PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
bimboun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 20.09.2013 00:56
Bydliště: Teplice

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od bimboun »

Rozumím tomu dobře, že buď se dávaly zadní + přední nebo žádné? Samostatně se zadní nedodávaly?
I tak platí dále otázka: co vše, kromě samotných (předních+zadních) senzorů je ještě potřeba?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Příspěvek od matko001 »

Doplnte ma, ak som nieco zabudol:
Senzory,
Listy s dierami na senzory,
Kabelaz,
Tlacitko,
RJ,
Pipak predny, pipak zadny,
A neviem odkial sa to napaja v poistkovej skrinke.

Ak chces len zadne, tak sa vraj da vymenit senzory za nejake odpory, aby sa RJ nebranila.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od smolda »

Třeba to někomu pomůže: http://www.sbazar.cz/bawoz/detail/23530 ... -cidla-pro" onclick="window.open(this.href);return false;
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od mirdys »

Bimboun, proč si nekoupíš jednu z mnoha nabízených sad parkovacího asistenta, které si dneska lidi běžně montují do všech možných i nemožných aut? S 4 senzory kolem 500 Kč, s 8 senzory na předek i zadek do 1000 Kč. Dostaneš v jedné krabici úplně vše co potřebuješ a výsledek bude stejný, možná lepší, když vezmeš v úvahu poruchovost ojetých origo čidel, u kterých nevíš, v kterém stádiu koroze jsou. Jediný rozdíl bude v oznamovacím tónu. Utratíš mnohem víc peněz než si seženeš všechno potřebné a pak budeš nešťastnej až to nebude fungovat podle tvých představ a nebo bude, ale jen půl roku. Já byl včera na diagnostice a zjistili mi 6 vadných čidel, možná to je v kabeláži, ale když vidím, že někdo tady napíše, že po půl roce mu odešlo další čidlo, tak od roku 2001 to mělo dost času, aby jich bylo opravdu 6 v pr...i. I kdybych je sehnal za 600 jak píše někdo o pár stránek dříve, tak je to pořád hodně, takže momentálně taky zvažuju koupi nějaké univerzální sady. Zároveň bych se ještě chtěl zeptat těch co tomu opravdu rozumí, je na diagnostice možné poznat rozdíl mezi tím, jestli je čidlo odpojené nebo vadné? Přeci jen chci vyloučit, že není chyba někde jinde, 6 čidel ( 4 vpředu a 2 levé vzadu) je i podle mého mechanika dost divné.

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od midar »

Když si poslechneš dobrý čidlo tak uslyšíš klapání. Špatný je buď potichu a nebo klape slabě. Takže vzít dobrý a tím prozkoušet vadný pozice. Taky jsem tak nejdřív vyloučil dráty, ale já měl špatný jenom jedno.

flekbus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 27.01.2013 16:50

Parkovací asistent

Příspěvek od flekbus »

Zdravím všechny uživatele!!! Nemáte prosím někdo el. schéma zapojení parkovacího asistentu "Ford-Galaxy 2005, 1,9Tdi 85KW"
Vag mi hlásí na pravém předním čidlu "přerušení vedení,zkrat na kostru". Předem děkuji za odpovědi, Vaše názory a zkušenosti s touto problématikou. Odpovědi či rady můžete posílat i na l.flek@seznam.cz
Luboš

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Parkovací asistent

Příspěvek od matko001 »

Bod 1: takato tema tu uz je

Bod 2: premeraj si kabel pod naraznikom - 6 zil, kde jedna je spolocna 12V, jedna spolocna kostra a 4x zila ku kazdemu. Lahko odmeratelne dokonca aj pre mna. Ale musis zhodit naraznik....
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

... nebo zkus prohodit dvě čidla mezi sebou. Pokud se závada "přestěhuje", bude vadné čidlo, pokud ne, bude vadné připojení (kabel, konektor). Bez demontáže nárazníku to ale myslím nejde.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od midar »

Lišta s čidly jde vycvaknout z nárazníku. Dráty nejsou extra dlouhý, ale není problém čidlo vyměnit nebo přehodit. Aspoň u mě to tak bylo. Podebíral jsem špachtlou a začínal u středních úchytů.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od matko001 »

Ze by to mohlo byt cidlo mi nejako nedoslo - mne uz 3 krat odisiel kabel prave kvoli tej jeho super dlzke. Pri nejakom pohybe sa prost natiahol a niekde praskol.

Cidlo vacsinou odchadza tak, ze si zacne vymyslat vzdialenosti, ale tiez to je vyrazne jednoduchsie na vyskusanie.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od 007houmr »

Pánové, Vag mě háže chybu 01625-výstražný bzučák pomoci při parkování v předu (H22) - přerušení nebo zkrat na kostru.
Dočetl jsem se, že ho najdu pod sedadlem řidiče, ale otázka zní, jak je složité ho vyměnit, kde ho sehnat, kolik stojí a je-li to vůbec možné.
Díky za tipy!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od matko001 »

A mas tam spravne zacvaknuty konektor? Lebo toto hovori ze mas zruseny kabel.... Mozno aj v bzucaku, ale najskor by som to pozrel a az potom riesil co dalej
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od 007houmr »

To nevím, co mám auto tak sem na to nemakal. Kouknu na to. Ale je mě divné, že to vyplivlo z ničeho nic.

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tornado1 »

matko001 píše:A mas tam spravne zacvaknuty konektor? Lebo toto hovori ze mas zruseny kabel.... Mozno aj v bzucaku, ale najskor by som to pozrel a az potom riesil co dalej
toto bude bzučák.. chyba neznamená že je to bzučák
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od 007houmr »

Teď mě napadá, už nějakou dobu mám povolené sedadlo a pořád "není čas" to nechat svařit. Jestli sem si někde kvůli své lenosti rozžvejkal kabel, tak si nakopu.

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“