AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od DJ Rodrigez »

A ty myslis ze ja mam co? 8) Radio ALPINE 9880R sadu Hertz 165, v zadu je to iste, ale stredovy reproduktor nemoze hrat basy, ked vravis ze je to lepsie tak na to vsadim a ked nie tak to predam, len fakt musis uznat ze to skoro nema ziadnu ozvucnicu a ak to co to ma budeme nazyvat ozvucnicou tak nechapem naco to ma basreflex - tejto konstrukci asi nerozumiem,niekde som tu cital o vylaminovani toho priestoru a osadeni 12palcoveho repra {ja by som osadil normalne nejake profi RCFrepro basove} a uzavretu ozvucnicu by som zvolil, ano je to vela prace ale myslim ze by to bola machrovina pochvalit sa RCFkou v aute a urcite aj po zvukovej stranke by to bolo zaujmave, nepocul som este hrat to co tu davate takze nebudem odsudzovat -rad by som si to vypocul
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
BohumilB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 03.10.2010 12:57
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od BohumilB »

Ahoj vespolek, oživím téma a podávám info pro případné zájemce, protože jsem ke své maximální posluchačské spokojenosti vyřešil subwoofer do Sharana.
Dal jsem ho do prostoru v podlaze pod sedačku spolujezdce.
Po zkušenostech z druhého vozu jsem pořídil Blaupunkt THB 200A viz http://auto-subwoofery.heureka.cz/blaupunkt-thb-200a/, vejde se tam na centimetr presne, lezi na filcu, ktery jej izoluje od rezonance. Samozrejme jsme musel demontovat sedacku a i plastovy ramecek pod ni. Dvojcinchem jsem ho připojil přes redukci (z mini-ISO) k autoradiu GAMMA. Jeho obsluha neni potreba, nastavite si dle usi a potreby a muzete na nej zapomenout, sam se i vypina, kdyz do nej nejde signal. V pripade potreby ale staci sedacku odsunout dopredu, odtahnout koberecek a sahnout se tam da.
Škoda jen, že se už nevyrábí, ale na obdobné výrobky lze postup aplikovat obdobně.
Tento má rozměry 340 x 79 x 225 mm, takže to může být vodítko pro aplikaci.
Jo a jeste dodavam, ze zde v diskuzi drive uvadeny subwoofer Sencor jsem slysel a to basy nema, je to pro mne paskvil.
Přílohy
subwoofer blaupunkt sharan.jpg

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Ahoj Bohumil

Som rad ze si tuto temu ozivil :) a ze si povedal ze ten Sencor basy nema :D len mi je divne ze ten blaupunkt ma basy kedze je to podobna konstrukcia...ale zas je to blaupunkt takze ten reproduktor ma asi vlastnosti ktore splnaju poziadavku basov aj ked v ozvucnici nie je

Kazdopadne by som si to rad vypocul ale nikto tu v okoli take nic nema
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
BohumilB
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 03.10.2010 12:57
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od BohumilB »

Jezdec - uz pres 10 let hraju na basovou kytaru, takze myslim (doufam), ze vim, co basove tony jsou (mnohdy z hudby basovou linku odposlouchavam a tim se i za jizdy pasivne bavim). Ja jsem k tomuhle subwooferu pristupoval taky s neduverou, neni to klasicky reproduktor, je tam menic asi z hliniku, takovy jakoby plochy reproduktor (ktery se stiha pohybovat v amplitude +-1cm). Nyni to uz dva dny mam na 50% hlasitosti a 50% oriznuti basovych tonu (reguluje se do jake frekvence to basy ma hrat) a musim to jeste snizit, protoze vibruje i molitan sedacky spolujezdce a basu je moc, obcas to zbytek tonoveho spektra az prehlusi. Proste musi se to vyladit i na prostor (objem) auta a zbytek audioaparatury. Ja to mam jeste v interierove maloobjemove 924-ce a tam je to uplne super. Ten Sencor jsem slysel na jednom srazu v 911-ctce a sice se ten box v rytmu klepal, ale odhaduju ze pod 100 Hz to byla mizerie. Tady to zacina hrat odhaduju snad realisticky od 50 Hz (coz si myslim ze je v aute dostacujici) a uz od tohoto spodku hlasite. Ma to *jen* 150W, takze jsem zatim risknul netahnout kabel az k autobaterii a pripichnul to na + za autoradiem, ale jak jsem uz mozna psal - nemam to na ducduc a exhibici, ale na poslech hudby (reggae, rock, metal, pop, klasika), takze posloucham cca na 20-40% hlasitosti.

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Pekny popis :D ked si napisal ze hras na basu a ze sa ti ten basak paci normalne nad nim uvazujem :D len uznaj ze me to osobne nejde do hlavy ze take nieco male - ani nie ze male, vsak subaky na domace kino ake su male a ako hraju, ale nejde mi do hlavy ze to nema ozvucnicu a hra to a uz cca od 50Hz - to je proste az neuveritelne SciFi

Postavil som si pre seba na profi pouzitie (DJ) uz 3rozne subwoofre 18´´ a vsetky boli velke ako mrazak na maso :D a zrali 1kW RMS (poctivych) tak preto mi nejde do hlavy ze hentaky reproduktor tolko zahra. Sam som mal problem vyladit a vlastne najst ten spravny typ ozvucnice aby mi pohodovo na pohodovu akciu (oslava, svadba) zahral od 45Hz a zaroven ked prestavim zvukovy procesor aby mi strielal kopaky na urovni 90Hz...

Napisem kamaratovi, dam mu link na ten reproduktor co mas v aute som zvedavy ako sa vyjadri :D je profi zvukar a dost na neho dam :D obcas aj nie :D

Kazdopadne velmi dakujem za tvoju recenziu, myslim ze to dost pomoze aj ostatnym ktory rozmyslaju o subaku do SAGu pokial si chcu tak ako ja zachovat nakladaci priestor a ziadne starosti...
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od Captain »

Ahoj, já ho měl u prvního sharika taky pod sedačkou spolujezdce. U nynějšího řeším vývody na zesík z Delty 6, a když se to povede půjde tam zase. Byl sem s tím spokojenej. Je to velkej basak přidělanej na silnou desku, která je přišrouvovaná na kolejnici sedačky. Pasuje to tam super, akorát sedačka je o cca 1 cm vejš. Kdyby někdo měl zájem, můžu to nafotit. Zesík sem měl v kufru.

DJ Rodrigez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 23.10.2011 22:56

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od DJ Rodrigez »

Captain píše:Ahoj, já ho měl u prvního sharika taky pod sedačkou spolujezdce. U nynějšího řeším vývody na zesík z Delty 6, a když se to povede půjde tam zase. Byl sem s tím spokojenej. Je to velkej basak přidělanej na silnou desku, která je přišrouvovaná na kolejnici sedačky. Pasuje to tam super, akorát sedačka je o cca 1 cm vejš. Kdyby někdo měl zájem, můžu to nafotit. Zesík sem měl v kufru.
Mohol by si to nafotit ako to mas spravene a mozes prosim ta napisat aky to mas reprak a aky zosik? Staci typ - teda hlavne typ :wink:
VW Šarkan 4/98 AFN 81kW 1.9.TDI

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od Captain »

Dělal to kámoš, co hraje na kytaru bigbeat, já to od něj koupil. Měl to v galaxině, tu prodával tak to vyndal a já to vzal od něj. Zesík mám zas od jinýho borce, byl rozbitej tak mi ho kámoš dal dohromady. Není to nic extra. Měl sem to daný do mostu místo 2 repráků. Asi to není takové to dunění co to maj tuneři v kufru, ale myslím že to nehrálo špatně. A když se to osolilo, ženský nebyli proti :laugh:
Přílohy
P5150595.JPG

Uživatelský avatar
Captain
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Davle

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od Captain »

Dělal to kámoš, co hraje na kytaru bigbeat, já to od něj koupil. Měl to v galaxině, tu prodával tak to vyndal a já to vzal od něj. Zesík mám zas od jinýho borce, byl rozbitej tak mi ho kámoš dal dohromady. Není to nic extra. Měl sem to daný do mostu místo 2 repráků. Asi to není takové to dunění co to maj tuneři v kufru, ale myslím že to nehrálo špatně. A když se to osolilo, ženský nebyli proti :laugh:
Přílohy
P5150595.JPG
P5150598.JPG

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidě

Příspěvek od Radoslav »

BohumilB píše:Ahoj vespolek, oživím téma a podávám info pro případné zájemce, protože jsem ke své maximální posluchačské spokojenosti vyřešil subwoofer do Sharana.
Dal jsem ho do prostoru v podlaze pod sedačku spolujezdce.
Po zkušenostech z druhého vozu jsem pořídil Blaupunkt THB 200A viz http://auto-subwoofery.heureka.cz/blaupunkt-thb-200a/, vejde se tam na centimetr presne, lezi na filcu, ktery jej izoluje od rezonance. Samozrejme jsme musel demontovat sedacku a i plastovy ramecek pod ni. Dvojcinchem jsem ho připojil přes redukci (z mini-ISO) k autoradiu GAMMA. Jeho obsluha neni potreba, nastavite si dle usi a potreby a muzete na nej zapomenout, sam se i vypina, kdyz do nej nejde signal. V pripade potreby ale staci sedacku odsunout dopredu, odtahnout koberecek a sahnout se tam da.
Škoda jen, že se už nevyrábí, ale na obdobné výrobky lze postup aplikovat obdobně.
Tento má rozměry 340 x 79 x 225 mm, takže to může být vodítko pro aplikaci.
Jo a jeste dodavam, ze zde v diskuzi drive uvadeny subwoofer Sencor jsem slysel a to basy nema, je to pro mne paskvil.
Ja som dal niečo podobné od značky Pioneer a som maximálne spokojný.Krásny mäkký bas a dostatočný výkon.O tom že to nijako nezavadzia ani nevravím :smoke:

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

Příspěvek od the.max »

Já jsem koukal po Alpine PWE-V80, Kenwood KSC-SW11 a Pioneer TS-WX110A. Pod sedačku by se vejít měli, ale neslyšel jsem je hrát, nevím o nikom, kdo by to měl.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

Příspěvek od maxie »

Nemáte někdo zkušenost s tímhle? http://auto.bazos.cz/inzerat/46253255/A ... ick-up.php" onclick="window.open(this.href);return false;
A pak je ještě jedno řešení: http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-glosn ... ofera.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

Příspěvek od the.max »

To řešení od pšonků je zajímavý, ale kam potom dát hever, lekárnu a trojúhelník. Navíc si myslím, že když se to zpátky zakreje krytem, tak bude silně rezonovat.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

Příspěvek od Radoslav »

the.max píše:Já jsem koukal po Alpine PWE-V80, Kenwood KSC-SW11 a Pioneer TS-WX110A. Pod sedačku by se vejít měli, ale neslyšel jsem je hrát, nevím o nikom, kdo by to měl.
Mal som veľa subwofrov a teraz s tým to pioneerom som max spokojný. Zvuk je dostatočne silný a úžasne hlboký. Nie je to už také hlasné,že už z dvoch kilometrov ťa počuť.no nezavadzia a hrá ako potrbuješ :smoke:

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: AUDIO: kam umístit subwoofer aby nepřekážel a nebyl vidět

Příspěvek od hiero »

ahojte! neviete mi poradit kadial potiahnut plusovy vodic pre subwoofer od baterky do kabiny? alebo nemate niekto nakres kde a ake priechodky sa nachadzaju? dakujem!

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“