PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
chlop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od chlop »

Ahoj, nevíte někdo jak nakodovat origo parktronic s 510, aby se přední čidla aktivovaly automaticky při snížení rychlosti pod určitou hodnotu? Viděl jsem to u mercedesu, kde se i automaticky vyplo audio aby nerušilo a jen zobrazoval display. Po zařazení zpátečky se již potom aktivovala standardní fce. Hodně se mi to líbilo, že nemusíš furt mačkat to tlačítko pro aktivaci. Dík.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Tak - z 8mi čidel mi 4 nefungují, 1 hlásí přerušení nebo zkrat, 3 hlásí defekt. Je nějaká malá šance na jejich "obživnutí" ? Výměna mě asi nemine, jen se ptám.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Belmondo »

Nic si z toho Majkle nedělej. Jsem na tom podobně, resp. o malinko lépe. Nefungujou 3. U jednoho utržený konektor (defekt). U ostatních silná oxidace (proto zřejmě zkrat na kostru). Opravovat nebudu a koupím nové zde:

http://www.ebay.de/itm/PDC-Parksensor-A ... 6f198#shId" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo zkusím klubáka Badisáka jestli je neumí ještě lepší. :D

Uživatelský avatar
x-man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 266
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od x-man »

tak minulý týden objednány čidla z NDR

1ks vyšel na 640,- i s poštovným, to byl taky důvod proč jsem kupoval, na vrakovišti prodávají použitý za 500,- a nemám jistotu jak dlouho ještě budou sloužit.
dnes namontováno a už to zase pípá tak jak má :D

Obrázek
Ford Galaxy 1.9TDI PD
GSA.KABEL1.CZ
http://www.gsa.kabel1.cz" target="_blank

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Aby to nezapadlo v pokecu - takhle vypadá rozebrané parkovací čidlo. Elektronika je nejspíš OK, co je totál v pr...i je samotná UZ vložka v předním "hrníčku" - téměř úplně se rozpadla. Možná by to nějaký hračička dokázal opravit :D
Přílohy
co_je_to.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od petr-petr »

Koukám, že sis pěkně zadloubal, problém je opravdu v prokorodovaným hrnečku - piezo opravdu nejde opravit, navíc každý kus je samostatně nastaven - musí se "naladit". Hrál jsem si s jiným rezonárorem, a dostal jsem z něj sotva pětinovou energii (reagoval jen na velkou a plochou překážku) Jediné co můžeš udělat je, že místo pieza tam připojíš malý koďan jako zátěž (je to někde v mým starším příspěvku), čidlo sice neměří, ale sonar vysílá svůj signál, takže oblbne jednotku, že je v pořádku (já mám takhle odstavený už tři přední čidla.......... )
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

Tak tomu sa hovori oprava - nieco nejde tak to zlikvidujem :laugh: :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tornado1 »

to jo...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

To bylo na koho ??? :D

Pokud je senzor nefunkční (a oprava se nerentuje), tak proč ho nerozebrat ?

Pokud je jeden senzor nefunkční a tím vyřadí celý parkovací asistent, proč ho tedy "neoblafnout", aby chodily aspoň ty zbylé? Ano, je to nouzovka, ale pokud se nedostává peněz, může to být trochu dlouhodobější situace.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
novfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jaroměř

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od novfra »

Belmondo píše:Nic si z toho Majkle nedělej. Jsem na tom podobně, resp. o malinko lépe. Nefungujou 3. U jednoho utržený konektor (defekt). U ostatních silná oxidace (proto zřejmě zkrat na kostru). Opravovat nebudu a koupím nové zde:

http://www.ebay.de/itm/PDC-Parksensor-A ... 6f198#shId" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo zkusím klubáka Badisáka jestli je neumí ještě lepší. :D
Měl jsem stejný problém, objednával jsem tady http://viewitem.eim.ebay.cz/Parking-PDC ... 70466/item a doma to bylo přesně za týden.

devillmann
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.03.2009 01:23
Bydliště: Teplice

PARKOVACÍ ASISTENT: Nesmyslná zvuková signalizace

Příspěvek od devillmann »

Zdravím,

mám občas porblém na Alhambře 2001 s parkovacíma senzorama. Jsou originální vpředu i vzadu. A skoro pořád mi po zařazení zpátečky zlobí zadní čidla. Nikde není žádná překážka a přitom ji signalizují. Máte někdo nějakou radu? napadlo mne, že by byl jeden senzor vadný, ale nevím.

Díky za rady




modedit: základní problém je si přečíst pravidla, mrknout do Sherlocka a dát příspěvek do vhodného tématu. Je to tak složité ?
VW SHARAN 2011, 2.0 TDI 125 KW, DSG
Kawasaki VN 1500 Classic

Calt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 12.09.2013 18:03
Bydliště: Praha 5

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Calt »

Zdravim,
kde najdu v Alhambře přední pípák? Diagnostika mi na něm hlásí poruchu a parkovací systém nefunguje. Čidla jsou dobrý.
Alhambra 2003, 85kW AUY, 4x4

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od matko001 »

Pod sedadlom sofera
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

bimboun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.09.2013 00:56
Bydliště: Teplice

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od bimboun »

Ahoj,
chtel bych si na SAG, r.v.2003 namontovat origo zadni park.senzory - z vyroby tam zadne nejsou. Poradite mi, co vsechno krome samotnych senzoru je jeste treba koupit/vymontovat napr.z bouracky? A jak to zprovoznit? Je-li to vubec mozne...

diky moc

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tornado1 »

origo nejsou jenom zadní, ale i přední.. a zadní ti bez předních nepojedou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“