STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Bitvi píše:patper
Ty jsi to kvuli tomu rozebíral?Takže ty futra máme po celým Já,Ty a Alfan.Já to kvůli Kazbičovi taky rozeberu,aby viděl,že nekecám.Jinak díky Patriku.
No,nedalo mi to...
Ale take jsem menil pilovy filtr [hruza,ale uz se take nepotim] a pritom jsem to rozebral :wink:
Přílohy
DSC00032_resize.JPG
DSC00032_resize.JPG (47.49 KiB) Zobrazeno 3237 x

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od komik »

Pánové, včera jsem se taky vrhnul na stěrače a potvrzuji, pouzdra mám jen na krajích (r.v. 2002) - foto 1 a 2. Pouzdra jsou slušně vydřená a čepy snad ještě víc - foto 3. No, složil jsem to zpátky, ale příště mne už asi čeká výměna. Nemáte někdo tušení kolik ty díly stojí a kde se dají za rozumnou cenu koupit? Ve VW mi řekli, že to stojí sedmičku, tak jsem jen polknul.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

komik píše:........ a potvrzuji, pouzdra mám jen na krajích (r.v. 2002)
Nó vida.Další pouzdra na krajích :wink:
Když jsi to měl rozebraný,proč jsi tam nedal ty mazničky ? Takhle budeš odsouzený to ještě rozdělávat.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
komik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od komik »

O mazničkách jsem uvažoval, ale dělám to venku, byla zima, poprchávalo a navíc nemám moc dobré vybavení - musím koupit závitníky apod., prostě nebyl jsem na to moc připravenej. Teď to byla rychlovka, protože stěrače začaly zlobit a potřeboval jsem, aby byly přes zimu funkční. Příště to budu dělat v létě a bude na to čas. Akorát si nejsem jistý, jestli to radši nevyměnit.

standalitvínov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.12.2007 21:51

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od standalitvínov »

Ahoj, tak jsem se zájmem pročetl celou diskusi. Mám novej starej Galaxy 2002 a stěrače taky tuhý, odešly mi po měsíci. Podle návodu jsem vše rozebral, jedna osa byla totál tuhá, ani hasákem nešla. Snad jen drobná rada co mi pomohlo, když už jsem byl zoufalej ohřál jsem pouzdro horkovzduškou. Olej pak lépe zatekl a roztažnost udělala své.
Jen teď řeším dilema co s čepama. Jsou pochromovaný a chrom je místy KO. Jestli je brousit a blejskat nebo jít do novejch. Jinak mám Passata 1995 a se stěračema žádnej problém.

Uživatelský avatar
Vytvarnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - 3 Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Vytvarnik »

standalitvínov píše:Ahoj, tak jsem se zájmem pročetl celou diskusi. Mám novej starej Galaxy 2002 a stěrače taky tuhý, odešly mi po měsíci. Podle návodu jsem vše rozebral, jedna osa byla totál tuhá, ani hasákem nešla. Snad jen drobná rada co mi pomohlo, když už jsem byl zoufalej ohřál jsem pouzdro horkovzduškou. Olej pak lépe zatekl a roztažnost udělala své.
Jen teď řeším dilema co s čepama. Jsou pochromovaný a chrom je místy KO. Jestli je brousit a blejskat nebo jít do novejch. Jinak mám Passata 1995 a se stěračema žádnej problém.
Vezmi jemný brusný papír (800,1200) a obruš čepy a pouzdra. Ta 1200 je už tak jemná, že ti tím v podstatě jen vyleštíš.
Naplň to kvalitní vazelinou do vodních čerpadel a máš na dva roky pokoj. Vlastní zkušenost. Důležité jsou nahoře ty O kroužky a i ty tenké podložky.

Uživatelský avatar
amader
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od amader »

Hmm,tak mám ten samý problém,stěrače jdou hóóódně pomalu.Není tu někdo z Prahy kdo by mi to pomohl rozebrat,jsem s na to díval a nějak to asi nedám 8:(

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Bitvi »

Na tom není nic složitýho,neboj se to rozebrat,je tu plno fotek.Nemáš na tom nic pokazit.
Obrázek

peskroch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 21.04.2008 21:19

zadřené stěrače

Příspěvek od peskroch »

Nevim, jestli jste to již řešili, právě to mám za sebou, mluvěj o tom skoro všichni a kdo ještě nepromazal stirače, měl by to co nejdříve udělat, je to docela nepříjemná práce, hlavně když to při rozdělávání zlomíte, naštěstí známej svařil a je to v pohodě.
Mějte se. Renda.

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od daber »

Ahoj lidičky,mám dotaz pro ty co už rozebíraly stěrače.Je kratší ramínko u kloubu na levé nebo na pravé straně?Stěrač u spolujezdce má dost krátkej záběr?

Uživatelský avatar
neverhood
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od neverhood »

tak doslo aj na mna :)
Kedze som si presiel cely tento thread, rozoberanie smeruje rovno k tomu ze to vycistim a chcem osadit maznicky. Zial tie male gulate som zohnal len s hrubym zavitom, existuju vobec s jemnym?
Ak ano na ake auta, aby som vedel kde to zhanat.

Ku kauze mosadznych puzdier :). Ja ich mam tiez len na kraji (r.v. 2001) Medzi tymi puzdrami bol bordel nieco ako vodny kamen s oxidom hliniku. A osky vobec nemam vydrate v oblasti puzdier, ale su vyzrane prave v oblasti medzi puzdrami kde bol ten bordel co to brzdi.

Rada s nahriatim teplovzdusnou pistolou bola pri vytahovani osiek velmi ucinna. Vybral som gumicku (mal som len jednu) obstriekal WD40, hasakom rozhybaval osky a nahrieval teplovzduskou. Pomalycky to slo vonku. Mlatit do toho kladivom nema zmysel, akurat sa moze znicit zavit pripadne to puzdro.

Aha na zaver este jedna otazka. Pri odstranovani plastovych krytov ktore su hned pri celnom skle sa mi ulomily tie stvorcove plastove nacvakavacie puzdierka co su na plechu. Da sa to zohnat bezne v obchode? Blbe je ze som sa do toho pustil prave v obdobi kedy ma vacsina obchodov zavrete, ale mal som prave teraz cas a stierace uz nechodili...

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

neverhood

Taky pouzdra na krajích ? To je divný,že by se Bitvi spletl ? :wink:
Ohledně těch závitů- když jsi sehnal jemný závit,určitě tam dej raději jemný závit.Samozřejmě k tomu musíš sehnat i závitníky.Toho materiálu kam budeš dělat závity moc není a navíc je to něco jako hliník nebo dural.Jen jsem to řádně odmastil a kápnul tam vteřinové lepidlo.Drží to dobře a za celou dobu se to ani nehnulo.Až je tam budeš dávat změř si řádně hloubku závitu.Musel jsem ty origoš vypodložit fíbrovou podložkou.
Ty mazničky nejsou dané typem auta.Já je sehnal na šachtě,kde je používají na nějaké převodovky či co.
Je to skoro dva roky co to tam mám a v pohodě.Mažu to tak asi jednou za půl roku.Zatím bez sebemenších problémů.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Opi 4X4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2008 13:47
Bydliště: Jižní Čechy

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Opi 4X4 »

Taky mne to potkalo, už to mám opravený. Komplet to šlo celkem dobře, jen ty čepy šly hodně
špatně ven. Dělal jsem to u kámíka v dílně. Měl tam autogen, tak jsme to lehce ohřáli a šlo to ven o dost líp.
Jen opatrně kvůli těm gumičkám. Kdo nemá autogen, tak horkovzdušná pistole taky pomůže.
S těma mazničkama je to dobrej nápad, počítám že jsem to nedělal naposled, takže příště je tam nalupu.
Opi.
Seat Alhambra II 1,9TDI 85kw

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Bitvi »

kazbic
Určitě jsem se nespletl.Měl jsem pouzdra po celým,i Patrik.
Můžu Ti to předvést,teď mám mechanismus ve sklepě,protože jsem dával aerotwiny a měnilo se to komplet
Obrázek

l.hrudka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 20:15

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od l.hrudka »

ahoj ja uz mam taky dvoje spatny vyndany dyby ste nekdo potreboval nejakej dil :-))

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“