STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od machstrechy »

tak nevím jak nastartuju tak nejdou jedu a jdou aji když potom zastavím tak jdou

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

A jdou jen když popojedeš nebo stačí jen zvýšit otáčky motoru? Zkusil bych okouknout spoje k motoru, páčce, ... příp. změřit napětí na motoru
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Skyppy »

michall píše:U dvojek jde do ŘJ stěračů (dá-li se tak nazvat jednotka přímo u motoru) i rychlostní signál. U stojícího auta jdou stěrače jakoby na cyklovač, u rozjetého pak stále. U jedniček toto myslím není.
U DVOJEK by se měl interval cyklovače měnit v závislosti na rychlosti vozidla. Čím rychleji jedu, tím rychleji stěrače stírají. Bohužel, tuto funkci nemohu u svého ani u služebního vozidla (VW) potvrdit. Alespoň já jsem to nezazamenal.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

:blush: Napsal jsem to trochu nepřesně - v poloze pro normální chod, tj. ne cyklovač, se u stojícího auta "vloží" mezio jednotlivé kyvy pauza, podobně jako by byl cyklovač v provozu. Po rozjetí chodí stěrače normálně, bez pauzy.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od machstrechy »

michall píše:A jdou jen když popojedeš nebo stačí jen zvýšit otáčky motoru? Zkusil bych okouknout spoje k motoru, páčce, ... příp. změřit napětí na motoru
I když přidám plyn tak nic musím ujed tak 5 metrů a jde to a nejde ani zadní stěrač ani ostřikovače dokud nepopojedu mě by to nevadilo ale když to mám rano orošený tak se blbě popojíždí když nevydím.

9aaaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.09.2010 11:10

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od 9aaaaa »

Všechny zdraví sharanista Pisky.Tak ja na to jdu zitra,taky vypadaji ze budou zadrene,snad to bude bez ujmy.Takze u me zatim odstrikovace odstrikuji,ale sterace nestiraji.
Všem odvaznym preji stastny konec.
Pisky

Jiří Marek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.11.2011 20:48
Bydliště: Hradec Králové

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Jiří Marek »

Minulý týden se mě začaly zadírat stěrače.Tak jsem sundal ramínka a poodejmutí gumiček použil wd a sterače trochu razchodil. Byla to prozatímní oprava.Tuto sobotu jsem po pročtení tohoto vlákna se pustil do opravy.Po demontáži celého stítacího zařízení došlo na čepy.Díky předcozímu ošetření WDčkem šly ztuha ale podařilo se.Samo že jsou vyžrané. Očištěné smirkem namontování maznic,dotažení tisícihranu na motůrku. To trvalo dvě a půl hod. Ale zpětná montáž a seřízení 4hod za stáleho sprostého nadávání. Došlo i na odstranění vzduch.filtru a dobytí baterky. Ale nyní spokojenost. Díky všem na tomto foru za předávání zkušeností. Jirka.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od machstrechy »

tak opraveno byla to pojistka prostě mě nenapadlo že to může být pojistka když to jde ale později.

Uživatelský avatar
lutna11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.05.2010 21:00
Bydliště: Kadań

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od lutna11 »

Ahoj
Tak došlo se stěrači i na mně. Po demontování celého mechanismu stěračů z auta jsem zjistil že bývalí majitel auta mněl asi moc síly a podařilo se mu ulomit hliníkoví domek čepu k ramínkům co je přilisován ke kovové trubce. No „opravil“ to tím že omotal plech kolem hliníkového domku provrtal kovovou trubku dal šroub a vytěsnil pohyb domku tím že tam narval kus dřeva. :adr: Druhý domek s čepem byl zadřený , po nahřátí horkovzdušnou pistolí šel čep ven.Takže vyleštěno, namazáno.
No problém mám s tím co s ulomeným domkem který je tak odborně opraven, chci ho zavařit ale nevím zda to jde. Je to hliník takže TIGem ale sám vím že něco zavařit jde a něco ne.Zkoušel to někdo zavařit? Nerad bych aby se mi s toho stali loužičky rozkutálené po ponku. :D

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

Ano,jde to zavarit :wink:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

Půjde to, měl jsem stejnou prasárnu na mém bývalém autě a TIGem se mi to podařilo zavařit a drží to dodnes (nový majitel si aspoň zatím nestěžoval že by to prasklo).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
lutna11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 11.05.2010 21:00
Bydliště: Kadań

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od lutna11 »

Moc děkuji za bleskovou odpověď .Tak teď ještě jedna rozborka ale už vím jak na to prostě opakování je matka moudrosti. :D :D :D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

Před vařením doporučuju důkladně očistit oxidační vrstvu v místě sváru, i tak to bude dost pěnit, bez spreje se to neobejde.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

Me to varil elektrikou....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

... ale to měl Žižka ještě obě oči. :laugh: Taky jsem vaříval hliník elektrikou, ale už bych se k tomu starému postupu vracet nechtěl. :baseball:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“