STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Pilotek
Profík
Profík
Příspěvky: 988
Registrován: 11.10.2008 21:52
Bydliště: Žilina

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Pilotek »

Asi by som otvoril motorcek stieracov a skontroloval tie kruhove kontaktne drahy - jedna draha ma byt v kratkom useku prerusena - tato draha je napajana trvale po zapnuti zapalovania a je tam prave na to, aby stierace vzdy dobehli do vychodiskovej pozicie, aj ked sa napatie na vedlajsej (neprerusenej) kruhovej drahe (od packy/rele zapinania stieracov resp. od rele cyklovaca) uz strati.

Ak je to prerusenie zapraskane zmesou starej vazeliny a kovoveho oteru, je mozne, ze stierace ten kusok prebehnu namiesto toho, aby tam zastavili.

Supák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2009 05:47
Bydliště: Olomouc

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Supák »

Zdravím, právě jsem rozhýbal zadřené stěrače na Galaxy 2003, ale stále se tam děje toto: po otočení klíčem ve spínačce a rozsvícení kontrolek pocuknou stěrače (cca. 2cm) a zapraská v reproduktorech. Mechanizmus stěračů jde lehce. Koukal jsem na motorek a při zapnutí zapalování se páčka na osce motorku otočí až k plechovému dorazu a vrátí se zpět do původní polohy. Zkoušel jsem páčku všelijak přenastavovat, ale bylo to stále stejné. Dělá to ještě někomu, nebo řešil to někdo? Zatím jsem se o tomto nikde nedočetl. Díky za každou radu, nebo tip.

berusak909
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.11.2011 14:42

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od berusak909 »

Potřebuji ne VW Golf IV dostat se k motorku stěrače, ale mám problém sundat větrací mřížku z vodicí kolejničky pod čelním sklem. Mřížka se podélně posouvá, ale nejde uvolnit z kolejničky. Nevím jak mřížku vysunout z kolejničky, abych něco nezlomil. Je to jenom černý plast. Dik za radu. Berušak
Naposledy upravil(a) berusak909 dne 22.11.2011 06:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Chtělo by to asi vědět, co je to za auto. Dá se vyndat celý mechanismus - záleží na tom, co chceš udělat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od dvml »

Teď je zima a plasty zlomíš.Počkej na teplo :twisted:
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

apace
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.11.2011 13:06

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od apace »

Dobří přátelé, sekly se mi stěrače u Sharana 98 (nové provedení) v čepech, ty jsem rozchodil, ale stejně mi stěrače nefungují. Funguje mi ostřikování a zadní stěrač. Motorek samostatně funguje, myslel jsem, že to bude řídící jednotka motorku. Zkusil jsem jiný komplet motorku, ale je to stále stejný. Mohlo by to být relé? A jaké má číslo nebo popis? Prosím o pomoc ...? Rád Vám budu moci být nápomocen s radou, jak na to. Děkuji Apace

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od marasoba »

VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od parizek_ltm »

Supák píše:Zdravím, právě jsem rozhýbal zadřené stěrače na Galaxy 2003, ale stále se tam děje toto: po otočení klíčem ve spínačce a rozsvícení kontrolek pocuknou stěrače (cca. 2cm) a zapraská v reproduktorech. Mechanizmus stěračů jde lehce. Koukal jsem na motorek a při zapnutí zapalování se páčka na osce motorku otočí až k plechovému dorazu a vrátí se zpět do původní polohy. Zkoušel jsem páčku všelijak přenastavovat, ale bylo to stále stejné. Dělá to ještě někomu, nebo řešil to někdo? Zatím jsem se o tomto nikde nedočetl. Díky za každou radu, nebo tip.
Covece mam pocit, ze mi to delalo podobne. Dokonce jsem si dvakrat setrel a sterace se na chvili zastavily uplne plus luplo jakesi rele. To rele nejspis odpojilo privod proudu, protoze jsem mel zarezly cep u jednoho sterace. Neslo to moc dobre rozpoznat, se steraci slo hybat...ale motorku se to nelibilo..

Uživatelský avatar
David Liberec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 31.05.2008 22:03

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od David Liberec »

Sharan 2003 také zatuhlé a zarezlé osičky stěračů.Demontováno komplet z auta rozebráno vyčištěno namazáno a zpětná montáž do auta a úplná paráda teď to stírá jedna baseň.
(osička u spolujezdce byla opravdu hodně zadřená hodinku jsem se s ni trapil 8) )

berusak909
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.11.2011 14:42

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od berusak909 »

Děkuji návštěvnikovi, který mě upozornil, že to mám necht na léto, kdy je plast měkčí. V prosincici 2011 jsem využil jednoho krásného slunečního dne a zajel autem na slunné místo. Za dvě hodinky byl plast krásně prohřatý, ještě jsem o polil teplou mýdlovou vodou a plastový kryt jsem perfekně sundal. Závada na stěračích - stačilo wedečkem vystříkat všechny kluzné plochy. Teď stěrače stíraji, ani silné současné tuhé mrázy jím nevadí. Ještě jednou dík BERUŠÁk

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od machstrechy »

Ahojte nevím kam to napsat tak píšu sem nejdou mi stěrače ani když nastartuju ale ujedu asi 2 metry a už jdou to samý dělá aji zadní stěrač a ostřikovače nevím jsetli tam není nějaký čidlo

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

A čidlo čeho, snad né pohybu vozu? Stěrače musej makat i když jen nastartuješ a neujedeš ani metr...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od M@rty74 »

Mno například cyklovač si tyto informace odněkud bere - otázka spíše na Michalla.
Ale stěrače jako takové musí makat i na místě, to má Smolda pravdu.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

U dvojek jde do ŘJ stěračů (dá-li se tak nazvat jednotka přímo u motoru) i rychlostní signál. U stojícího auta jdou stěrače jakoby na cyklovač, u rozjetého pak stále. U jedniček toto myslím není.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

Zcela určitě není.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“