INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od stw »

Zdar

To osvetlenie interieru diodami ma oslovilo a dnes som začal s osvetlením vpredu pod nohami, kupil som diody na 12V za 1€/kus, prisposobil nožičky a osadil- pasovalo to tam presne- ta dioda mala presne priemer tej žiarovky. Svieti to výborne- ja som dal biele, ale na výber boli aj zelená a červená ale tie nemali to svetlo tak pekne rozptýlené.
Přílohy
V strede prisposobena dla ziarovky
V strede prisposobena dla ziarovky
Osadena v lampicke pod nohami
Osadena v lampicke pod nohami
Vysledok
Vysledok
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Jose1 »

stw
A na co tam máš tu diodu, to je zenerka?
Nevidím žádný odpor?
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od stw »

@Jose 1
ta zenerka/dioda/ tam uz bola.... a odpor nieje treba pretoze ta dioda uz je na 12V origo si myslim.../zatial ide v poho/
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Jose1 »

Tak to potom jo. :D
Ale koukám na detajl té fotky a zenera to nebude. Jednak se tuším nedělají v plastu. A navíc je zapojená s LED do serie, takže to bude jen ochrana proti přepólování. Asi.
Ale zase nevím, proč měla žárovka v sérii diodu...... :?:
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Dioda je nějaká z řady 1N4xxx. Tady je tuším nepoužitá - je přemostěná nepřecvaklou klemkou. Podle mě je použití tam, kde potřebuješ zabránit uzavírání obvodu přes žárovku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Julinaa »

Tak jsem nakoupil superjasný modrý ledky 3mm (cca 50ks) a pustil jsem se po večerech do pájení.Původní diody jsem odpájel a na jejich místo připájel modrý,ale musel se tam vejít ještě odpor 560 Ohmů.
Spěchal jsem natolik,že jsem se nezabýval scháněním smd modrých diod do podsvícení Climatroniku,tak jsem tam dal 4ks diod 1,8mm.
Diody jsem dával také do osvětlení ve dveřích (bílá superjasná dioda 3mm v každých dveřích po 2ks), Osvětlení v kufru a za druhou řadou sedaček je v každém světle zase dioda modrá po 2ks,ale jsou nasměrovaný proti sobě(takže svítí bokem a neoslňují).Pro osvětlení nohou je po 3ks modrých diod svítících přímo na sklíčko světélka.
Jinak místo kde jsem nepoužil diody jsou budíky v palubce a stropní světla,ale u těch plánuju,že si tam modrý ledky taky dám,ale nechám tam i žárovku,aby bylo možný v případě potřeby si přisvítit žárovkou.

Pár foto z mé cca 24hodinové práce

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Julinaa dne 03.12.2009 21:29, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Šikula. Rezistory se dají koupit i miniaturní ... tedy tam, kam se nevejdou klasické. Modré LEDky na strop jsou sice efektní (skoro bych řekl až tuzingářské), ale skoro nic při nich není vidět - měl jsem je ve Feldě a třeba na displeji mobilu nebylo vidět vůbec nic a to nemluvím o hledání ulice na mapě. Buďto tam nech žárovku nebo vyrob LEDkové pole (foto tu někde je tuším od Jose1). Jinak tedy s vypínači je to piplačka :D
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Julinaa »

michall píše:Šikula. Rezistory se dají koupit i miniaturní ... tedy tam, kam se nevejdou klasické. Modré LEDky na strop jsou sice efektní (skoro bych řekl až tuzingářské), ale skoro nic při nich není vidět - měl jsem je ve Feldě a třeba na displeji mobilu nebylo vidět vůbec nic a to nemluvím o hledání ulice na mapě. Buďto tam nech žárovku nebo vyrob LEDkové pole (foto tu někde je tuším od Jose1). Jinak tedy s vypínači je to piplačka :D

ve stropě chci modrý ledky zapojit tak,aby se rozsvítily při otevření dveří,ale vyřadit z toho okruhu sufit.žárovku,tu tam ale nechám jen na ruční zapnutí.
Vím,že jsou i menší rezistory,dokonce v prodejně kde jsem byl pro poslední zbytek ledek měli už i modrý smd diody,který jsem mohl použít do Climatroniku,jenže předtím je neměli,tak jsem se trápil s umístěním ledek 1,8mm.
Jinak nejhorší snad bylo osvítit stahování okýnek u řidiče (sakra málo místa) Nic jsem totiž neřezal,nepřerušoval cesty na plošňáku,vše zůstalo původní.
Teda až na plošňák co je u ovládání zrcátek,ten se mi při vyndávání zlomil vejpůl,takže diody jsem nedal na plošňák,ale rovnou do otvorů pod něj,plošňák jsem ale slepil sekunďákem a dal ho zpátky,jeho tvar totiž funguje jako jakási dráha pro ovládací tlačítko.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Tak s tím stropem jo, jen s modrýma bys viděl kulový. Dělal jsem švárovi modrý ovladače do P406 a taky jsem měl nahnáno ... ale povedlo se.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Jose1 »

michall
Foto tu normálně nikde není? Nevím, kam se ty fotky poděly.... 8O
Takovej pěknej seriál to byl..... :cry:

Aha nepořádek, už jsem to našel. Tady je duplicitní téma a nemá ani nadpis velkým písmem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 3&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak Jozefe, jestli to čteš, tak to nějak pozdružuj-dík.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Lolik »

Velké poděkování pro Michalla :!: :!: :!: a jeho Sufit LED .
V Srpnu jsem na jeho stránkách objevil typ pro výrobu LED do interiéru SAG. Tak jsem nakoupil v GME bílé LED a začal vyrábět. Tři měsíce už jezdím s LED a jsem s nimy velice spokojen. Dnes jsem dodělal třetí sérii pro bráchovou Alhambru I. Tu první mám ve své Alhambře a ta druhá na přívěsu pro koně. 8) Svítí 2x líp než orig. sufit a žere 10x míň
S Pozdravem již začínající Autoškolák :?
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Nepřeháněj, holt jsem do toho praštil první a rozpoutal menší LEDmánii. Předpokládám, že jsi ten, co mi psal maila, takže vítej na fóru a ať se ti tu líbí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Lolik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 02.12.2009 18:25
Bydliště: Třebíč - Znojmo - Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Lolik »

michall píše:Nepřeháněj, holt jsem do toho praštil první a rozpoutal menší LEDmánii. Předpokládám, že jsi ten, co mi psal maila, takže vítej na fóru a ať se ti tu líbí.
Jo! :wink:
Jsem to já! 8) Díky tobě jsem vyřešil blikající osvětlení na přívěsu kde je 8ks 5 watovek + blinkry po 21W + 2x21W brzda a mlhovka dalších 21W. a vše to vede drátama s průřezem 0,5mm a aby toho nebylo málo je to napojené přímo od světel v autě. To na konci u obrysovek bylo 7-10V a svítily jak bludičky. Teď jsou tam LED a jsem jak kamion z Coca-Coly :idea: . Ještě plánuji dodělat přídavné osvětlení do interieru a obrys na vršek přívěsu :idea: :idea: :idea: .
Moje autíííí - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=1876442#p1876442
Prodám doklady od bržděného přívěsu O2 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2363012#p2363012" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od widle »

jsi z těch LEDek zledkovatěl.......... :mrgreen: :mrgreen:
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Julinaa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 30.09.2009 23:07
Bydliště: " HRADUBICE " konec D11

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Julinaa »

...a protože mi zbylo ještě pár ledek,tak jsem se vrhnul na podsvícení displeje tachometru.Nějak jsem,ale nepřišel na to,jak se sundává za displejem obdélníkové plexi,tak jsem ho musel odřezat a po odbroušení zelené barvy a vložení diod jsem ho přilepil z5.

A výsledek?
V celku to jde,okem jsou sice vidět ve spodní třetině displeje trošku šmouhy,ale není to nic hroznýho.


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“