PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Vzadu v kastli, přibližně v místě pod vnějšími světly by měly být záslepky, takže kabely tudy. Pokud chceš origo parkasistenta, tak je to skoro na výměnu nárazníku. Čidla mají zevnitř uchycení, které je součástí nárazníku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomasklement
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2009 07:50

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tomasklement »

Zdravím,
mám jeden hloupý dotaz - potřebuji vyměnit parkovací čidlo vepředu (vím které),
ale nevím, jak se k němu dostat.
U zadních je to jednoduše přístupné spodem, ale vepředu je to oříšek.
Poradí někdo?

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od midar »

Pokud je to dvojka, vycvakneš lištu z nárazníku a vyjedou s ní čidla. Dělal jsem to špachtlou.

tomasklement
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.07.2009 07:50

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od tomasklement »

Díky za radu, šlo to raz dva.

Danu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05.08.2012 13:25

Re: Cúvacie senzory originál - problém

Příspěvek od Danu »

x-man píše:
drda píše:Dik za odpoved.
Budem sa musiet na to pozriet. Skusim ich vycistit.
Je nejaka finta, ako sa da zistit, ze prave TENTO senzor je vadny?
Drda
zjistis to pres VAG jednotka parkovaci asistent tam se ti bude ukazovat vzdalenost v cm (kdyz budes mit blizko nejakou prekazku)to cidlo ktere nereaguje tak u nej bude stale myslim 255cm
jinak jeste kdyz to nebude v konektoru muze byt to cidlo KO uplne,budes musit sehnat jine (nove stoji cca okolo 2000Kc) jinak asistent nefunguje
Rada - ušetříte a zvládnete to sami.
1. VAG netřeba. (stojí moc peněz) čidlo které je dobré tiká (rychle) Kdo nemá dobrý sluch, musí požádat někoho kdo jej má. Ale je to zřetelné. špatné čidlo netiká, nebo jen slabě.
2. Lze to zjistit i dotekem bříška prstu na plošku čidla ... cítit brnění (na dobrém) na špatném ne. Naprosto jsem takto vadné čidlo nalezl.
3. aliexpress.com zakoupil jsem tam dvě čidla za pár stovek. (nechal jsem si poslat pár) druhé mám až se mi pokazí případně další, nebo kdyby jedno bylo vadné... ať se to vyplatí.

a parkujeme zvesela dál. výměna už je jen nacvaknutí...do konektoru..
Je zajímavé, že tuhle fintu nikdo neznal. Tak si to zkuste :) ahoj.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

bla bla bla bla bla


a ako podľa sluchu spoznáš či správne meria fórový borče :laugh:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Danu: VAG stojí moc peněz?? Základní diagnostika se dá pořídit řekněme za cenu 3 krabiček cigaret (noťas nepočítám). Nebo dám na pivo někomu, kdo VAG má. Navíc je to spolehlivější než poslech či dotek.

abeljozef: ale tady to není o tom, jestli čidlo měří správně nebo ne. Jako první pomoc stačí, když bude fungovat alespoň nějak a nevyřadí tak celý parkovací systém. A Danu to vyřešil výměnou za funkční (zdroj komentovat nebudu). Kde je problém?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od durike »

Zdravím mám problém s parkovacími senzormi...mám original na VW Sharan ročník 2007, predné senzory fungujú avšak zadné ani jeden...skúšal som napojiť na diagnostiku žiadnu chybu nevyhadzuje...skúsil som odpojiť z RJ zadné senzory...taktiež žiadna chyba a v podstate či sú zapojené alebo nie žiaden rozdiel predné senzory stále fungujú...stretol sa niekto s niečím takým? Bude problém v RJ?
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Napadá mě, jestli taky nemáš "origo" tažné se zásuvkou, ve které je i přepínač, který při zapojení vleku jednak vypne mlhovky na autě a jednak "práskne" ŘJ, aby si zadních senzorů nevšímala. I když tedy odpojených senzorů by si asi všimnout měla. Mrkni do zásuvky, jestli si auto nemyslí, že má vlek stále zapojen. Nebo by to mohlo dělat kódování, tj. ŘJ je nastavena jen na přední senzory - tohle ale musí povrdit nebo vyvrátit někdo jiný. Jeden vadný senzor způsobí nefunkčnost celého asistenta, takže tvůj stav je "divný".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od durike »

No mal som zapojený vozík teraz nedávno takže je to celkom reálne...ten prepínač sa nachádza priamo v zásuvke? Je to nejaký kontakt ktorý po zatlačení rozpojím kontakt alebo ako to je riešené to odpojenie hmlových svetiel?
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

Ano, je to primo v zasuvce. Mechanicky kontakt, v zasuvce byva dost svince, takze asi jako prvni pokus o v ycisteni.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

durike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.05.2012 09:30

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od durike »

Tak problém bol v zásuvke v tom prepínači ... ďakujem za pomoc :)
VW Sharan 1,9TDI 2006 85kW

Olda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 01.01.2010 21:04
Bydliště: Vsetín

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Olda »

Ahoj. Celou dobu co mám Sharana /cca7let/ jsem se odhodlával namontovat couvací senzory náhradou za nefungující originální - 4 vadné. Jak se tady zmínil někdo přede mnou : koupil jsem čidla : https://www.aliexpress.com/item/PDC-Par ... 0.0.kUObgV" onclick="window.open(this.href);return false; ,namontoval je a ejhle - fakt to funguje.

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Mr_47 »

Zdravím, mal som problém prestali mi fungovať senzory stali tón, vymenil som dva zadné čo boli zle všetky fungujú pri skúške keď mám vag s vypnutím motorom.
Akonáhle nastarujem auto zadvem cuvat senzory prestanú ísť zas sa ozve len stály ton.
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od michall »

No základ je diagnostika i při couvání. Stálý tón tuším indikuje jakoukoli závadu, tj. např. i nefunkční "pípáky" pod seslí řidiče a vzadu vlevo v kastlíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“