MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
S-WERK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 15.03.2014 17:11
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od S-WERK »

Dík za radu.

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

alhamba 2007 103kw..problem s teplotou

Příspěvek od progress »

Zdravim chlapy, mam problem s autem pritelkyne..nechala vymenit radiator topeni protoze do auta unikala para z chladici kapaliny a mlzilo se okno...do te doby auto fungovalo jinak bez problemu..ale od te vymeny se auto jiz nekolikrat prehralo..prestane topit a pak teplota leze pres kilo..bvyndal jsem termostat, ten ale otevira v horke vode normalne..nekolikrat jsem to zkousel odvzdusnit a vzdy po nejakych par kilometrech to same..vymenil jsem vicko expanzky a taktez to same...pokud se s autem jede normalne po okresce tak teplota ok, i to trochu topi, ale jakmile se na to slape nebo se jede po dalnici, teplota okamzite stoupa, topeni netopi a hadice i expanzka je natlakovana jak blazen...uz fakt nevim co stim je...pan dava od auta ruce pryc, ze auto normalne projel a ze nic se nedelo...uz jsem fakt zoufaly a netusim co stim...
NIC NEŽ VW!!!!!

Uživatelský avatar
PetrVK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: alhamba 2007 103kw..problem s teplotou

Příspěvek od PetrVK »

To vypadá že to bude někde v radiátoru přicpaný (tedy pokud jsi to dobře odvzdušnil)?!
Na plynu se má vařit, né jezdit!!!

Obrázek

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Re: alhamba 2007 103kw..problem s teplotou

Příspěvek od progress »

Odvzdusnoval jsem to asi 10x...i kdyz auto stalo do kopce...tak snad...radiator byl uplne novy..
NIC NEŽ VW!!!!!

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Re: alhamba 2007 103kw..problem s teplotou

Příspěvek od progress »

Hlavne by to treba netopilo ale neprehrival by se motor...asi...
NIC NEŽ VW!!!!!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

A proč zakládáš nové téma, když tu téma o teplotě motoru už je ??? Taky by neškodilo uvést kód motoru.

Jinak se ještě mrkni na malou hadičku, co vede do bandasky. Je v ní taková plastová záslepka s malou dírkou a ta, když se ucpe, drží v motoru bublinu vzduchu. Pak poradí motoráři, může to dělat i těsnění pod hlavou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od progress »

Omlouvam se..ma tu malou hadicku uz jsem koukal...je pod bandaskou tecko do ktereho jde z jedne stany hadika od motoru a z druhe od hadice co vede do chladice, pokud z toho tecka vytahnu tu cast od od chladice, tak z ni ttyteka voda, ale pokud ji dam zpet tak do bandasky skoro zadna voda netece...
NIC NEŽ VW!!!!!

Uživatelský avatar
progress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA!!!!!!!

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od progress »

Pokud do te hadicky fouknu, tak se zacne zvedat hladina vody v bandasce...takze to je pruchozi
NIC NEŽ VW!!!!!

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

Může to být zmíněné těsnění hlavy, ale stejně tak třeba porucha vodního čerpadla nebo termostatu.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od 11mAjA11 »

Jak moc ovlivní teplota chl. kapaliny kvalitu a způsob spalování/dávkování paliva u motoru PD AJM ?

Diag ukazuje i po 30min jízdy (ostřejší) jen mezi 72-max.75°C kouří modrobíle a smrdí jak studená Avia.

Byl problém s kuckáním a škubáním za tepla , chyba "Vynechávání zapalování na 3. válci" napružil sem kontakty, vymazal chybu vylil naftu z filtru , naplnil ho čističem na vstřiky, projel, volnoběh OK, cukání není, chyba taky ne, akorát to pořád kouří jak ta Avia..

Má to 270tkm, nevím co s tím kdo dělal, spojka je KO zabírá hned u vrchu a kope do pedálu.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od kubenec »

Nevím jak je to u rotaček, ale u mě měl vliv na spotřebu. Před výměnou jsem jezdil i za 8-8,5lt/100km a po výměně jsem na cca max 7,3lt/100km. Od výměny najeto přes 4000km.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já psal AJM (PD 85kw)..

Termostat vyměněn ohřeje se krásně během chvilky na 85°C ale hulí to furt jak Avie..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od kubenec »

Omlouvam se, to jsem si nevsiml, protoze jsem myslel ze 1 SAGa.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od FRENKY_BN »

Zdravim ja mam taky problem ze sa mi alhambra prehrieva lebo nefunguje vetrak.

A teraz nemozem nikde zohnat ten vetrak je to na alhambru 1999 1,9tdi 66kw s climatronicom na chladici je len jeden vetrak a ma 4 pini nikde mi ho nevedia objednat .

Neviem z neho precitat cislo je trochu osuchane nevedel by mi niekto poradit s cislom dielu alebo kde by som ho mohol zohnat.

Dakujem :good:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

Máš opravdu vadný motor ventilátoru? Není to spíš porucha jeho ovládacího okruhu? Často bývají poškozené předřadné rezistory (takové zelené válečky před převodovkou).

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“