STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Příspěvek od Alfan »

Mohl jsi mít víc 3úhelníčků, ale to bys nesměl nechat Bitviho, aby to vdechnul jako Alf :D
Obrázek

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

Tak závada stále přetrvává, asi to bude jako u Marek77. Sundat stěrače a povolit pružiny.

To Marek77 : tu pružinu jsi jenom roztáhnul? nebo jak jsi ji povolil, připadá mi docela tuhá. díky.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

lapaja píše:Tak závada stále přetrvává, asi to bude jako u Marek77. Sundat stěrače a povolit pružiny.

To Marek77 : tu pružinu jsi jenom roztáhnul? nebo jak jsi ji povolil, připadá mi docela tuhá. díky.
Člověče Pavle mně se to nějak nezdá.Nedávno jsem zkoušel při zvednutých stěračích je zastavit.Má to sílu jako bejk.Možná by stálo za to,postavit dva Sharany vedle sebe a porovnat to.Vyzkoušet je zastavit rukou.Ty pružiny jsou origoš a je to na to stavěný.Tady může být závada i jinde.Motůrky mají proudovou elektronickou ochranu.Kdyby se ta ochrana nějakým způsobem rozeštelovala tak,že by byla citlivější,pak by to mohlo taky tak vypínat.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Tak jsem se taky dokopal k tomu,abych si tam dal mazničky.Na dvě auta jsem je dával a sám jsem je tam neměl.Dle příspěvku na první straně byly rozebrány a namazány v únoru.Byl jsem dost nemile překvapen,kam se ta vazelína poděla,co jsem tam dal,a že ji nebylo málo.Osičky šly sice ven krásně,ale byl na nich jen slaboučký mastný film.Uvnitř pouzder už nebyla vazelína žádná ! Myslím,že ještě pár měsíců a rozebíral bych je znovu.
Proč toto ale píšu.
Dva lidi mě kontaktovali jak je to s demontáží ramen.Těm jsem odpověděl,a do třetice mi přišla SZ od Bassoriuse,kterou s jeho dovolením sem dávám.

Ahoj,
bohužel taky mě přestávají jít stěrače, po pár cyklech se zastaví v nějaké poloze a pak se neochotně vrací do základní polohy. Na fóru je to všechno pěkně popsané, ale to nejhlavnější, jak sundat ramena stěračů bez toho abych "zdemoloval vůz", to tam není nikde uvedeno. Na to je speciální přípravek? V další fázi bych potřeboval vědět jakým způsobem dostanu ven z pouzder ty osičky. V servisu VW mě nepotěšili z informací, že pouzdra při pokusu o vyjmutí osiček můžou prasknout (profíkům!!!). Na fóru je vyjmutí osiček bráno jako naprostá brnkačka, kterou zvládne kde kdo.
Nemohl by jsi mi tyto činnosti detailně popsat?

Díky

Jaco Bassorius

Tak jsem se vrátil zpět k tomu příspěvku z první strany,něco nafotil a doplnil to.Snad to bude takhle stačit.
:wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic píše:Tak jsem se taky dokopal k tomu,abych si tam dal mazničky.Na dvě auta jsem je dával a sám jsem je tam neměl.Dle příspěvku na první straně byly rozebrány a namazány v únoru.Byl jsem dost nemile překvapen,kam se ta vazelína poděla,co jsem tam dal,a že ji nebylo málo.Osičky šly sice ven krásně,ale byl na nich jen slaboučký mastný film.Uvnitř pouzder už nebyla vazelína žádná ! Myslím,že ještě pár měsíců a rozebíral bych je znovu.
To je Ti Pavle úplně na ho..o,že jsi tam tý vazelíny dal hodně.Nediv se,že tam zůstal jen slabý mastný film.Ten čep v tom pouzdru nemá velkou vůli,takže všechna vazelína Ti musela vylézt ven už když jsi to dával dohromady.
Obrázek

Uživatelský avatar
Alfan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Příspěvek od Alfan »

Podle mě je dobrý to tak jednou za půl roku promazat. Nebo semýlím? 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Bitvi píše: To je Ti Pavle úplně na ho..o,že jsi tam tý vazelíny dal hodně.Nediv se,že tam zůstal jen slabý mastný film.Ten čep v tom pouzdru nemá velkou vůli,takže všechna vazelína Ti musela vylézt ven už když jsi to dával dohromady.
To právě není pravda.Mosazné futro přečnívá svojí tlouškou v pouzdru a celý prostor (asi 1,5 mm) byl zaplněný od horního až k spodnímu futru.Při čištění se mi tam vždy zarazil šsoubovák a je to i okem vidět,viz foto.Po rozebrání byl tento prostor úplně prázdný.Kdyby bylo vše natěsno,tak by se maznicí ani neprocpala vazelína. :wink:
Přílohy
Kopie - 8 POUZDRO.jpg
Kopie - 8 POUZDRO.jpg (27.81 KiB) Zobrazeno 3700 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

kolik stoji novy ma to cenu když to maš venku jak dlouho to výdrži

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic
Tak Tvoje futra jsem neviděl,ale třeba Alfan i já mám to mosazný futro po celý dýlce.Ne jen na krajích jako Ty.
Obrázek

Uživatelský avatar
vasyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mlada Boleslav FordGalaxy

Příspěvek od vasyl »

musi to byt utěsněno dobře jak na hoře tak dole z favorita mam skušenost po dlouhém namahani vyhodil jsem to a koupil novy
Naposledy upravil(a) vasyl dne 29.07.2007 19:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Určitě ne.Všichni to máme stejný,já,Alfan i Lapaja.Ve všech třech případech jsem to uvnitř čistil.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

kazbic píše:Určitě ne.Všichni to máme stejný,já,Alfan i Lapaja.Ve všech třech případech jsem to uvnitř čistil.
Tak to se pleteš,protože Alfanovi jsem futra čistil já Obrázek a ještě jsem mu ukazoval,jak to má vevnitř vyžraný.A měl mosazný futro po celým.Já taky.A jestli nevěříš,tak to klidně rozeberu.
Obrázek

Uživatelský avatar
lapaja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lapaja »

jj já to měl taky Pájo uvnitř trochu vyžraný, ale můj problém se o dost zlepšil,už se mi stěrače nezastavují,proč? Vyměnil jsem je celé za nové aero. Ta pružina na starých je o hodně silnější.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od patper »

Bitvi píše:
kazbic píše:Určitě ne.Všichni to máme stejný,já,Alfan i Lapaja.Ve všech třech případech jsem to uvnitř čistil.
Tak to se pleteš,protože Alfanovi jsem futra čistil já Obrázek a ještě jsem mu ukazoval,jak to má vevnitř vyžraný.A měl mosazný futro po celým.Já taky.A jestli nevěříš,tak to klidně rozeberu.
Tak ja to mam jako Kazbic :!: Ono jde prave o to,ze tam v tom mezi prostoru oxiduje hlinik a nabobtnava,az se to zadre :!: A do to ho je to jeste spatne od izolovane od vlhkosti = pruser :evil: :wink:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Tak ještě jednou a na nákresu. :wink:
Přílohy
SCHEMA POUZDRA.JPG
SCHEMA POUZDRA.JPG (23.72 KiB) Zobrazeno 3746 x
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“