Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, čepy, díly, opravy
PříspěvekNapsal: 11.02.2007 23:44 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

8286

Praha / Č. Krumlov

Přední náprava, Stabilizační tyčky, Čepy, ... díly, opravy, ....

Naposledy upravil Shemik dne 18.03.2007 01:39, celkově upraveno 2

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Re: Přední náprava, Stabilizační tyčky, Čepy, ... díly, opra
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 00:42 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Shemik píše:
Přední náprava, Stabilizační tyčky, Čepy, ... díly, opravy, ....

Ked sa vratim k slabym a silnym strankam tam by som asi povedal ze slabou strankou sharana je mierne poddimenzovana predna naprava co sa prejavi hlavne v kombinacii s sirsimi pneumatikami (gulove capi, tiahla stabilizatora).

Na ten problem sa prislo dokonca VW niektore auta stahoval do servisov na kontrolu. Tieto problemiky nie su priamo nehodovo nebezpecne skor neprijemne. Tiahla stabilizatora ak maju volu tak sa to prejavi klopanim z prednej napravy pri prejazde jemnymi nerovnostami. Co sa tyka gulovych capov prejavi sa to tiez klopanim hlavne ak pri vytocenych kolach a nabehu na nejaku nerovnost a zvuk moze byt doprevadzany zvacsenymi vibraciami prenasanymi na volant. Vola gulovach capov sa da preverit velmi jednoducho. Chytit kolo a mykat s nim do lava a do prava. Pri uciteni vole doprevadzanej klopanim moze to byt vadny gulovy cap alebo vola na lozisku.
Pri volnom lozisku by kolo malo mat volu zvysle aj vodorovne. Co sa tyka tiahiel stabilizatora chytit auto za predny blatnik a mykat s nim tak ze sa bude zdvihat. Ak sa ozve klopanie moze to byt vybity cap na tiahle stabilizatora. Tiahla stabilizatora sa daju vymenit v beznych podmiekach je to jednoduche, gulove capy uz je trocha problem v tom ze auto potom musi ist na geometriu naprav.

Este podotykam ze najcastenie sa tento problem prejavoval pri hromadom nasadeni sirokych kol 215/55x16 lebo cim vacsie kola tym to auto lepsie sedi ale dan za to je mierne vacsia spotreba a vascia namaha naprav.

P.s. Tiahla stabilizatora su hromadny problem aj fabii a pol.

Pripajam obrazky s nakresmi.

Přílohy:
riadenie.JPG
riadenie.JPG [ 125.99 KiB | Zobrazeno 13462 krát ]
stabilizator.JPG
stabilizator.JPG [ 100.7 KiB | Zobrazeno 13450 krát ]

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 07:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

435

sevwer čech Otvwice

ano,ano..to je pravda , zrovna se na tyčky stabilizátoru chystám,ale ještě k tomu příjde výměna uložení předního stabilizátoru ...v kelly jedna tyčka za 800 ,- ,ale vzhledem k tomu,že bych rád na léto nasadil 16tky asi budu muset pořídit origo tyčky :cry:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 09:26 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

8286

Praha / Č. Krumlov

sid666 píše:
ano,ano..to je pravda , zrovna se na tyčky stabilizátoru chystám,ale ještě k tomu příjde výměna uložení předního stabilizátoru ...v kelly jedna tyčka za 800 ,- ,ale vzhledem k tomu,že bych rád na léto nasadil 16tky asi budu muset pořídit origo tyčky :cry:

Side, prosim Te jak souvisi, ze kdyz 16tky, tak origo tycky? (Ja ted take budu delat tycky a nedavno jsem take prezul z 15tek na 16tky.) Dik za vysvetleni.

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 11:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2244

CHOMUTOV

sid666 píše:

Jinak celý tento problém kolem tyček stabilizátorů mi jde pěkně na nervy.Nechal jsem je měnit hned když jsem to koupil.Člověk aby je tedy pomalu koupil do "foroty" a vozil to ssebou jako žárovky a nebo povinnou výbavu.Copak se ty čepy nedají nějak předimenzovat.Rozměry by se daly dodržet na desetinu přesně,jen dát silnější čepy.Jak by se k tomu stavěli na technický ?Nechci se smířit s tím,že to budu stále dokola měnit.A potom,nestojí to 1,50 Kč.

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

ICQ   Profil

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:19 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

kazbic píše:
sid666 píše:

Jinak celý tento problém kolem tyček stabilizátorů mi jde pěkně na nervy.Nechal jsem je měnit hned když jsem to koupil.Člověk aby je tedy pomalu koupil do "foroty" a vozil to ssebou jako žárovky a nebo povinnou výbavu.Copak se ty čepy nedají nějak předimenzovat.Rozměry by se daly dodržet na desetinu přesně,jen dát silnější čepy.Jak by se k tomu stavěli na technický ?Nechci se smířit s tím,že to budu stále dokola měnit.A potom,nestojí to 1,50 Kč.

Dufam ze uz teraz by si uz nemal mat problem tebo VW na tu chybu dosiel a dokokonca aj stahoval auta spet do servisov. Takze teraz snad uz su na tom lepsie.

viac info na https://www.fcd.eu/articleversion.aspx? ... ctionid=33

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2096

Severní čechy

Tak já,co se týče přední nápravy jsem zatím v pohodě.

ICQ   Profil

Předmět příspěvku: Stahovanie Sharanov koly tiahlam stablizatora
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:32 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

na https://www.fcd.eu/articleversion.aspx? ... ctionid=33 je sprava:

Volkswagen zve po celém Německu 30.000 vozů Sharan z data výroby od 2001 do 2005 do autorizovaných servisů. V celé Evropě je postiženo 69.000 vozidel. jak výrobce na dotaz »kfz-betrieb ONLINE« sdělil, měly by být na akci odstraněňovány různé problémy, které VW zjistil díky své dotazovací akci zaměřené na kvalitu.

V celé Evropě se nachází 52.000 vozidel s možnou vadou spojovacích tyčí, která zapříčiňuje jejich hlučnost. tyto by měly být při akci nahrazeny jinými. U celkem 5.200 vozidel z dat výroby od února do září 2004 mohou vypovědět službu xenonové světlomety díky možné vadě řídící jednotky. Zde se budou vyměňovat řídící jednotky. Po celé Evropě se svolává 19.600 modelů s automatickými převodovkami a s 85-kW-vznětovými motory. Zde může docházet ke kontaktu tlakového vedení přeplňování s převodovou skříní a může dojít k vzájemnému poškození. I tento díl bude na akci vyměňován.

U všech problémů se nejedná o problémy ohrožující bezpečnost posádky, sdělil mluvčí VW. Údajne nedošlo k žádným nehodám. Postižení zákazníci budou uvědoměni svolávacími dopisy přes obchodníky. Návštěva by měla trvat okolo dvou hodin, doba, za kterou by měly být všechny tři nedostatky odstraněny.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:36 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Shemik píše:
sid666 píše:

Side, prosim Te jak souvisi, ze kdyz 16tky, tak origo tycky? (Ja ted take budu delat tycky a nedavno jsem take prezul z 15tek na 16tky.) Dik za vysvetleni.

Vacsi disk = uzsia pneumatika aby si mal rovnaky priemer kola. A k tomu ak su sirsie tak su tie stabilizatorove tiahla ale aj cela naprava viac namahane. Ale zas ako to auto pekne sedi :D

Urcite je vela lacnych vyrobcov napr v polsku a ty moc kvalitne veci nemusia robit. Ale verim aj tomu ze mozu byt aj klvalitnejsie ako su original ak je dobry vyrobca.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 12:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

266

Kadaň

kazbic píše:
sid666 píše:

tady jsou zesílené čepy
kdyby někdo měl zkušenost popř. cenu dejte vědět.

Přílohy:
TieRodEndVW_Ford_Seat_05.03_de.pdf [451.35 KiB]
1046 krát

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 18:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

435

sevwer čech Otvwice

Myslím,že abeljozef to napsal absolutně přesně...nechci tam dávat druhovýrobu,spousta lidí tvrdí,že vydrží tak deset ,dvanáct tisíc kilometrů...když větší kola,tak pevnější tyčky...jediný rozdíl bude asi v materiálu,ze kterého se dělá lůžko čepu...už se mi stalo,že jsem montoval tyčky z druhovýroby a normálně jsem je při utahování protáhnul skrz to železné futro...je pravda,že to bylo na toyotě - JAPONEC NAKONEC :budo: ,ale i tak...jinak jsem po bouračce kupoval stěrače na bejčka :mad3: a proto,že jsem je musel koupit i s ramínkama ,vyšli na 1600,- a to byla druhovýroba a sleva v Kelly ...jinak druhovýroba stojí 1980,- ,origo to nevím a netroufám si odhadnout -ale to už je zase o něčem jiném :wink:

Předmět příspěvku: Meyle cepy
PříspěvekNapsal: 12.02.2007 18:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

31

Cau , tak to co poslal X-MAN jde v pohode objednat a stoji to cca 850 a ks. Tj nejakych 1700CZK. Vyrobce uvadi, ze to vydrzi 150% oproti originalu, takze neni co resit.
Mejte se

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.02.2007 11:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

218

Vrané nad Vltavou

x-man píše:
tady jsou zesílené čepy
kdyby někdo měl zkušenost popř. cenu dejte vědět.

Chlapi pomoc. Nějak mi to nejde stáhnout. Vždy jen prázdná obrazovka. Hoďte sem odkaz na firmu, nebo prosím pošlete mi to na mail. dík.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 13.02.2007 12:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2244

CHOMUTOV

Snad to bude dobrý takhle :wink:

Přílohy:
první část.JPG
první část.JPG [ 166.2 KiB | Zobrazeno 13029 krát ]
druhá část.JPG
druhá část.JPG [ 137.17 KiB | Zobrazeno 13016 krát ]

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Předmět příspěvku: Objednano
PříspěvekNapsal: 13.02.2007 14:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

31

Cau objednal jsem si to v Praze. Mrknete tady na ty stranky
http://www.partspoint.harpie.cz/nahradn ... meyle.html
Zatim cus
Touny
:cowb:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]