PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Že se má vymazat závada tvrdí kdekdo, ale potřeba to, alespoň u mě, nebylo.

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od redyFCB »

já měnil dvě čidla naráz a nemusel jsem nic dělat vše fungovalo OK,jen předtím na vagu zjístil které nefungují

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od TOMIK__007 »

No, já měl jedno nazpůlené a koukaly z toho drátky, VAG potvrdil že je to jen to jedno a nic jiného. Uvidím až se táta vrátí z dovnolený a v práci to napíchneme.
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od TOMIK__007 »

Takže po výměně čidla zustala závada, ta se na VAGu smazala, žádnou jinou to nepsalo, ale stejně čidla nefungujou, tak nevím co s tím :(
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

olu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 19.07.2010 13:21

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od olu »

Ked das ucho na to cidlo tak ked je dobre tak puka (vydava zvuk). Niekde som to tu cital a dost mi to pomohlo pri oprave - nemusel som behat na VAG. Skontroluj si vsetky a pripadne vymen nejake dobre za zle medzi sebou, ci nie je chyba v kabli. Ked som mal vsetky dobre, tak mi to hned nabehlo.

Uživatelský avatar
KplusK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.10.2010 13:47
Bydliště: Jeseník

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od KplusK »

ruza píše:Ahoj, tak už mi nějakou dobu zlobí parkovací asistent.
Hlásí mi překážku vzadu rychlým přerušovaným tónem nebo plným tónem i když tam žádná není.
Takto to zlobí od léta, ale ne vždy. Někdy je vše v pohodě a jindy to prostě piští jen tam zařadím zpátečku.
Zkoušel jsem čistit senzory, ale nepomohlo to. Nevysledoval jsem nic, co by to ovlivňovalo - počasí, světlo, povrch, teplo/zima apod.
Tipuju to na vadný senzor, ale je mi divné, že pokud hlásí překážku přerušovaným tónem a já se opravdu k nějaké přiblížím, začne zrychlovat až píská v kuse - čili funguje... :?
Asistent je origo z výroby.
Zdravim.
Aj moja zavada sa prejavuje podobne. Po zaradeni spiatocky to v kuse pipa zo zadu. Po stlaceni tlacitka to len pipne raz a nic viac. Kontrolka vobec neblika. Predok ani zadok nic viac nehlasi.
Dnes mi to dali dvaja mantaci v servise na VAG, ale zjavne tomu nerozumeli. Vyskusali akurat predny pipak a ten bol funkcny. Na vsetkych cidlach to hlasilo 255. A okrem toho 4 zavady, z ktorych prva bola skrat alebo nieco podobne na kontrolke a dalsie hlasili zavady na pipakoch.
Je mozne aby bola kontrolka vypalena a malo to vplyv na funkciu celeho systemu?
Alebo v com to moze podla vas byt?
Prosim o radu.
Vopred dakujem

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od ruza »

Vadný senzor. Alespoň tak to bylo u mě. na VAGu se tvářil jako že je ok, ale nebyl. Měl jsem vadné dva. To mě zmátlo, protože jsem měnil nejdřív jeden a zkoušel jsem jej postupně měnit s ostatními.

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od TOMIK__007 »

Tak zatím jsem neměl čas to řešit, ale už se mě 2x s rozestupem cca 3týdny stalo, že při zařazení R senzory fungovali, tlačítko svítilo a pípák signalizoval vzdálenost, ale když jsem to ihned zkusil znovu, tak zase nic. Mohl by to být někde nějaký kontakt nebo tak něco? Nevíte o někom z Východních čech, kdo s parkáčema má zkušenosti a mohl by to všechno nějak proměřit nebo okouknout?
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Uživatelský avatar
TOMIK__007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 05.09.2010 08:33
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od TOMIK__007 »

Tak mám další poznatek, teď 2dny zpátky fungovaly jak přední, tak zadní senzory a nyní už zase ne... když to fungovalo, tak byl mráz a všude v nárazníkách se držel sníh, teď jak přišla obleva a vše se roztálo, tak nefungujou... je možné že by byl někde "přerušený" obvod a jak tam zalítal sníh, že by to začalo vodit a tím fungovat? Už z toho mám zamotanou hlavu :D
VW Golf I cabrio GTi Karmann r.1981 - http://youtu.be/mPwAdlToOmU" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Sharan II r.2001 Family, 1.8T + LPG, tiptronic, 5/7 sedaček, 6el. oken
SEAT Alhambra III 2.0TSI 162kW Style Advanced, DSG

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od Dedla »

Nápad /úvaha:
Když mi teklo do auta,tak byla jednotka parkhilfe pod sedačkou utopená ve vodě.
Pár dní si to nějak žilo svým životem,potom se z toho stala total mrtvola.
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od orison »

Ahoj.
Odešlo mi parkovací čidlo vlevo vzadu, když jsem chtěl vyzkoušet jestli je to čidlo nebo kabel půjčil jsem si čidlo uprostřed a rozpadlo se mi v ruce -sakra. Takže sháním dvě čidla nemá někdo??? č. dílu 7M3919275A

díky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od abeljozef »

Daj si inzerat do sekcie bazar, toto patri tam. :wink:

Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od OndraVyskov »

Ahoj kluci,

mám prosbičku. Nefungují mi couvací senzory. VAG mi vypisuje chybu, že zadní pravé krajní a pravé zadní střední čidlo má přerušení nebo zkrat na kostru. Čidly to nebude, jsou funkční (odzkoušeno).
Zkoušel jsem tedy rozpojit svorky u čidel, vysušit a prostříknout Kontoxem. Bohužel bez výsledku. Díval jsem se, že do každého čidla vedou 3 dráty. Červený (plus), hnědý (zem) a ještě jedna barva dle konkrétního čidla. Změřil jsem, že do každé čidla vede 12.20 V (propojený červený vodič s hnědým). Ten další barevný drát zřejmě udává řídící jednotce data o překážce a o tom, z kterého čidla signál jde. Usuzuji tedy, že pokud jde do čidla proud, musím se zaměřit na ten posední drát. Jak mám zjistit, zda je ten vodič v pořádku, popřípadě mám změřit nějako odpor??? Kde mám hledat chybu, poradíte mi???

Moc moc díky

Ondra
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od OndraVyskov »

Nikdo neví?? Neporadí??
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

Re: PARKOVACí SYSTÉM: nefunguje mi na aute parkovaci system

Příspěvek od OndraVyskov »

Tak už jsem to úspěšně vyřešil. Parkovací senzory fungují :D :D . Teď by mě zajímalo, zda se dá VAGem nastavit vzdálenost detekce senzorů. Senzory začínají registrovat překážku od cca. 40 cm. Nedá se tato vzdálenost prodloužit - třeba na 60 nebo 80 cm? Mám ještě Octávii a tam ty senzory zabírají v širším rozsahu??
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“