MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Charlie.007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 263
Registrován: 22.03.2008 10:57
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: TEPLOTA MOTORU

Příspěvek od Charlie.007 »

Dnes sem se to snažil pozorovat. Venku bylo mezi 0 až 2 st.C, s bufíkem byl motor ohřátej na 90 st.C asi po 4km do kopce. Ujel sem cca 12km a stál sem asi slabou hodinku. Při cestě nazpět se bufík už nesepnul, protože motor nebyl úplně studenej a bylo hned znát, že se ohřívá pomaleji. Je pravda, že cesta nazpět byla spíše z kopce, ale 90 st.C sem dosáhl až tak po 10km, ale to už se zase sepl bufík. Takže Patper má asi pravdu, že naše motory se nedají srovnávat s klasickejma TDI. A navíc mám pocit, že systém topení u našich aut je odlišný než třeba u klasickejch osobáků. A hlavně je to celkem velkej prostor na vytopení.
Seat Alhambra II 1.9 TDI PD 96 kW - prodáno
VW Sharan 2.0 TDI 135kW DSG 4M

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od marasoba »

Nazdárek,
tak jsem vyřešil problém s teplotou u mého vozítka.
Motor ohřátý i po 100km na cca 70 stupňů. Objednal jsem se do servisu a dnes jsem tam byl.
Za hoďku a fous vyměněno, motor se rychleji ohřívá, ručička vyleze přesně na prostřední čárku.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A cena:
350,- termostat
500,- práce
325,- antifreeze (5l)

Jestli je to moc, nebo málo nevím, já bych to za ty prachy asi dělat nechtěl. Přístup nic moc a mechanik byl docela zlitej.
Ale auto funguje :!: :!: :!: ( :cry: teda kromě bufíku, ten pravděpodobně stávkuje :cry: )
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Alfan »

Tak jsem tady
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=12

letos v lednu jásal, že mi to funguje...
Ale teď se mi to začalo strašně pomalu ohřívat a vypadá to, že je stále otevřený termostat.
Tak mě napadá, jestli mi ho vůbec v lednu vyměnili... Moc bych se nedivil, že ne :?

Tak to nechám vyměnit.
Obrázek

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od jbarman »

pokud je zima pod cca 0°C a jede se opatrně a intenzivně si topíš, je problém bez bufíku motor ohřát.

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Alfan »

Jel jsem opatrně, i jsem intenzivně topil, ale bufík mi myslím funguje, tedy jsem o tom spíše přesvědčený.
Ale je možný, že od ledna opět uhnily nějaký dráty a bufík nefunguje, ale spíš si myslím, že ano.
Obrázek

Uživatelský avatar
milda
Závodník
Závodník
Příspěvky: 564
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od milda »

Alfan píše:Jel jsem opatrně, i jsem intenzivně topil, ale bufík mi myslím funguje, tedy jsem o tom spíše přesvědčený.
Ale je možný, že od ledna opět uhnily nějaký dráty a bufík nefunguje, ale spíš si myslím, že ano.
Pokud ti bufik jede,tak ho musíš slyšet!!

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od majatrabi »

TO marasoba: Celkova cena je dost mala. Jaky termostat pouzil, mam namysli znacku(výrobce).
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od marasoba »

To majatrabi:

Termostat byl použit FEBI. V servisu protekce nebyla, je to prostě servis, který byl nejblíž a kde řekli, že to zvládnou. Jinak mi tam ještě dělali geometrii přední nápravy, museli nahřívat jeden závit autogenem, aby to vůbec povolili a nakonec jsem za to dal 400,-. To je myslím taky pohodová cena. No jsem zatím spokojenej.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Alfan »

Bufík mi nefunguje :(
V lednu mi říkal mechanik, že tam byly uhnilý dráty a že je vyměnil a teď mi to opět nejde.
Zkusím nechat prohlídnout ty dráty, jestli tam není nějaká zrada ajinak nevím :(
Jedině zkusit jestli na vrakáči třeba prochy3344 nemá nějakej bufík na prodej.
Obrázek

Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Xander »

Cau panove,tak kdyz jsem si procital toto tema,tak jsem nenarazil na stejny problem,ani odpoved,ktery mam ja. Objevilo se to tak pred ani ne pred tydnem.
Kdyz jsem rano prisel k autu,tak jsem normalne nastartoval. Mam SEAT ALHAMBRA 2l benzin a po ujeti nejake vzdalenosti,cca 10 km se mi motor zacal ohrivat az na 90 stupnu na budiku teploty a vse bylo v poradku,auto topilo,atd.
Ale to bylo jen do prvniho semaforu,na kterem jsem zastavil a nechal motor bezet jen na volnobeh,tak zacala teplota na budiku klesat az skoro na 45 stupnu,ale topeni stale topilo - bylo na 29 stupnu pro obe zony naplno. Kdyz jsem se rozjel,tak teplota zase sla nahoru a zustala na 90 stupnich az do dalsiho zastaveni.
Testoval jsem to a kdyz jsem vypnul topeni,tak i kdyz jsem zastavil,tak teplota zustala na 90 stupnich.
Bylo to pri venkovnich teplotach okolo minus 10 stupnich.
Nevite cim by to mohlo byt nebo je to normalni pri takovych mrazech jako venku jsou??
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Bandog »

Xander:

a maká ti bufík??? já mám tedy 1.9 TDI, ale nemaká mi bufík a chová se mi to úplně stejně jako popisuješ ty...........dneska mi bufík rozchodí známý tak pak budu moudřejší, ale kluci zde psali, pokud bufík nemaká tak se to chová stejně jako popisuješ ty.............nejsem moc odborník, ale jak jsi psal, jestli je to při těhlech mrazech normální, tak pro mě zatím jo.......po opravě uvidím víc.........pak dám vědět.......

Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Xander »

Ja bufik nemam. =)
A zda se mi to jako,ze to topeni proste odebira natolik teplo z motoru,ze ho venkovni teplota dokaze zchladit proste natolik,ze klesa teplota na budiku - moje uvaha,kdyztak me opravte,pokud se mylim.
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Bandog »

omlouvám se za ten bufík :oops:

jinak s tou teplotou máš pravdu............patper mě ujišťoval, že pokud mi nemaká bufík, tak v těchto mrazivých dnech trvá strašně dlouho, než se motor ohřeje tak to u benzinu budeš mít určitě stejné..........okolní vzduch ochladí motor během chviličky......

Uživatelský avatar
Xander
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Za Prahou co by kamenem dohodil
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Xander »

A to je prave ono,kdyz se motor ohreje v lete,tak se pusti naplno topeni,ktere snizuje teplotu a kdyz to udelas v zime,kdyz je -15 stupnu,tak se proste motor ochladi natolik,ze nevydrzi na tech 90 stupnich.
Proč pít a řídit, když můžeš hulit a lítat.

Je hezké vidět děti lézt po trávě...do té doby, než ji začnou kouřit

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, TEPLOTA: problém s teplotou motoru, termostat

Příspěvek od Bandog »

Máš naprostou pravdu..........takže bych řekl, že můžeš být vklidu, že je to teď prostě normální........dneska jsem odvážel auto do servisu a když jsem tam viděl ty dva Galaxy a jednu Alhambru tak jsem jen pronesl hlášku, že teď už mají sbírku kompletní...........všichni tam jsou s problémy s topením...........(bufíky KO), a kámoš co to opravuje mi říkal, že prý ty borci povídaly, že jim to nějak nechce teď topit a že nevědí, co s tím je, když to normálně topilo než začaly tyhle mrazy :mrgreen: :D

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“