Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Rohlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.10.2023 18:07

Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od Rohlík »

Zdravím všechny,

Nedávno jsem koupil Sharana, rv. 2008 motor BRT verze s DPF (pokud bude potřeba více informací stačí říct rád doplním vše potřebné)

U auta aktuálně řeším 3 problémy:
1. Výkon
Budu řešit měřením hodnot u známého, takže bych chtěl spíše poradit na co se při měření zaměřit, nevím zda-li spolu vše souvisí, ale pozoruji tři jevy, první je, že auto zabírá různě někdy při sešlápnutí plynu zabere krásně a jindy zase značně méně, dále pak na nejcitelněji na 5 a 6 převodový stupeň když mám cca 1800-2000 otáček a sešlápnu plyn více motor začne více vibrovat až do cca 2300-2400 otáček, pak se uklidní a pak na první tři stupně při více plynu slyším trošku syčení, hadice jsem ovšem kontroloval a nevypadá to na hadici, nicméně jak říkám, zde bych ocenil spíše radu na co se při měření zaměřit, věřím, že se příčina / příčiny odhalí.
2. Stahování oken dálkou
Okna mi jdou dálkou na klíči stáhnout dolů, ale nahoru již nevyjedou to pouze klíčem v zámku (okna jsou všechny v elektrice). Rád bych toto vyřešil, ovšem není to pro mě nic s čím bych se případně nesmířil.
3. Osvětlení interiéru
U tohoto jsem totálně bezradný a známý, který dělá hodně koncerny se s tím prý ještě také nesetkal. Při manuálním rozsvícení se všechny světla interiéru dají rozsvítit (krom těch v kufru jelikož nemají vypínač), ale při otevření dveří nic. Maxidot otevření všech dveří včetně kufru normálně detekuje, takže čidlo v zámku bych asi vyloučil, pojistky jsem všechny prošel a pro jistotu i vyměnil za nové (včetně pojistek multifunkční jednotky - vycházím z anglické verze názvu, ale předpokládám, že multifunkční a komfortní jednotka je totéž). Zde bych prosil o radu, zda-li někdo řešil a případně jak, protože fakt netuším, kde by mohl být problém.

Předem všem děkuji za případné odpovědi.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od michall »

Ahoj,

vítej na fóru. Začnu popořadě:

na chlubení se autem můžeš (ale nemusíš) použít toto muj-sag/

naopak je vhodné prostudovat pravidla sag/pravidla-a-navod-k-pouzivani-fora-i ... 25546.html

a Sherlocka, kde je řada situací již vyřešena (ale určo ne všechny) sag/sherlock-abecedni-seznam-temat-cti- ... 27441.html

Dále je vhodné, ale NE povinné uvést typ auta do podpisu a do profilu orientační bydliště (stačí třeba Teplice, plzeňsko, ...)

Výkon motoru je tedy řešen třeba tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=4711

Stahování oken třeba tady viewtopic.php?f=50&t=39397 . resp. ve více tématech

Osvětlení třeba tady viewtopic.php?t=33113 také ve více tématech
Tady poradím - čidla dveří jsou na karoserii dole u dveří, nikoli v zámku. Čidla jsou dvojitá, půlka je pro maxidot (každé zvlášť), půlka pro ovládání osvětlení interiéru, kde je oddělený spínač pro řidiče, pro spolujezdce+zadní dveře a zvlášť pro 5. dveře. Je tedy potřeba zkotrolovat kabeláž i spínače samotné. Pokud nejde na spínače nic, nedá se vyloučit i chyba samotné centrální elektroniky vlevo pod volantem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Rohlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.10.2023 18:07

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od Rohlík »

Ahoj,

děkuji za přivítání i reakci, popravdě nebudu lhát nečetl jsem všechna témata a ani všechny příspěvky, ale dost jsem toho prošel a s ničím jsem se jednoduše úplně neztotožnil nebo nenašel uspokojivou odpověď z toho důvodu jsem založil tohle. S těmi světly fakt nevím nesepne prostě žádné, jediné co jsem četl, že tady někteří mluvili o tom, jak jim to svítí dlouho, že je to řízeno nějakým relé, tak mě napadlo, jestli třeba to relé nemám úplně spáleno a tedy nesepne vůbec osvětlení, ale již jsem nenašel, které relé by to mělo být ani kde je umístěno.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od michall »

Pokud ve vlákně není odpověď, stačí napsat dotaz tam. Pak se totiž objevují témata, kde je řešeno všechno možné a pak něco hledat je skoro nemožné.

Relé pro světla je součástí CE, tj. není na roštu a tedy snadno vyměnitelné. V podpisu mám odkaz na online ELSA, kde je možné najít příslušná schémata (tuším je to teď na registraci), takže schéma do ruky a měřit, kde co je.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

muzicMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 30.01.2014 18:37
Bydliště: Zilina/Slovensko

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od muzicMAN »

Pridam sa do tematu. Sharan 2007 1.9 85kw. Problem mam s osvetlenim interieru. Sporadicky sa samo zapina resp. preblikuje alebo nezhasne. Situacia odstavim auto vypnem kluc idem von svetla svietia, zamknem mali by zhasnut hned a nic. Druha situacia odomknem,sadnem, svietia, zapnem kluc,zhasnu a zacnu preblikavat skusim postnut niekde video. Cvaka rele pri poistkach. Obcas potom zhasnu, obcas ostanu svietit alebo sporadicky preblikuju. Takze za jazdy svietis ako stromcek :D Diagnostika ziadne zavady.

Prosim o radu cim by to mohlo byt? Aspon nasmerovanie co pozriet? Dakujem pekne.

Tu je video kde mam zapnuty klucik a svetla maju byt zhasnute:
https://youtu.be/ze3iaX-TcXM?si=8H0G7ilWvZaUlNN5
POLO 9N3 2008 1.4 59kw BUD
Golf Mk3 1997 1.6i 74kw LPG LOVATO
Sharan I 1996 2.8i 128kw LPG BRC

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od michall »

Asi kontrola spínačů, kabeláže, pak kontrola relé svícení (ale to je uvnitř centrální elektriky). Víc mě takhle na dálku nenapadá.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sharan 2008 - výkon motoru, osvětlení interiéru, stahování dálkou

Příspěvek od tornado1 »

zavírání oken dálkou můžu nastavit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“