MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Xander »

To me to topi velmi dobre a docela brzy,proste behem chvilky je tam sauna,takze doufam,ze tam zadna chyba opravdu neni.
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Bandog »

podle toho, jak to popisuješ, tak to na problém nevypadá............prostě za to může tohle mrazivý počasí............mě to taky topí super, ale musím ujet tak 20km abych měl teplotu 90 stupnů :?

jinak je to vlažné, ale u mě je to způsobeno bufíkem..........u tebe jen mrazem venku :D

Uživatelský avatar
Peposu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 04.12.2007 07:35
Bydliště: Praha 11

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Peposu »

lidicky bufik je to co je na zadnim levem podbehu??? to jak fouka lidem vzadu na zada?? ja mam taky asi v prd**** termostat pac mne se voda (podle budiku) ohreje max na prvni caku jak v lete tak v zime takze musim taky na servis :(
Neplacte ja se vratim

Uživatelský avatar
duduk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 22.09.2008 19:21
Bydliště: Český Krumlov

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od duduk »

Pročítal jsem si příspěvky chytřejších z Vás a stejně jsem se nikam nedostal. Někde jsem tu četl, že benzin patří do zapalovačů, ale i tak si troufnu poprosit o radu - KUDY A JAK NEJSNÁZ VEN A DOVNITŘ S TERMOSTATEM U MOTORU 1,8T ??? Jestli jsem dobře hledal, bude to muset jít po vyndání alternátoru. Jenže to je řemen pryč, možná i filtr,.... Znáte to, nejlépe povolit jeden šroubek a hotovo :D

Uživatelský avatar
duduk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 22.09.2008 19:21
Bydliště: Český Krumlov

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od duduk »

Tak už rafika stojí v pozoru a v autě trenýrková teplota. Pravda, alternátor i filtr se opravdu byli podívat na světle, ale jinak to nešlo :?

kevan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.01.2009 21:36
Bydliště: Lhotky u Náchoda

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od kevan »

Tak mě tohle čeká po neděly. bufík jsem zprovoznil,ale termostat nefunguje jak má. Ohřívá se mi to postupně od nuly. Dokud nešel bufík,tak se mi to nad první čárku takřka nedostalo a po rovině bez záběru motoru to bylo studený furt. po neděly bude snad vše ok.

funky44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2009 19:09

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od funky44 »

neporadil by mi niekto kde by som nastiel termostat na sharane 98 1.9 tdi 81kw kod motora AFN

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od abeljozef »

Pri vodnej pumpe
2.JPG
Je to cislo 5
1.JPG

Uživatelský avatar
Jelko4
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 13.08.2008 13:32
Bydliště: SK-Trnava

MOTOR:Teplota vody v motore

Příspěvek od Jelko4 »

Cavte,po dlhej dobe sa na vas opat obraciam s problemom.Rucicka na teplomeri sa mi nikdy nedostane viac ako za 1/4,mozem robit co chcem dostanem ju najviac na tu 1/4.Auto mi skoro vobec tymto padom ani nekuri.Kde mam hladat chybu???A je mozne ze je tymto padom vacsia spotreba??

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od rcmony »

Termostat. Studený motor má větší spotřebu.
I LOVE TO FLY

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Bandog »

Přesně tak.........měl jsem úplně ten samej problém a vyřešila to výměna termostatu :D

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od radoch »

Zdravím,pánové!Tak dva roky jsem měl klis s teplotou motoru,ručka se vždy zastavila na 90 st,žádné problémy.Ale včera jsem se vracel z Olomouce,asi po ujetí 30 km se mi ozval maxidot,mrknul jsem na teplotu a tam 120 st.,takže okamžitě vypnout ,ale co dál?Vyrovnávací nádržka byla nad maximum,tak jsem vždy čekal,až teplota klesla a po kouskách jsem to dotáhl domů.Zarazilo mě,že se mi nerozběhl ani jeden ventilátor.Doma jsem to nechal zchládnout,nastartoval,projel jsem se po dědině.Teplota vylezla na 90 st. a pohoda.Dnes jsem vyrazil do práce,asi 60 km,teplota v pohodě.Jedu z práce,po 30 km zastavím na nákup,za půl hodiny vyrážím domů a po dalších 25 km opět voda 120 st.Tak jsem z toho celej vedle sebe....6e by to byl termostat????Může mi někdo,prosím objasnit funkci těch ventilátorů na chladiči? Díky moc...
radoch

Uživatelský avatar
sharo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.02.2009 21:26
Bydliště: ...pri Ilave, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od sharo »

pani, mam prosbu: prave pred chvilou som so shrarom isiel cca 400m a signalizacia zacala pipat a teplota vyskocila na 130°C... a potom skakala 130°-90° wow, vody dost, olej ukazuje teplotu skoro studenu, ventilator huci a volnobeh kolise... asi odislo cidlo - niekde tu som nasiel,ze je to cislo 06A 919 501. vraj je prímontovane na obrube motora..ale kde.. som z toho paf... robil ho uz niekto, pripadne ma niekto z vas prosim nakres? dakujem za akukolvek radu...

Uživatelský avatar
sharo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.02.2009 21:26
Bydliště: ...pri Ilave, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od sharo »

sharo píše:pani, mam prosbu: prave pred chvilou som so shrarom isiel cca 400m a signalizacia zacala pipat a teplota vyskocila na 130°C... a potom skakala 130°-90° wow, vody dost, olej ukazuje teplotu skoro studenu, ventilator huci a volnobeh kolise... asi odislo cidlo - niekde tu som nasiel,ze je to cislo 06A 919 501. vraj je prímontovane na obrube motora..ale kde.. som z toho paf... robil ho uz niekto, pripadne ma niekto z vas prosim nakres? dakujem za akukolvek radu...
..wow, uz je cidlo najdene a veru dobre ho schovali - vpravo na hlave motora (pri pohlade spredu) a od zadu... prekvapko, ze je na 2 piny, ocakaval som 4... za par min.mi dovezu nove..a na pocudovanie, nejake ine cislo, ako sa uvadza http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=33493" onclick="window.open(this.href);return false; ..tak si uz pomozem. prajem ok den/tyzden :D

Uživatelský avatar
radoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Konicko
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od radoch »

Zdravím,tak závada odstraněna,po výměně dvou termostatů závada stále přetrvávala,myslel jsem už na to nejhorší a ze zoufalství jsem sundal hadičku od vyrovnávací nádržky a ejhle,byla ucpaná!!!Tak jsem ji pročistil drátem,profoukl a od té doby mám pokoj s teplotou. Takže radím,máte-li nějaký problém,pozorně prolistujte naše forum a třeba taky naleznete radu,jak na to!!!Zdravím všechny!!!
radoch

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“