MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

este ze tak :D

zdendaburda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.11.2018 10:19
Bydliště: Plzeň

Teplota chladící kapaliny - volba Climatronic AUTO / ECON

Příspěvek od zdendaburda »

Čau chlapi / ženy,
obracím se na vás s prosbou o pomoc. Zde na fóru jsem se ještě nedočetl o této chybě, který mi dělá "šaránek". Problém s teplotou chladící kapaliny je následující: pokud na Climatroniku mám navoleno AUTO a jakoukoliv teplotu, nikdy mi teplota vody nepřesáhne 60°C ani se sepnutým bufíkem (podotýkám, že je funkční). Pokud mám Climatronik navoleno na ECON, teplota vody mi vystoupá na 90°C a drží. Měl jsem podezření na termostat, je tomu tak? Nebo bude problém někde jinde? Okruh vody se "uzavírá" jinudy s / bez puštěné klimatizace?
Děkuji vám všem za pomoc!
P.S.: V plánu mám měnit termostat, chtěl bych ale pochopit PROČ ... :)
VW Sharan, r.v.2005, 1.9TDI, 85 kW (AUY), automatická převodovka, bufík OK

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: Teplota chladící kapaliny - volba Climatronic AUTO / ECON

Příspěvek od hiero »

okruh vody je stale otvoreny. do radiatora ide stale epla voda pokial nemas problem so zavzdusnenim termostatom atd. teplota vzduchu sa reguluje otvaranim a zatvaranim prislusnych klapiek. pokial je bufik ok tak termostat, najlepsie je skontrolovat teplotu vody cez diagnostiku aby si vylucil chybne cidlo....

zdendaburda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.11.2018 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od zdendaburda »

Díky za komentář :) Termostat mám v plánu měnit teď o víkendu - je z originálu VW, abych předešel 3x výměně, jako někteří tady uživatelé. Tématů ohledně termostatů je dost. 8) :lol:
VW Sharan, r.v.2005, 1.9TDI, 85 kW (AUY), automatická převodovka, bufík OK

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

Co je to originál VW?

VW si vyrábí termostaty? To jsou mi novinky.....

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od JirkaVys »

Originální výrobce, co dodává díly přímo na pult nebo montáž VW, Škoda, Audi, SEAT atd.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Graun »

Zkus tam použít Wahler.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

JirkaVys píše:Originální výrobce, co dodává díly přímo na pult nebo montáž VW, Škoda, Audi, SEAT atd.
Originální výrobce? Takový termín neexistuje. Když už, tak dodavatel dílů do prvovýroby. Ten se ovšem u jednotlivých automobilek velmi často liší, dokonce jich v rámci jedné fabriky bývá několik různých, během jediného roku se může i několikrát změnit. Opravdu si myslíš, že koupě "originálního" dílu je správná volba? Skutečně není.
V takovém případě máš jedinou jistotu - onen díl bude drtivě nejdražším dílem na trhu. Jinak jsi koupil úplně stejného zajíce v pytli, jako třeba v AutoKelly nebo podobných prodejních místech. Vlastní mnohanásobná zkušenost.....

Mnohem lepší volbou je koupit díl od osvědčeného výrobce. V tomhle případě bych se přiklonil k zde zmíněnému Wahleru.

zdendaburda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 06.11.2018 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od zdendaburda »

Pro Marek77:
Máš pravdu pouze napůl, ano, máš pravdu s dodavatelem, který jde do prvovýroby, ale i druhovýrobu někdo dělá. A věř, že si němci nebudou kazit reputaci nějakým výrobcem, který nesplňuje jejich "tabulky". Pokud jsem dnes viděl porovnání WAHLER a originál VW (myslím tím na boku talířku vyraženo VW, znak AUDI atd, zdají se být identické). Mám VW, protože se dostanu k originálním dílům za ceny čínských dílů. Myslel jsem tím, že nebudu kupovat čínský termostat nebo z AutoKelly Starline. A představ si, že i tam mají např. Wheler, sice s vysokohorskou přirážkou, ale mají. Děkuji všem za komentáře, nebudeme se zde hádat, kdo co má lepší nebo větší. Pro moje potřeby problému vyřešeno na jedničku :-) možná jsem to napsal zmateně nebo povýšeně nebo ... doplň si sám. Jsem radši pro osobní kontakt, který ale není možný, taková přestřelka mezi kolegy s VW je zbytečná a trapná :-) zdar a sílu!
VW Sharan, r.v.2005, 1.9TDI, 85 kW (AUY), automatická převodovka, bufík OK

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

kdo co má lepší nebo větší? predsa Ja mam najvacsi a viete preco si to myslim? lebo sam Vase nevidel :rofl: ale to len zo srandy zbytocna debata aj markov koment, nech si kazdy kupi a namontuje co chce....len ta poprosim zdendaburda daj spatne info ci ta vymena termostatu pomohla aby mali ostatni z toho osoch.... :D

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od JirkaVys »

To je teda smysluplná diskuse :-D
Samozřejmě že originální díl vyrábí originální výrobce, který dodává díly do prvovýroby. Od toho je ten název originální výrobce, může to být jakákoliv značka a může se kolikrát za danou výrobu změnit.
Co víc jako chceš řešit? :-D To že si VW sám díly nevyrábí? Nepovídej, to že jsi shrnul že v autokelly koupíš lepší díly mluví za vše a díky za vysvětlení :-D Ty mají také své dodavatelé a není to jejich výroba :)

Václav007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2018 13:16

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Václav007 »

Tak když to tu čtu o vadných termostatech, tak mě to docela nahlodalo.

Hodně tahám a v tahu se vždy zvedla teplota a z kopce zase dochladila. pohybovala se tak v třetím poli teploměru, až jednou v kopci s vlekem vylítla až jsem to uvařil. Po dochlazení jsem s topením naplno dojel, ale začlo tlakovat do vody. bylo fouklé těsnění pod hlavou, to se udělao. Po testu s vlekem vylezla teplota zas do pulky třetího pole (žlutá značka) a dál ani tuk. Ale voda byla stále natlakovaná, expanzka po návratu prázdná a po povolení se naplnil až začala vytékat. Tlak nakonec vyřešilo jiné víčko na expanzce a hladina se už drží pěkně mezi ryskami. Ted už jen vyřešit stoupající teplotu. Už jsem chtěl měnit chladič, protože termostat i pumpu jsem dával v létě při rozvodech. Ale když to tak čtu tak ještě uvařim termostat. Je tam wahler a bral jsem naráz dva stejné a druhý šel do Lupa a tam uplně bez problémů
Přílohy
20181119_131408.jpg

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

neries bolo to tu uz spomenute....stare sagy ukazuju teplotu linearne pravdivo....novsie to maju osetrene tak ze od 75 do 110vnas na budiku krasnych 90 :mrgreen:

Václav007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.02.2018 13:16

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Václav007 »

Coz to uz jsem vycetl ale mel jsem tehle aut uz vic a tohle zadny nedelalo aby i ted kdyz mrzne v tahu rostla teplota tak si rikam ze je asi neco špatně

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

Upřímně - mně to nedělalo ani v létě. Přes kolmou polohu ručičky jsem se nikdy nedostal.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“