INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Mirra306
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.01.2015 15:44
Bydliště: Val. Mez.

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Mirra306 »

Ahoj,pročetl jsem celé téma a nikde jsem nenašel nebo si nevšiml jak moc svítívé mají být ledky do ovladačů,chci změnit podsvícení na modré,ale zas nechci aby mě to vadilo případně oslňovalo
Alhambra 1,9 Tdi 85kw erg off

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Když ono ani tak nejde o to, "jak moc" mají svítit, jako spíš o to, aby svítily všechny přiměřeně stejně. Podsvícení si nareguluješ kolečkem, ale je nepříjemný, když ti svítí budíky akorát a ovladače skoro vůbec.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Mirra306
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.01.2015 15:44
Bydliště: Val. Mez.

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Mirra306 »

Díky za odpověď.položím teda otázku jakou svítivost mají origo ledky ať se můžu od něčeho odrazit
Alhambra 1,9 Tdi 85kw erg off

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Ani toto není jednoduché - bez znalosti typu LEDky se svítivost určit nedá. Nicméně v palubce se hojně vyskytují LEDky v pouzdře PLCC2 https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani ... cc2&page=1" onclick="window.open(this.href);return false; a když se mrkneš na svítivosti, tak jsou si vcelku podobné (červená 150mCd, modrá 200mCd), proudy jsou taky stejné (20mA), napětí se trochu liší 2V vs. 3,2V. Červené LEDky ale subjektivně svítí míň než modré.

Takže moje rada zní - vyměň červené LED za modré, najdi příslušný rezistor a ten vyměň za hodnotu o 10-20% větší. Je to tedy taková univerzální rada, je potřeba to vyzkoušet.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Mirra306
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 08.01.2015 15:44
Bydliště: Val. Mez.

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Mirra306 »

Hmm,Michale jak to tak čtu tak mě to trochu odrazuje od předělání.na palubku si asi netroufnu i když to modré podsvícení ala šaryk žeru.jinak vypínače/ovladače oken atd bych snad zvádnul
Alhambra 1,9 Tdi 85kw erg off

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Zas tak složité to není. LEDky prohodíš kus za kus, rezistor najdeš podle cestiček. Chce to teda trochu zkušeností s SMD. Někde tu jsou i fotky z mé předělávky, nejhorší snad bylo zkoumání, jaké LEDky kde jsou. Samotná výměna je vcelku snadná.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

keyba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 21.04.2015 09:53

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od keyba »

Borci, kdybyste nekdo chtel LED s odpovidajici svitivosti, napiste SZ. mam vsechny barvy, i na rucicky ;)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

keyba: pokud nabízíš služby nebo věci, použij prosím

Nabídku služeb http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=370" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo bazar http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=228" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

patas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 20:12
Kontaktovat uživatele:

Osvětleni interieru sharan

Příspěvek od patas »

Zdar borci přestalo svítit komplet vnitřní osvětlení i Sharana 2004 AUY. Nejdou vůbec osvětlení interiéru co jsou navázána na otevření dveří. Čtecí lampička a boční nad dveřmi co lze zapnout manuálně tak ledky svítí velmi slabě. Po aktivaci s vnitr.osv otevřením dveří přestanou žhnout i tyhle. Pojistky by to měly být c 27a28. A jsou ok. Takže asi nějaký upanuty drátek.🤔 Otázka zní...máte tušení kde se to většinou kazí? Jasně svazky ve dveřích...otázka je jestli jsou na tohle nějak navázány. Nemáte třeba někdo el.schema nebo nějakej typ kde začít? Rozebírat na slepo půl auta se mi nechce...díky moc.🙂

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Osvětleni interieru sharan

Příspěvek od michall »

Pojistka by to měla být S157, na cetrálce vlevo, třetí shora. Jinak je osvětlení je na konektoru P3 pin4 (kostra) a P4 pin 2 (plus). Oba výstupy jsou "blokovány" kontaktem relé v centrálce, takže to chce měřit v okamžiku, kdy má osvětlení svítit. "Žhnutí" LEDek způsobujde nejspíš pronikání napětí jinou cestou a máme to asi všichni, kdo mají vyměněné komplet žárovky za LEDky. Stačí nechat na jednom místě žárovku a žhnutí zmizí, nebo dáš k jedné paralelně malou žárovku download/file.php?id=835097&t=1
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

patas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Osvětleni interieru sharan

Příspěvek od patas »

michall píše:
14.08.2021 17:09
Pojistka by to měla být S157, na cetrálce vlevo, třetí shora. Jinak je osvětlení je na konektoru P3 pin4 (kostra) a P4 pin 2 (plus). Oba výstupy jsou "blokovány" kontaktem relé v centrálce, takže to chce měřit v okamžiku, kdy má osvětlení svítit. "Žhnutí" LEDek způsobujde nejspíš pronikání napětí jinou cestou a máme to asi všichni, kdo mají vyměněné komplet žárovky za LEDky. Stačí nechat na jednom místě žárovku a žhnutí zmizí, nebo dáš k jedné paralelně malou žárovku download/file.php?id=835097&t=1
Díky moc za odpověď. Jen mi prosím řekni...to označení pojistky nonto nemám.. Mám po odklopení víka dvě řady pojistek svislou a vodorovnou s označením 1-62/tuším/. Kde prosím najdu konektor P3 a P4? Jinak co nechápu proč nejsou zapnout čtecí lampičky....vždyť mají jiný okruh a svou pojistku...🤔 To že nesvítí všechno co se rozsvítí po otevření dveří bych pochopil . Ale proč i ty lampičky? Takže pokud nenamerim nic na těch pinech jak píšeš tak je problém kde ? V komfortce? Díky

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od hiero »

ako pisal michal poistka 57 vlavo zvislo a mas tam konektory a jeden znich je p3

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Centrálka, je to ta pojistka označená 53. Čtecí lampičky mají stejnou pojistku. Pokud se vyznáš ve schématech, tak zkus tohle https://cs.kolhosniki.ru/
Přílohy
centrálka.png
centrálka.png (47.8 KiB) Zobrazeno 732 x
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

patas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od patas »

michall píše:
15.08.2021 09:21
Centrálka, je to ta pojistka označená 53. Čtecí lampičky mají stejnou pojistku. Pokud se vyznáš ve schématech, tak zkus tohle https://cs.kolhosniki.ru/
Mám to jinak. Tohle bude asi z modelu před face ne? Já mám tohle. A podle mě jsou to poj 27a28. Ty jsou ale ok. Takže teď kde o to kde co měřit dál. Před rokem zdechlo podsvícení nohou u řidiče ale vše ostatní šlo. Teď je auto celé potmě.🤔 Nevíš co dál kde hledat? Nebo schéma s popisem? Díky

patas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 20:12
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od patas »

IMG_20210815_103149.jpg
IMG_20210815_103200.jpg

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“