit v součtu 4000 kg.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Hm, takže je to přesně obráceně než jsem si vždycky myslel. Díky za vysvětlení a asi už tomu věřim.

jirka alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2008 16:46

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jirka alhambra »

Kdyby to taky věděli na těch úřadech. Mě v Místě bydliště odkázali na výhradní zastoupení do Prahy a tam si odečeli ty hmotnosti a jsou s tím hotový aniž by si něco zjišťovali.Díky za tenhle příspěvek jěště jim to zkusím přetlumočit.

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od l.hrudka »

Zdarvim a jak resite problem ze s takovoudle vahou uz musi bejt na dalnici i kdys nic netahnete znamka nad 3500 kg za 6000,-

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Belmondo »

To l. hrudka: dálniční známka se už tady řešila, pokud jedeš solo, stačí Ti známka za "litr". Pokud něco táneš a si přes 3,5t (auto + vlek) měl by si mít známku do 3,5t do 12t. Nejlepší řešení kdo občas tahá, je standart zn 3,5t + 10 denní do 12t. A vydrží Ti tam po celý rok. Nikdo nezkoumá. jestli máš platné "proštípnutí".

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od l.hrudka »

Aha tak me rekli dys sem se byl na tazne ptat u policajtu ze staci dys je tam namontovany
a uz musis mit znamku velkou pokut je tp vetsi vaha soupravy nez 3500kg a je jedno jestli tahne nebo ne ,tak proto sem se ptal ,dik za typ

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Bitvi »

l.hrudka píše:Aha tak me rekli dys sem se byl na tazne ptat u policajtu ze staci dys je tam namontovany
a uz musis mit znamku velkou pokut je tp vetsi vaha soupravy nez 3500kg a je jedno jestli tahne nebo ne ,tak proto sem se ptal ,dik za typ
Já tohle slyšel taky od známýho,co dělá na dopravce.
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jenda »

Ale není to tak, pokud jede samotný Sharan tak přestože má celkovou váhu soupravy 4000 samozřejmě platí jen do 3500 kg, citace z informace vydané Ministerstvem dopravy:
Pro určení největší povolené hmotnosti (celkové hmotnosti) vozidla nebo jízdní soupravy je směrodatný údaj v technickém průkazu vozidla. Kategorie vozidla je dána součtem největších povolených hmotností všech vozidel (né souprav)jízdní soupravy, kterou je v daném okamžiku komunikace užívána. Takže SAG má celkovou 2470 a ještě s károu která má celkovou hmotnost 1029 stačí známka do 3,5 t, více informací zde: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... k_2008.htm
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Bitvi »

Zatím to tak je Jendo,ale prej to snad chtějí odhlasovat.Nevím osobně je mi to jedno.Nikdy nic tahat nebudu.Přinejhorším si půjčím v práci dodávku,nebo nákladak
Obrázek

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jenda »

Problém bude až po zavedení mýta pro vozidla nad 3,5 t, pak se placení bude určovat podle zapsané povolené váhy soupravy dle tažného vozidla a tam je to pro nás nepříznivých 4000 Kg a tím spadáme do plátců mýta.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Bitvi »

nevím jak to přesně je,ale ptal se,jestli mám na sharanu tažný,že až to odsouhlasí,tak budu muset platit mýtný i když nic tahat nebudu.Ale pokud ji nemám,tak platit nebudu
Obrázek

Uživatelský avatar
jiri01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Kolín

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od jiri01 »

Doufám že to mýtný udělají třeba nad 3,5t jen podle samotnýho auta. Prostě na co ti stačí řidičák B (i BE) by mělo být jen na známku - podle mně a podle logiky. Horší je, že nevim, když mám auto N1 a mám tam doslova napsáno "nákladní automobil skříňový" :lol: jestli to nebude problém...

Uživatelský avatar
IVAN142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchodsko

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od IVAN142 »

Dnes mi kámoš řekl že od 1.4.nebude moci moje drahá polovička :hug: kočírovat našeho Drobečka protože jsem si na něho přidělal závěs :old: mě to příjde jako blbost.
A jelikož vím že zde je spoooousta kamarádů co vědí více než já a hlavně víc hlav víc ví :thk:
TAK HLAVIČKY MOJE JAKÁ JE SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ????

Uživatelský avatar
Dědek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 431
Registrován: 17.12.2007 14:21
Bydliště: Ústí nad Labem a okolí
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Dědek »

To je blbost, sem nic takovýho ještě neslyšel...
ale zase na druhou stránku jsme se už několikrát dočkali od našich zákonodárců dosti takových blbostí...
Dědek

Pak, že srdíčko není širokej pojem.... :P


Přístroj, který je pod proudem vypadá stejně jako přístroj, který pod prodem není. Lyší se jen na dotyk.....

davmed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.01.2008 18:50

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od davmed »

Ahoj všichni, nevíte náhodou jestli není v sharanu někde vzadu příprava pro tažné, mám na mysli elektrickou zásuvku, nebo něco na ten zpusob. namontoval sem tažný a zbývá ještě zapojit elektriku.... :roll: . díky
Sharan II TDI 85KW AUY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“