Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?
PříspěvekNapsal: 13.06.2009 10:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.05.2009

112

Stropkov

mal som podobný problém.veľa mechanikov mi hovorilo že potrebné je vyčistiť nádrž,že je problém v nádrži.Tak som rozobral koberec v zadu za spolujazdcom,šlo to v poode.potom som odšróboval víko nádže a pod ním bol uzáver ktorý som vytočil do ľavej strany,na ňom sa nachádzali namontované sitka,plavák a pod.Nádrž bola čistá.Potom som zistil,že mám zlú hadicu od palivového filtra. :idea:

Zobrazit autorovy stránky   Profil

Předmět příspěvku: Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže?
PříspěvekNapsal: 13.06.2009 20:39 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Takisto preverit elektricke napajanie.

Ked das dole koberec a kryt cerpadla po zapnuti zapalovania sa musi serpadlo asi na 2 sekubdy rozbehnut. Pokial sa cerpadlo nerozbehne odpojit konektor a pripojit voltmeter na krajne piny (1 a 4) konektora a znova zapnut apalovanie. Ak sa na 2 sekundy objavi napatie tak potom treba zavadu hladat v samotnom cerpadle. Ak sa napatie neobjavi musis ist po napajani cerpadla.

O spinanie cerpadla sa stara rele J17 (oznacenie 53). Je umiestnene v hornom releovom roste na pozicii 3.

Příloha:
P1030526.JPG
P1030526.JPG (147.94 KiB) Zobrazeno 8976 krát

Spinaci kontakt rele je napajany z poistky S13 na pozícii 13 (10A). z druhej strany spinacieho kontaktu rele je napajane palivove cerpadlo v nadrzi (pin1). Druha strana cerpadla (pin 4) je prizemnena.

Rele cerpadla J17 je ovladane rj motora - polom. Pri poziadavke na pracu palivoveho cerpadla Rj motora prizemni cievku rele J17.

Druha strana cievky rele cerpadla J17 je napajana + polom napajania rozvodu motoroveho priestoru. Tento rozvod zabezpecuje napajanie vacsiny cidiel a akcnych celnov riadenia motora. Je isteny poistkou S234 (pozicia 34). Poistka S234 je napajana spinacim kontaktom rele napajacieho napatia J317 (oznacenie 109) pozicia 22 v spodnom releovom roste. Druha strana spinacieho kontaktu rele spolu s jeho cievkou je napajana Poistkou S14 pozicia 14 (25A). Takisto aj toto rele je spinane prizemnenim druhej strany cievky riadiacou jednotkou motora.

Příloha:
P1030521.JPG
P1030521.JPG (172.28 KiB) Zobrazeno 8968 krát

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku: Re: NÁDRŽ, ČERPADLO: jak vytáhnout naftové čerpadlo z nádrže
PříspěvekNapsal: 14.08.2011 11:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.08.2011

4

Jihlava ČR

Mám podobný problém.Asi pred dvoma týždňami som nechaval meniť rozvody a všetky filtre.Včera mi to nešlo naštartovať,palivový filter bol prázdný,po doplnení a odvzdušnení motor naskočil,ale dnes ráno mi to spravilo znova.Mám sharan 1,9 TDI r.v.1997,81 kw.Čítal som tu o palivovom čerpadle v nádrži,má to tam aj moje auto?Pri otočení klúčom mi tam nič necvaká.Predtým som mal starého passata 1,6 TD.a stým som takéto problémy nikdy nemal.Tam som po výmene pal.filtra akurát dolial naftu do nového a to bolo všetko.Ďakujem za rady.

PříspěvekNapsal: 14.08.2011 15:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2009

463

Štúrovo, Slovensko

cerpadlo v nadrzi nemas! niekde Ti to chyta vzduch a ked dlhsie stojis padne Ti nafta. prekontroluj vsetky vedenia nafty. vravis ze Ti menili filter zameraj sa najprv nan ci dotiahli svorky, vymenili okruzok na ventile ta umela blbost co je na filtri hore atd.

PříspěvekNapsal: 14.08.2011 18:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.08.2011

4

Jihlava ČR

hiero píše:
cerpadlo v nadrzi nemas! niekde Ti to chyta vzduch a ked dlhsie stojis padne Ti nafta. prekontroluj vsetky vedenia nafty. vravis ze Ti menili filter zameraj sa najprv nan ci dotiahli svorky, vymenili okruzok na ventile ta umela blbost co je na filtri hore atd.

Cez tú umelú blbosť som dolieval naftu,a nevidel som tam žiadný krúžok.Zajtra sa nato pozriem,a potom dám vedieť.Vidím že si zo Štúrova,tam som bol na vojne.Hungary?Sorry nie cez ventil,ale to som najprv vybral a tak som dolieval naftu.

PříspěvekNapsal: 14.08.2011 19:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.08.2011

4

Jihlava ČR

O-krúžok je ok.Dotiahol som všetky svorky.Pozeral som aj pod auto,ale len tak narýchlo,nikde som nevidel únik nafty.A ten ventil nemože byť špatný?Zajtra to vyskúšam,a potom uvidím čo ďalej.

PříspěvekNapsal: 14.08.2011 20:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.09.2007

6550

Pržno okr. Frýdek-Místek

nafta ti unikat nemusí, protože je hustší než vzduch,ale jakmile nastartuješ, může se někde v palivové soustavě přisávat vzduch

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 15.08.2011 12:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.01.2010

269

widle píše:
nafta ti unikat nemusí, protože je hustší než vzduch,ale jakmile nastartuješ, může se někde v palivové soustavě přisávat vzduch

Abych Vam rekl pravdu nevim jestli je to normalni, ale podle me ne. Kdyz mam tak 3/4 nafty v nadrzi, tak mi pri otoceni klicku v zapalovani nabehne naftove cerpadlo v nadrzi a jako by mi tam prolitli bulbiny v hadicich. Kdyz je plna nadrz tak to nedela. Nema to c odelat s necim gumovym kolem toho cerpadla?? Upozornuji kdyz mam plnou nadrz, tak to nedela.

PříspěvekNapsal: 16.08.2011 13:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.08.2011

4

Jihlava ČR

Tak dnes som prešiel celú sústavu,vyzerá to ok.Dotiahol som čo som len našiel.Zistil som jednu vec,ak som zatlačil hadicu ktorá ide od palivového filtra k čerpadlu,tak mi to začalo nasávať vzduch,po vytiahnutí hadice troška vyššie ako bola povodne vzduch už nenasávalo.Nechal som ju stáť tak hodinu,a potom mi pekne naštartovalo.Ešte uvidím zajtra ako to bude štartovať,keď bude stáť celú noc.Vďaka za rady.

PříspěvekNapsal: 16.08.2011 15:49 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

03.07.2010

1261

Staňkovwice

Já jsem měl podobný problém na jednom ze svých předchozích aut (ne SAG). Po celonočním stání byl systém zavzdušněný den co den. Dělal jsem s tím psí kusy, až jsem přišel na takovou blbost, že mi nefungoval přivzdušňovací ventil umístěný na nádrži. Tudíž denním ježděním vznikl v nádrži mírný podtlak a potom při klidu si to našlo sebemenší skulinku a tou to za pomocí okolního vzduchu vyrovnalo tlaky. Samozřejmě nejslabším článkem byly gumo/hadrové přepadové hadičky mezi vstřikama.

PříspěvekNapsal: 20.09.2011 13:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.09.2010

17

Mam Sharan II 2.8 benzin 150kW, trochu mi nie je jasne, ci musim pocut zabzucat palivove cerpadlo vzdy pri otocenim klucika zapalovania do polohy 2? Lebo palivove cerpadlo pocujem ked otvaram dvere vodica. Takze mam taku predstavu, ze tymto otvorenim dveri vlastne natlaci benzin a po zapnuti zapalovania uz cerpadlo nezabzuci. Je to tak? Inak, startuje mi to rano az na 2-krat. Cez den uz so startovanim na prvy krat nerobi problem. Rad by som to dal do poriadku.

Sharan 2,8 V6 AYL

PříspěvekNapsal: 16.02.2012 12:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.02.2009

286

Třebíč

Nevíte někdo, jsetli to čerpadlo v nádrži je stejný pro rok výroby 2003 i pro rok 2007? Potřebuju vyměnit, málo tlačí a mám nabídku z novějšího modelu. Předpokládám, že bude stejný, ale raději se ptám. Díky všem za odpověď!

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 16.02.2012 13:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.01.2010

269

kolik stoji takove cerpadlo v nadrzi. Mam jeden problem. Dela to od 3/4 nafty v nadrzi, ze se mi odvzdusni cerpadlo a prolitnou mi bubliny. je to pekne slyset a me to stve. Kdyz mam plnou nadrz, tak pekne tlakuje. nemuze to byt spuchrela nejaka gumicka nebo okrouzek?? Nema s tim nekdo zkusenosti. Podle me je to nesvar vetsiny sharanu.

PříspěvekNapsal: 16.02.2012 17:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.02.2009

286

Třebíč

Teď sem zjistil, že čerpadlo se při otočení klíčku rozběhne zhruba na 1 - 2 sekundy a pak když naskočí motor, tak se rozjede tady. Je to tak správně? Měl sem za to, že při chodu motoru netlačí. Může mě někdo říct, jestli to tak má být??? :?: Díky.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 17.02.2012 03:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.12.2009

2008

Praha 10 - VWršovice

Chci se zeptat zda se dá to čerpadlo otestovat přes VAG? Měl jsem benzínovou Fabii HTP a ta to měla v testu akčních členů. Zde u SAGu to nění.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]