MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
mistrkutil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2010 15:52

Sharan I 1,9 TDI problém s teplotou

Příspěvek od mistrkutil »

Při pročítání témat jsem na podobný problém zatím nenarazil, problém spočívá v tom že se vůbec nedá regulovat teplota chladící kapaliny.
teplota se pohybuje v rozmezí první čárky až do maxima podle toho kolik jedu :D , měněn termostat 2x, měněn chladíč, topení pod palubovkou, různé hadice, plastová příruba na motoru zepředu pod hlavou, propojené potrubí u bufíku (vyřazen z okruhu)
a stále si teplota dělá co chce, topení funguje normálně pouze když teplota překročí cca 3 čárku přestane to topit a nejde to uchladit, horní hadice k chladiči je horká spodní úplně studená i u vařícího motoru, ventilátory běží pouze při zapnutém climatronicu na AUTO , často jsou tvrdé hadice, měněno i víčko od nádobky.
napádá mně jestli není špatně zapojený nějaký okruh na motoru , nebo těsnění pod hlavou. při menších trasách se dá jezdit dlouho ale jakmile vjedu na dálnici je konečná.
pokud máte někdo nějakou zkušenost s tímto problémem uvítam jakoukoliv radu, nebo klidně někam přijedu to dát opravit. Praha a okolí.
dík za rady

mistrkutil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.05.2010 15:52

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od mistrkutil »

Nikdo se nesetkal s tímto problémem?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

Těsnění pod hlavou nebo přicpaná tenká hadice od motoru do vyrovnávací nádobky. V hadici je vložen plastový "špunt" s malou dírkou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Marek77 »

Podle indicií to vypadá na těsnění hlavy, případně prasklou hlavu.

safi666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.02.2018 20:12

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od safi666 »

Čaute mám taky dost vážny problém vw sharan 81kw.tlakovalo do nádobky a kurilo vymenil som tesnenie aj hlava pohybuje plus ventily ok potom ok islo v poho cca po mesiaci sa mi prehrialo a zas to isté len už prestal kurit a zase tlakuje.zistil som že sa rýchlo motor zohreje na 90c ale ako keby bol vhladic stale studeny a dolna hadica tiez aj do kurenia.Nové rozvody termostat vodná pumpa atd.poradte pls

BOBSEN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 12.11.2017 20:16
Bydliště: Nový Hrádek

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od BOBSEN »

Tak do dodnes jízdy cca. po 60 km a v těchto venkovních teplotách +8 teplota motoru 60-70 stupnů. Dnes výměna termostatu a cca po 5 km teplota 90 stupnů a drží. :yahoo:

petr646
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.04.2018 18:18

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od petr646 »

Ahoj lidi mám Sharana1. 66kw,pd . problém mám s teplotou motoru která mi jde nad 90 stupňů teda myslím za prostřední čáru na ukazateli teploty. dával sem nový termostat ,spodní hadice vlažna nebo jen studená. nevíte někdo co by to mohlo dělat? Děkuju

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od lubos1947 »

Jak jsi jistý, že teploměr ukazuje dobře?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

Potkalo mě to už cestou na sraz - ručička víc vpravo, podle VAGu asi 118st, chvílemi i víc nebo míň, i se rozsvítila kontrolka. ALE - podle VAGu teplota vody podle Climatronicu asi 87, podle bufíku asi 75st, takže asi v normě, sahary neseply, hadice nenatlakované, po sundání víčka bandasky jen slabé odfouknutí. Kde může být chyba? Cvičně jsem z dárce vyoperoval termostat a čidlo teploty vody, zatím jsem je nepřehodil.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

tak mozno cidlo...vyskusaj...a co prepadova hadicka co ide do vyrovnavacky nie je upchata?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

Začnu čidlem. Přepad "funguje". I když teda ve hře je i termostat, kdyby byl zavřený, tak by se to chovalo asi podobně. Trochu mě mate ta relativně nízká teplota u klimy i bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

ked nepomoze cidlo alebo termostat tak potom pumpa...pretocena propela...co tam mas? nevladze tocit vodu a preto teplota v hlave vyssia a inde omnoho nizsia...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

Nestraš, pumpa mě nenapadla. Byla dělaná s rozvodama, ale co je tam za typ a kdy to bylo to už faaakt nevím. Je to jedna z možností, ale pumpu asi vyměnit nedokážu :cry:
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od hiero »

nestrasim len uvazujem....v poslednej dobe sa to dost casto riesi....pumpy su nekvalitne...ked mas pripravky na rozvody preco by si to nedokazal....to je brnkacka ani nemusis drziak zhodit...nech to je tym termostatom alebo cidlom aj ked neviem nooo...
..

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od michall »

Tak jsem začal čidlem teploty vody a snad je to OK. Mám teda nadvakrát zalomenou ruku, ale něco se obětovat muselo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“