KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od michall »

Takže pokud odemykají a zamykají dveře řidiče, pak je výstup centrální elektroniky 09 nejspíš v pořádku. Zkus ještě oměřit, jestli jde do zámků zamykací a odemykací signál (pin1 a pin2 na konektoru zámku ve dveřích). Pak mě ještě napadá, že nefungují dveřní spínače. Ten u řidiče je samostatný, ostatní jsou spojeny paralelně. Pokud totiž říká, že jsou dveře otevřené, pak centrál nezamkne. Spínače jsou dvojité, spínají na kostru, jedna půlka je pro osvětlení (jen dává info, že se má svítit, neteče přes ní šťáva pro světla) druhá je pro budíky. Pokud máš maxidot, zobrazuje se ti autíčko s otevřenými konkrétními dveřmi? Pokud polodot (jen jeden symbol autíčka), zobrazí se při otevření jedněch (jakýchkoli) dveřích? Při otevření jedněch jakýchkoli dveřích se ti rozsvítí vnitřek? Dveřní kontakt řidiče je na CE, konektor P7 pin7 (spíná kostru), ostatní dveře jsou na konektoru P7 pin6. Okoukni taky kostřící bod seslí spolujezdce.

Tak měřák do ruky a hurá měřit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vesinho
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 10.09.2009 07:45
Bydliště: Most

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od vesinho »

když dveře otevřu tak svítí světýlko u dveří, a u autíčka na maxidotu ty dané dveře se také zobrazí takže si myslím že mikrospínače good takže jedině proměřit jestli jde do zámku puls na zamykání a odemykání to se dá přímo u konektoru zámku ne?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od michall »

No však jo, pin1 a pin2 přímo na motoru ve dveřích.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
mk646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2015 20:21
Bydliště: SK-Lv

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od mk646 »

vesinho píše:měřil mi to elektrikář i zkoušel přehodit zámky u řidiče a u spolujezdce a pořád stejné jen u řidiče odemyká a zamyká, proto mě napadlo že to může dělat komfortka, když do ní jdu ve vagu napíše to nelze spojit s jednotkou když se teda chci připojit do komfortní jednotky nebo to musím jinam? už nevím co dál zkusit jak říkám dveře při otevření svítí okna fungují jen prostě se nezamykají musím ručně, a zadní pravé dveře nejdou ani ručně už jako by je zamknul centrál a nejdou odemknout mají tu pojistku proti odemčení takže v zámkách to nebude.....
Niečo podobné riešim aj ja, ak sa zamykajú len vodičove a kufrové dvere bude chyba v niektorých zvyšných dverách. Skús ich postupne odpájať v prechodkách na stĺpikoch, začal by som tými pravými zadnými. Ak odpojíš chybné dvere zbytok začne normálne fungovať. Chyba môže byť v kabeláži(to že svieti svetielko a fungujú okná nič neznamená, to sú iné káble) alebo aj v zámku resp jeho elektrickej časti.
SEAT Alhambra 1.9 TDI 85kW (AUY)

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od FRENKY_BN »

Ahojte dá sa opravit zámok zadných lavých dverí ? Ked je namontovany blbne centrál zamykaju a odomykaju sa len šoferové dvere , keď ho odpojím centrál funguje ako má.



Tak hneď aj odpoviem už som to rozbehal napajkoval som kontakty vidmobrazok a precistil motorcek zamykania.
A ešte pozor na vyšuchane kontakty v pohyblivej časti.


PS : elektronika s motorčekmi pasuje aj z lavej strany na pravu .

:good:



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Caprfild
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 24.02.2013 16:00
Bydliště: okres Tachov

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Caprfild »

Zdravím vás přátelé a potřeboval bych poradit. Mám sharana 2003,85kw. Zamykají a odemykají mi jen dveře u řidiče a dveře u kufru.V průchodkách jsou kabely opraveny a problém je pořád stejný. Navíc mi přibyl problém,že při žhavení a nastartování je slyšet čerpadlo nebo motůrek v(u) zadních dveřích a to dost nahlas.Po pár sekundách při nastartování to přestane. Co to může být ?

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od lubos1947 »

Minulý týden mě začalo blbnout odemykání dveří a dělá to pokaždé. Když chci odemknout auto a to klíčkem (dálkové nemám) a to u předních pravých dveří nebo vzadu kufr, tak odemknu dám klíček do základní polohy, nebo jej vytáhnu tak okamžitě během 1-2 vteřin se všechny dveře opět zamknou. Levé přední jdou normálně. a jěště když chci zamknout auto tak když zamykám přední pravé tak všechny se uzamknou ,akorát dveře u řidiče se nezamknou. Jinak okna pomocí klíčku jdou otevírat i zavřít normálně. Nevíte někdo v čem může být zakopaný pes. Předem děkuji za odpověd
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od lubos1947 »

Jo vzpoměl jsem si že asi před 14 dni než mě to začlo blbnout tak jsem vystříkával prahy i dveře ( olejem + trochu nafty)
může to mít souvislost že někde ve dveřích je třeba nějaký kontakt, který to může propojit?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
Kenedi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 12.03.2015 20:32

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od Kenedi »

Ahojte, takže tiež mi zamyká len šoférové kufor a nádrž. mal som nejaké káble v prechodkách polámané tak som to opravil. otázka ako odpojím dvere v stĺpiku ? ako sa dostať k zámku dverí zadných?
VW Sharan rv.'04 1.9TDi 96kW

sedrikp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 11.02.2017 13:00
Bydliště: okr Kroměříž

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od sedrikp »

Zdravím a prosím o radu. Auto jde zamknou dálkou v pohodě,ale otevřít nikoliv - musím klíčem. To samé, když sednu do auta a zmáčknu knoflík na dveřích na uzamčení, tak se auto zamkne celé. když zmáčknu tlačítko odemknutí, tak nic. Nevíte čím by to mohlo být, že zavřít dálkou jde a odemknout nikoliv. Kontrola na diagnostice provedena a bez chyb. Děkuji
VW Sharan 1.9TDI 4motion 85kW r.v. 2002

chlupatá jednička
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 15.04.2019 20:46

centrál

Příspěvek od chlupatá jednička »

nefunguje mi centrál. ze začátku neodemkl zadní dveře, ted zamkne a odemkne jen řidiče a páté dveře, klíčem zamkne dveře řidiče a znovu se po chvíli odemknou. vnitřní zamek na dveřích u ovládání oken nereaguje. kde mám hledat problém? prosím poradte.

steenlyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.06.2014 07:21

Centrál

Příspěvek od steenlyy »

Zdravím všechny majitele SAG. Vlastním Galaxy 2004 1.9 TDI 96kw.
Včera jsem přišel na to, že mi nejunguje správně central. Zamykáji a odemykaji se mi pouze přední dveře u řidiče a páté dveře a zbytek nefunguje. A je jedno jestli dálkou nebo klíčem. Kabely ve dveřích v pořádku a všechny spinace na kontrolu otevřených dveřích fungují. Po čem jít. Děkuji za rady. Nebo kdyby mi to chtěl někdo dát dohromady. Jižní Čechy.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: KLÍČE, CENTRÁL: neotvírá mi centál, komfortní jednotka?

Příspěvek od tornado1 »

dám dohromady - Humpolec
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“