STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od coto.je »

Otočím klíčkem rozsvítí se kontrolky a stěrače se pohnou 2-3cm a zpět, nastartuju, to samé.
Nevíte čím by to mohlo být. Předtím se zastavili a nechtěli fungovat, pak se zase rozběhli a následně začali blbnout...

V lednu se zastavili úplně, ale to bylo povolenou matkou na mechanizmu stěračů.

Netuší někdo kde by mohla být chyba??

jayd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 31.07.2008 08:43
Bydliště: Plzensko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od jayd »

Co se týká zasekávání, tak rozebrat s celý to promazat.

Co se týká toho skákání při otočení klíčkem, tak na to mám teorii takovou, že pokud se ramínko nasadí a utáhne matkou, tak je to v pořádku.
Pokud se ramínko nandá, a zjistí se, že by chtělo dát třeba trochu dolů, a otočí se s ním na mechanizmu stěračů, tak aby bylo ve správné poloze na okně, tak to potom dělá tohle. Toť má zkušenost při mé montáži.
Golf IV, Sharan II, 2.0 TDI, BRT, 2007, Golf Plus, 2012, CFHC

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Premulus »

Ahoj, mám dotaz co se zastavování stěračů týče. ěl jsem v tahu táhla, tak jsem je vyměnil za fungl nové a rovnou tam dal verzi aero i s ramenama a lištama. Nicméně problém se tím stejně nevyřešil. Občas stěrače jdou pomalu a zastavují se občas v pohodě. Motorek jsem měl venku a vypadal v pohodě. I tak jsem ho vyčistil, namazal a pořád je to to samé. Máte někdo nápad čím to může být? Kupovat nový motor (ty ceny...) dát ho tam a pak zjistit, že to ním není fakt nechci...
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Nezatížené = odklopené stěrače, to dělají taky? Může to být i závadou na uhlíkách, komutátoru, "běhovém kontaktu", ... Motor samotný, bez mechaniky, se točí normálně? Stěrače s táhly odpojenými od motoru na "ruční pohon" chodí bez zadrhávání?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Premulus »

se zvednutými stěrači to chodí normálně, to mě na tom zaráží. Dělá to jak se starýma táhlama, tak s novýma. Nové chodí na ruku luxusně. Motorek jsem měl rozebranej a vše vypadá ok. Jo a čerstvý postřeh, čím nižší teplota je venku, tím méně to blbne. Nemůže to dělat ta eletronika (studeňák)? Pokud ano, máte někdo zkušenost jak dostat dolů tu przskiřici?
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Tak to vypadá na přechoďák/studeňák. Před dloubáním pryskyřice zkus omrknout konektor v motoru i konektor na svazku, příp. při tom nesprávném chodu měř napájení na konektoru. Ta "běhová" dráha je OK vč. kontaktu?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Premulus »

běhová dráha nebyla nijak extrémně vydřená, ani vyhřátá. ozubení taky ok, celé jsem to vymyl a znova namazal. kontakty na oběhovce (pro jistotu) víc napružil. Na to napájení se kouknu. Eletrika je má slabší stránka. Ještě blbý nápad, nemůže to dělat páčka??? Občas, když dám setřít zadní okno, pustí se i přední.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Teoreticky ano. Snad napoví to měření při chodu.

edit: ještě mě napadá - zkontroluj i ukostření motoru.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Premulus »

díky, kouknu na to
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od parizek_ltm »

Premulus píše:běhová dráha nebyla nijak extrémně vydřená, ani vyhřátá. ozubení taky ok, celé jsem to vymyl a znova namazal. kontakty na oběhovce (pro jistotu) víc napružil. Na to napájení se kouknu. Eletrika je má slabší stránka. Ještě blbý nápad, nemůže to dělat páčka??? Občas, když dám setřít zadní okno, pustí se i přední.
Ja bych rek, ze klidne muze. Me kdysi packa delala to, ze kdyz jsem mel zapnuty tempomat a dal jsem blinkr doprava, tak se mi tempomat zrusil.
Nicmene vybavuju si, ze mi sterace cukaly taky a timhle to nebylo. Vyndal jsem je, promazal, seridil a vse bylo ok.Mozna to ma co docineni se serizenim "na miste", u me to urcite nebyl problem ukostreni nebo elektriny vseobecne.

p

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od 21177 »

....tak pri rozoberani zadreteho puzdra sa mi podarilo ho ulomit. Aj napriek pomoci wd-cka. Da sa to niejako zavarit alebo treba druhy mechanizmus. Vie niekto poradit prosim.
Přílohy
20160703_144952.jpg
Martin

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Svařit se dá skoro všechno, záleží na materiálu a šikovnosti svářeče. Asi bych zvolil takový postup, že zjistíš, jestli se to dá svářet a kolik by to stálo; a kolik by stál jiný funkční mechanismus z vrakáče. No a pak si hodíš pětikorunou (příp. pětieurem) a zvolíš řešení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od BERGRUFT »

stěrače jestli se nepletu se dají koupit cca 1800,- Kč, bazarové cca od 500 do 800 Kč dle stavu... Osobně bych to nesvařoval, ale sehnal bych si ty z vrakoviště nebo pokud neřeší "LOVE" tak rovnou nové..

PS: (pěti eurem si neházej - když bude foukat, tak Ti nemusí doletět zpátky) to protože je samosebou papírová.. že.. :-)
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od 21177 »

....zavarene, premazane a fachci jak za mlada.
Martin

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Hladasek »

zdarec, měl jsem zatuhlý stěrače, byl to sice porod, ale rozebral jsem to, promazal atd. a chodí to pěkně...
v čem je ale problém je poloha kde stěrače zastaví, nechal jsem to protočit bez stěračů a pak jsem jsem je nasadil na spodek okna tak jak by to mělo být, když jsem je zapnul tak mi sterače přejeli až přes ten plast pod oknem a pak se vrátili na správný místo, když je dám víš tak je nejnižší poloha v pořádku ale pak ještě popojedou 10-15 cm nahoru takže skončí moc vysoko, jak to tam je s tou nulovou pozicí toho motorku, nebo v čem je problém díky ?
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“