PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jmajor
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od jmajor »

Auto1 píše:
jmajor píše:Vznesu otázku,zda někdo ví,jak nastavit PDC aby nehlásilo přívěs jako překážku jen v době kdy je přívěs připojen.
Ví někdo?

Tažné v budíkách nastaveno mám,kontrolka blinkrů přívěsu mi jede,ale PDC hlásí ten vlek jako překážku.Co s tím?
Koukni sem
http://www.svcnachod.cz/pdf_info/info_k ... alacim.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.svcnachod.cz/detail.php?t01=1250" onclick="window.open(this.href);return false;

Čili stejně tak,jako se odpojí zásuvkou zadní mlhy na voze,tak se odpojí zásuvkou zadní čidla parktronic,chápu to dobře? Já dával zadní zásuvku ALU a do ní nepasují ty vnitřky s odpojováním.Takže ví někdo,kde objednat alu zásuvku s odpojováním?[/quote]

Pokud to dobře chápu, tak mají zásuvku s vypínačem který při připojení vleku odpojí mlhové světlo a pustí ho do vozejku.Plus si můžeš přikoupit modul který bude mít možnost připojit napájení parktronicu. Pokud budeš mít tu zásuvku se spínačem, tak si ten jejich modul šel vyrobit s relátkama, a po připojení vozejku by relé odpojily čidla i mlhovky.
Zásuvka by měla jít objednat na těch odkazech víše.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

Da sa to prepojit priamo z RJ park asistenta. Uz som to niekomu riesil. Odpajat ho cely je skoda lebo nepojdu ani predne cidla.

Uživatelský avatar
Pates
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.06.2009 17:59

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Pates »

Potřebuji poradit. Mám špatné jedno čidlo. Hledal jsem na netu nějakou náhradu a sehnal jsem tento inzerát: Prodám parkovací senzor, vhodný pro škoda fabia Octavia, originál VW dle. čísla 1J0919275. Otázka zní: Bude takové čidlo fungovat na Sharana? Pro úplnost jedná se o rok výroby 2002. Nebo nemá někdo odkaz na stránky, kde sehnat zaručeně fungující čidlo? Moc děkuji za každou odpověď.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Auto1 »

Jmajor: Ale pak nepůjde parktronic vůbec,nebo ten modul umí zachovat přední čidla v provozu?

Abeljosef: Ptám se dobře,když se ptám,že na tu vypínatelnou zásuvku napojím kabel,který vede k zadnímu "repráku" neboli siréně,která hlásí zadní čidla? Takže zásuvka bude odpojovat zadní sirénu.
Co ty na to? Akorát nevím,který z těch dvou kabelů od toho "repráku" do té zásuvky tahat,a co se týká zadní mlhy,tu odpojovat nepotřebuji.

Pates: Já měnil jedno čidlo,dal jsem ho z Audiny a funguje,nevím jaká to byla řada,ale byl stejný vzhled i patice.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

Neodpaja sa pipak ale privadza sa signal do RJ park asistenta.

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Auto1 »

Takže signál z zadních čidel na zásuvku a ze zásuvky na řídící jednotku pod sedačkou? A ten signál vede z čidel do řj jen v jednom vodiči?
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
baryn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od baryn »

já jsem dával z audi 4b0 919 275. Pasuje a jede. Záleží na držáku - tvaru čidla. Nejlíp poznáš podle fotky... Nejsem si jistý, ale čidla z oktávky jsou jiný, mají jiný držák i jinak vypadají...
Pates píše:Potřebuji poradit. Mám špatné jedno čidlo. Hledal jsem na netu nějakou náhradu a sehnal jsem tento inzerát: Prodám parkovací senzor, vhodný pro škoda fabia Octavia, originál VW dle. čísla 1J0919275. Otázka zní: Bude takové čidlo fungovat na Sharana? Pro úplnost jedná se o rok výroby 2002. Nebo nemá někdo odkaz na stránky, kde sehnat zaručeně fungující čidlo? Moc děkuji za každou odpověď.
Přílohy
DSC_0021a.JPG

Mrcookie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.02.2010 23:20
Bydliště: Praha 4

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Mrcookie »

baryn píše:já jsem dával z audi 4b0 919 275. Pasuje a jede. Záleží na držáku - tvaru čidla. Nejlíp poznáš podle fotky... Nejsem si jistý, ale čidla z oktávky jsou jiný, mají jiný držák i jinak vypadají...
Jo presne takhle vypada i to cidlo, co jsem vymontoval ze zadniho narazniku z Galaxy II.

Chtel jsem se zeptat, jestli mate nejaky trik jak to z toho narazniku vypacit. Me se to cidlo podarilo jen vytrhnout z takoveho pouzdra - takze jsem ho vlastne pretrhl na dva kusy a to plastove pouzdro zustalo v narazniku - no nastesti to bylo stejne to vadne, ale male jsem si u toho zabodl sroubovak do oka :).

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Janchi999 »

Zdravim. Mam otazku. Po komplet odpojeni RJ asistenta od kablov a znova pripojeni, treba urobit vo VAGu zakladne nastavenie, pripadne, nejak ho aktivovat, aby bol funkcny? Vdaka
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Nevíte někdo, jestli možné jedno čidlo přemostit?
Vyměnil jsem jedno vadné čidlo, ale někde vzadu mi ještě jedno zlobí. Prostě někdy hlásí překážku, i když tam žádná není. Chtěl bych je po jednom zkusit přemostit, abych zjistil, které to je.
Cvakají mi všechny a VAG dělá, že nic nevidí. :o)

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Tak mi to nedalo, a jeden vyměněný senzor jsem se doma rozhodl opravit. Dostat se do toho, chce dostatek zručnostia hlavně síly. :D
Jakmile jsem se tam dostal, jsem s opravou skončil. Uvnitř je to vyplněné nějakou (PU?) pěnou a vedou tudy dva tenké drátky, které se při otvření přetrhnou.
Takže, kdybyste někdo měl stejný nápad jako já, nebojte se toho. :!:
Pro zvědavce přikládám fotky.
Přílohy
IMAG0101.jpg
IMAG0102.jpg

Ján Porada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 09.07.2009 18:42

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Ján Porada »

Ja mám problém ktorý tu nikto ešte nepopísal. Mám originál Vestfália TZ a kontrola park. čidiel nevykazuje žiadnu poruchu. No napriek tomu po zaradení spiatočky sa rozoznie pípanie signalizácia cúvania a .....nič. Žiadna ďaľšia reakcia senzormi na prekážky ani v predu ani v zadu. Viete čo by mohol byť problém ? :?:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tornado1 »

diagnostika řekne problém...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Ján Porada píše:Ja mám problém ktorý tu nikto ešte nepopísal. Mám originál Vestfália TZ a kontrola park. čidiel nevykazuje žiadnu poruchu. No napriek tomu po zaradení spiatočky sa rozoznie pípanie signalizácia cúvania a .....nič. Žiadna ďaľšia reakcia senzormi na prekážky ani v predu ani v zadu. Viete čo by mohol byť problém ? :?:
Pokud dlouze pípne a dál se nic neděje, hlásí vadný senzor. Vag prozradí který to je.

Uživatelský avatar
Laclosak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 30.06.2009 20:34
Bydliště: Brodek u Konice

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Laclosak »

Kluci dokázal by mi někdo poradit jak nastavit u parkovacího asistenta rozpoznání zásuvky přívěsu?
Když v kodovani změním hodnotu "0" na "1" tak změna neproběhne a je tam pořád "0".....čím to může být?
Seat Alhambra II r.v 2001 1.9 TDi PD 85kw,EGR-OFF,Chip 105kw
Daewoo Nexia 1.5....55kw.... - Prodáno
Seat Leon 1MTop Sport 110kw
_________________

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“