Zvýšení výkonu motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od patper »

Brady7 píše:
Ale ukažte mi někdo kdo má na závodním autě za turbem něco speštl na výfuku :) nikdo nic. Buď trubka až na konec nebo za kolem pod prahem :smoke: do oblak
Hmmmm,ale na to je i motor naladen uuuuuplne jinac :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

O tom by se dalo dlouze spekulovat, ale to spíš na nějaké odborníky jedině. Ale vezmi to tak že tam je turbo a to ty plyny totálně promíchá :D takže usuzuji logicky co jde za turbem volně ven bude jen +
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Janchi999 »

No, nechcem sa hadat, ani mudrovat, ale osobne si myslim,ze ked uz nic ine za turbom, tak aspon predny tlmic (absorbcny) by tam mal byt. Uz len z toho dovodu, ze okrem ciastocneho tlmenia zvuku ma tendenciu vyrovnavat aj tlakove spicky z jednotlivych valcov. Z toho mi vychadza to, co uz predtym kolegovia vyssie spominali. Ak je diera, ci upadnuty kus medzi katalyzatorom a prednym tlmicom, nastane zvysenie spotreby a znizenie vykonu. Zadny tlmic (reflexny) je myslim si uz len kvoli znizeniu hluku. Protitlak, ktory tam je ma hodnoty bliziace sa atmosferickemu, takze ak sa aj zadny tlmic vynecha, na vykon to vplyv mat nebude a myslim si, ze ani na spotrebu nie. Len to bude robit slusny kraval...

Co sa tyka sportovych vozov, nemyslim si,ze za turbom maju len kus rury. Myslim si,ze v prvom rade maju vyladene vyfukove svody, za turbom sportovy katalyzator a potom rezonator, zabezpecujuci rychlejsi prietok vyfukovych plynov a sucasne zlepsuje vymenu vo valcoch, co vedie k narastu vykonu. Taktiez sa mi zda, ze aj zadny tlmic musia mat. Su na to dost prisne kriteria a normy, ktore musia aj zavodne auta splnat... Hlucnost,emisie, atd...
Naposledy upravil(a) Janchi999 dne 29.03.2012 22:02, celkem upraveno 1 x.
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Rados sv »

Tohle je už :offtopic: ale i bez zadního tlumiče je kravál furt stejný.

Uživatelský avatar
MirekX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 19.07.2009 00:37
Bydliště: Týniště nad orlicí

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od MirekX »

já mám celý výfuk komplet předělaný. Hned za turbem rozšíření na průměr 70mm. Pak placatý kat (bez něj mi to smrdělo) pak rezonátor (dlouhý kulatý malý průměr)a na konci další rezonátor (krátký tlustý placatý). Jezdil jsem i jen s trubkou, nic jsem na výkonu a spotřebě nepozoroval ale dělalo to hrozný kravál. Jak venku tak vevnitř, dunělo to kolem 2000ot tak,že se v těch otáčkách nedalo dlouhodobě jezdit. Na šudlačku to nebylo venku tak hrozný, ale jak začalo regulovat turbo a otevřelo lopatky, tak to byl hukot... :mrgreen: Než jsem to doladil k plné spokojenosti tak jsem si s tím dost vyhrál (různé vlnovce, různá tuhost pružných závěsů atd....
Sharan 2001 85kW AUY , úpravy a soft dieselpower 225PS a 500Nm Obrázek

oleje Q8, servis JCB

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

Uzavřeme téma výfuk :mrgreen: jinak zkončíme jen u výfuku který nám na výkonu moc nepřidá :-) Pár lidí má odzkoušeno že spotřeba se po zprůchodnění nezvýší a někdo opak. Dejme tomu že to si musí odzkoušet každý sám. Co se týče hlušnosti, pokud se použijí dva průchozí tlumiče jako mám třeba já zvuk bude stejný na volnoběh a při přišlápnutí plynu je při jízdě trošku slyšet grrr zvuk nic extra ale mě se to tak líbí. A co hlavně při přeřazení nebo puštění plynu neslyším to trapné vrrrrr (naklápění lopatek) to se mě nelíbí a jsem rát že mi to nedělá.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

lukaspp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.06.2009 17:26

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od lukaspp »

Jak zvýšit výkon motoru na Ford Galaxy 1,9 TDI 66kw PD. V sání má být nejaká clona kterou je přiškrcen výkon Prosím o radu

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Mr.x »

Brady7 píše:po přehrání softu se křivka nakopla trošku kupředu :)
co ti na to říká spojka a převodovka?

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od vhml »

Hele, než uzavřete téma výfuk :-) Na 1,8T mám schnilej prostřední tlumič a brzo bude po něm.. Mám ho upálit a dát tam jen trubku, nebo tam dám aspoň nějakej vlnovec aby se neřeklo?
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od kubenec »

Já nevím, ale na AUY jsem ztratil nebo už tam nebyla při koupi. Fakt nevím. Rouru mezi prostředním a zadním tlumičem a na zvuku a spotřebě jsem nic nepoznal. Přišel jsem na to náhodou podle povyslého zadního tlumiče asi po roce. Tudíš usuzuji, že tam může být jen trubka.

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

lukaspp píše:Jak zvýšit výkon motoru na Ford Galaxy 1,9 TDI 66kw PD. V sání má být nejaká clona kterou je přiškrcen výkon Prosím o radu
Jaká clona. Máš na mysli klapku pro pomocné chcípnuti? Nebo egr?
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

Mr.x píše:
Brady7 píše:po přehrání softu se křivka nakopla trošku kupředu :)
co ti na to říká spojka a převodovka?
Co by měla řikat? Neptám se ji :-). Né jde tam hlavně o nábeh turba. Jezdím rozumě. Max někdy mě vždy někdo nasere tak 1až 5 plnej a spojčička drží pořád. Až nebude držet dá se organika a přítlačám z VR6
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu motoru

Příspěvek od Brady7 »

vhml píše:Hele, než uzavřete téma výfuk :-) Na 1,8T mám schnilej prostřední tlumič a brzo bude po něm.. Mám ho upálit a dát tam jen trubku, nebo tam dám aspoň nějakej vlnovec aby se neřeklo?

Dej tam klidně jen trubku. Mam uno turbo holá trubka a je to skoro stejný jak serie. Neboj see toho.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“