Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě
PříspěvekNapsal: 26.11.2011 20:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.10.2011

46

A ty myslis ze ja mam co? 8) Radio ALPINE 9880R sadu Hertz 165, v zadu je to iste, ale stredovy reproduktor nemoze hrat basy, ked vravis ze je to lepsie tak na to vsadim a ked nie tak to predam, len fakt musis uznat ze to skoro nema ziadnu ozvucnicu a ak to co to ma budeme nazyvat ozvucnicou tak nechapem naco to ma basreflex - tejto konstrukci asi nerozumiem,niekde som tu cital o vylaminovani toho priestoru a osadeni 12palcoveho repra {ja by som osadil normalne nejake profi RCFrepro basove} a uzavretu ozvucnicu by som zvolil, ano je to vela prace ale myslim ze by to bola machrovina pochvalit sa RCFkou v aute a urcite aj po zvukovej stranke by to bolo zaujmave, nepocul som este hrat to co tu davate takze nebudem odsudzovat -rad by som si to vypocul

PříspěvekNapsal: 08.05.2012 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.10.2010

19

Čáslav

Ahoj vespolek, oživím téma a podávám info pro případné zájemce, protože jsem ke své maximální posluchačské spokojenosti vyřešil subwoofer do Sharana.
Dal jsem ho do prostoru v podlaze pod sedačku spolujezdce.
Po zkušenostech z druhého vozu jsem pořídil Blaupunkt THB 200A viz http://auto-subwoofery.heureka.cz/blaupunkt-thb-200a/, vejde se tam na centimetr presne, lezi na filcu, ktery jej izoluje od rezonance. Samozrejme jsme musel demontovat sedacku a i plastovy ramecek pod ni. Dvojcinchem jsem ho připojil přes redukci (z mini-ISO) k autoradiu GAMMA. Jeho obsluha neni potreba, nastavite si dle usi a potreby a muzete na nej zapomenout, sam se i vypina, kdyz do nej nejde signal. V pripade potreby ale staci sedacku odsunout dopredu, odtahnout koberecek a sahnout se tam da.
Škoda jen, že se už nevyrábí, ale na obdobné výrobky lze postup aplikovat obdobně.
Tento má rozměry 340 x 79 x 225 mm, takže to může být vodítko pro aplikaci.
Jo a jeste dodavam, ze zde v diskuzi drive uvadeny subwoofer Sencor jsem slysel a to basy nema, je to pro mne paskvil.

Přílohy:
subwoofer blaupunkt sharan.jpg
subwoofer blaupunkt sharan.jpg (110.92 KiB) Zobrazeno 1838 krát

PříspěvekNapsal: 09.05.2012 00:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.10.2011

46

Ahoj Bohumil

Som rad ze si tuto temu ozivil :) a ze si povedal ze ten Sencor basy nema :D len mi je divne ze ten blaupunkt ma basy kedze je to podobna konstrukcia...ale zas je to blaupunkt takze ten reproduktor ma asi vlastnosti ktore splnaju poziadavku basov aj ked v ozvucnici nie je

Kazdopadne by som si to rad vypocul ale nikto tu v okoli take nic nema

PříspěvekNapsal: 11.05.2012 09:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.10.2010

19

Čáslav

Jezdec - uz pres 10 let hraju na basovou kytaru, takze myslim (doufam), ze vim, co basove tony jsou (mnohdy z hudby basovou linku odposlouchavam a tim se i za jizdy pasivne bavim). Ja jsem k tomuhle subwooferu pristupoval taky s neduverou, neni to klasicky reproduktor, je tam menic asi z hliniku, takovy jakoby plochy reproduktor (ktery se stiha pohybovat v amplitude +-1cm). Nyni to uz dva dny mam na 50% hlasitosti a 50% oriznuti basovych tonu (reguluje se do jake frekvence to basy ma hrat) a musim to jeste snizit, protoze vibruje i molitan sedacky spolujezdce a basu je moc, obcas to zbytek tonoveho spektra az prehlusi. Proste musi se to vyladit i na prostor (objem) auta a zbytek audioaparatury. Ja to mam jeste v interierove maloobjemove 924-ce a tam je to uplne super. Ten Sencor jsem slysel na jednom srazu v 911-ctce a sice se ten box v rytmu klepal, ale odhaduju ze pod 100 Hz to byla mizerie. Tady to zacina hrat odhaduju snad realisticky od 50 Hz (coz si myslim ze je v aute dostacujici) a uz od tohoto spodku hlasite. Ma to *jen* 150W, takze jsem zatim risknul netahnout kabel az k autobaterii a pripichnul to na + za autoradiem, ale jak jsem uz mozna psal - nemam to na ducduc a exhibici, ale na poslech hudby (reggae, rock, metal, pop, klasika), takze posloucham cca na 20-40% hlasitosti.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 11.05.2012 10:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.10.2011

46

Pekny popis :D ked si napisal ze hras na basu a ze sa ti ten basak paci normalne nad nim uvazujem :D len uznaj ze me to osobne nejde do hlavy ze take nieco male - ani nie ze male, vsak subaky na domace kino ake su male a ako hraju, ale nejde mi do hlavy ze to nema ozvucnicu a hra to a uz cca od 50Hz - to je proste az neuveritelne SciFi

Postavil som si pre seba na profi pouzitie (DJ) uz 3rozne subwoofre 18´´ a vsetky boli velke ako mrazak na maso :D a zrali 1kW RMS (poctivych) tak preto mi nejde do hlavy ze hentaky reproduktor tolko zahra. Sam som mal problem vyladit a vlastne najst ten spravny typ ozvucnice aby mi pohodovo na pohodovu akciu (oslava, svadba) zahral od 45Hz a zaroven ked prestavim zvukovy procesor aby mi strielal kopaky na urovni 90Hz...

Napisem kamaratovi, dam mu link na ten reproduktor co mas v aute som zvedavy ako sa vyjadri :D je profi zvukar a dost na neho dam :D obcas aj nie :D

Kazdopadne velmi dakujem za tvoju recenziu, myslim ze to dost pomoze aj ostatnym ktory rozmyslaju o subaku do SAGu pokial si chcu tak ako ja zachovat nakladaci priestor a ziadne starosti...

PříspěvekNapsal: 13.05.2012 21:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

104

u Davle

Ahoj, já ho měl u prvního sharika taky pod sedačkou spolujezdce. U nynějšího řeším vývody na zesík z Delty 6, a když se to povede půjde tam zase. Byl sem s tím spokojenej. Je to velkej basak přidělanej na silnou desku, která je přišrouvovaná na kolejnici sedačky. Pasuje to tam super, akorát sedačka je o cca 1 cm vejš. Kdyby někdo měl zájem, můžu to nafotit. Zesík sem měl v kufru.

PříspěvekNapsal: 13.05.2012 22:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.10.2011

46

Captain píše:
Ahoj, já ho měl u prvního sharika taky pod sedačkou spolujezdce. U nynějšího řeším vývody na zesík z Delty 6, a když se to povede půjde tam zase. Byl sem s tím spokojenej. Je to velkej basak přidělanej na silnou desku, která je přišrouvovaná na kolejnici sedačky. Pasuje to tam super, akorát sedačka je o cca 1 cm vejš. Kdyby někdo měl zájem, můžu to nafotit. Zesík sem měl v kufru.

Mohol by si to nafotit ako to mas spravene a mozes prosim ta napisat aky to mas reprak a aky zosik? Staci typ - teda hlavne typ :wink:

PříspěvekNapsal: 15.05.2012 21:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

104

u Davle

Dělal to kámoš, co hraje na kytaru bigbeat, já to od něj koupil. Měl to v galaxině, tu prodával tak to vyndal a já to vzal od něj. Zesík mám zas od jinýho borce, byl rozbitej tak mi ho kámoš dal dohromady. Není to nic extra. Měl sem to daný do mostu místo 2 repráků. Asi to není takové to dunění co to maj tuneři v kufru, ale myslím že to nehrálo špatně. A když se to osolilo, ženský nebyli proti :laugh:

Přílohy:
P5150595.JPG
P5150595.JPG (156 KiB) Zobrazeno 1738 krát

PříspěvekNapsal: 15.05.2012 21:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

104

u Davle

Dělal to kámoš, co hraje na kytaru bigbeat, já to od něj koupil. Měl to v galaxině, tu prodával tak to vyndal a já to vzal od něj. Zesík mám zas od jinýho borce, byl rozbitej tak mi ho kámoš dal dohromady. Není to nic extra. Měl sem to daný do mostu místo 2 repráků. Asi to není takové to dunění co to maj tuneři v kufru, ale myslím že to nehrálo špatně. A když se to osolilo, ženský nebyli proti :laugh:

Přílohy:
P5150595.JPG
P5150595.JPG (156 KiB) Zobrazeno 1738 krát

P5150598.JPG
P5150598.JPG (143.01 KiB) Zobrazeno 1738 krát

PříspěvekNapsal: 11.04.2015 21:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2009

112

Stropkov

BohumilB píše:
Ahoj vespolek, oživím téma a podávám info pro případné zájemce, protože jsem ke své maximální posluchačské spokojenosti vyřešil subwoofer do Sharana.
Dal jsem ho do prostoru v podlaze pod sedačku spolujezdce.
Po zkušenostech z druhého vozu jsem pořídil Blaupunkt THB 200A viz http://auto-subwoofery.heureka.cz/blaupunkt-thb-200a/, vejde se tam na centimetr presne, lezi na filcu, ktery jej izoluje od rezonance. Samozrejme jsme musel demontovat sedacku a i plastovy ramecek pod ni. Dvojcinchem jsem ho připojil přes redukci (z mini-ISO) k autoradiu GAMMA. Jeho obsluha neni potreba, nastavite si dle usi a potreby a muzete na nej zapomenout, sam se i vypina, kdyz do nej nejde signal. V pripade potreby ale staci sedacku odsunout dopredu, odtahnout koberecek a sahnout se tam da.
Škoda jen, že se už nevyrábí, ale na obdobné výrobky lze postup aplikovat obdobně.
Tento má rozměry 340 x 79 x 225 mm, takže to může být vodítko pro aplikaci.
Jo a jeste dodavam, ze zde v diskuzi drive uvadeny subwoofer Sencor jsem slysel a to basy nema, je to pro mne paskvil.

Ja som dal niečo podobné od značky Pioneer a som maximálne spokojný.Krásny mäkký bas a dostatočný výkon.O tom že to nijako nezavadzia ani nevravím :smoke:

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět
PříspěvekNapsal: 12.04.2015 16:09 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

529

Bílina

Já jsem koukal po Alpine PWE-V80, Kenwood KSC-SW11 a Pioneer TS-WX110A. Pod sedačku by se vejít měli, ale neslyšel jsem je hrát, nevím o nikom, kdo by to měl.

Zobrazit autorovy stránky  

Předmět příspěvku: Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět
PříspěvekNapsal: 12.04.2015 16:34 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

22.10.2007

375

Mohelnice(SU)

Nemáte někdo zkušenost s tímhle? http://auto.bazos.cz/inzerat/46253255/A ... ick-up.php
A pak je ještě jedno řešení: http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-glosn ... ofera.html

PříspěvekNapsal: 12.04.2015 18:27 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

24.10.2012

529

Bílina

To řešení od pšonků je zajímavý, ale kam potom dát hever, lekárnu a trojúhelník. Navíc si myslím, že když se to zpátky zakreje krytem, tak bude silně rezonovat.

Zobrazit autorovy stránky  

PříspěvekNapsal: 13.04.2015 22:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2009

112

Stropkov

the.max píše:
Já jsem koukal po Alpine PWE-V80, Kenwood KSC-SW11 a Pioneer TS-WX110A. Pod sedačku by se vejít měli, ale neslyšel jsem je hrát, nevím o nikom, kdo by to měl.

Mal som veľa subwofrov a teraz s tým to pioneerom som max spokojný. Zvuk je dostatočne silný a úžasne hlboký. Nie je to už také hlasné,že už z dvoch kilometrov ťa počuť.no nezavadzia a hrá ako potrbuješ :smoke:

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 28.07.2015 19:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2009

464

Štúrovo, Slovensko

ahojte! neviete mi poradit kadial potiahnut plusovy vodic pre subwoofer od baterky do kabiny? alebo nemate niekto nakres kde a ake priechodky sa nachadzaju? dakujem!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]