KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milhouse
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 01.12.2007 20:32
Bydliště: Kolin

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od Milhouse »

Nazdarek.....docela by mne zajímalo jestli se nepatrně zvedne spotřeba když na to obuju 225/45/17
Potkali se u Kolína

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od romandub »

Milhouse píše:Nazdarek.....docela by mne zajímalo jestli se nepatrně zvedne spotřeba když na to obuju 225/45/17
zvedne :mrgreen:
Dub

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od Petr74 »

Spotřeba u mě při přezouvání z 195/65/15 a 225/45/17 se zvedne tak cca o 0,5 l/100km. Ale také se mi zvedá adrenalin, když přezuju na užší gumy a projíždím ty samé zatáčky co předtím a auto se sune ven. To je čelendž 8O
Obrázek

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od supsak »

Ahojte.
Ake su presne predpisane podla technicaku na VW sharan TDI model 2005,elektrony v rozmere 17? a ake ET, a rozmer pneumatik?, lebo ja ta mam v technicaku uvedene iba rozmer v 15 a 16, a ci vobec sa origo vo vyrobe davali 17 palcove disky s obutim.
Vdaka za info
Jaro

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od ...KOSTA... »

Nazdárek.
Po dlouhém uvažování jsem dospěl k názoru, že na sharika chci alu kola. Mrknul jsem do TP a tam uvedeno 7J x 16 ET59. Říkám si to nebude problém sehnat starší. Měsíc jsem jezdil a jezdil a pořád nic. Až jsem se jednoho dne rozhodl, koupím nové, ale ne VW ale u dovozce a prodejce kol Ronal :) Po usilovném vybírání a s přihlédnutím na cenu jsem dal za kola cca 10.000,- i s pojistnými šrouby. Což mi přijde ještě levné.
Co se týká pneumatik na sharika nakuju už léta na http://www.rajpneu.cz" onclick="window.open(this.href);return false; a maximální spokojenost. Pneumatiky všech druhů a velikostí. A za dobré ceny. Ten obchod můžu jen doporučit. Takže jsem vybral Dunlopky za 12.000,- a to je na nich 50% sleva. Což taky ujde, ovšem v porovnání s cenou kol je to děs :) Takže sumasumárum dám za letní parádu 22.000,- a doufám že to bude stát za to. Jakmile budou na autě hodím jsem foto.

Doufám, že bude i nějaký srazík na moravě :wink:

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od pistahufnagl »

tak to bude uričtě krása, už se těšíme na fotečky.
Srazík na Moravě bude, až ho tam nějaký Moravák uspořádá. :lol:
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od supsak »

Ahojte
Tak mate niekto uvedene tie 17 palcove? disky v technicaku?, aky presny rozmer diskov a pneu.?je tam odporucany
Jaro

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od ...KOSTA... »

Já mám uvedeno nejvíc ty 16tky. Tak nevím jak jsou na tom ostatní, ale není prodblém to zapsat to techničáku.

Pro pistahufnagl: No prý v Hradci Králové je velký letíště kde je velká plocha na srazík... :lol:

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od machstrechy »

...KOSTA... píše:Já mám uvedeno nejvíc ty 16tky. Tak nevím jak jsou na tom ostatní, ale není prodblém to zapsat to techničáku.

Pro pistahufnagl: No prý v Hradci Králové je velký letíště kde je velká plocha na srazík... :lol:
Ahoj jsem ze Šumperka do Hradce jezdím na tuning to je dost velký letiště na pár autobusů :tit:
by sme se tam stratily jak na moři . Muselo by přijed dost lidí.

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od ...KOSTA... »

machstrechy píše:
...KOSTA... píše:Já mám uvedeno nejvíc ty 16tky. Tak nevím jak jsou na tom ostatní, ale není prodblém to zapsat to techničáku.

Pro pistahufnagl: No prý v Hradci Králové je velký letíště kde je velká plocha na srazík... :lol:
Ahoj jsem ze Šumperka do Hradce jezdím na tuning to je dost velký letiště na pár autobusů :tit:
by sme se tam stratily jak na moři . Muselo by přijed dost lidí.

To jo. To jsem si dělal srandu :D Takže jsi skoro soused. Paráda. Už jsme tři v lajně Lipník - Olomouc - Šumperk :lol:

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od Auto1 »

Supsak:
Když jsem měl silnou verzi 110kW TDI,tak tam bylo:
17" 225/45 ,235/45, 245/40
A výrobce má největší kola na SAG homologaci dokonce na
18" 235/40
Ale takto velká kola jsou legálně použitelná jen u některých typů SAG,nesmí se používat když nemáš koně..
Navíc v mišelinu stojí letní a zimní sada tolik,co začínají celé ojeté SAG..
U těch velkých kol citelně postrádáš čtyřpístkové brzdy,a to je zase finanční past.
Takže dvakrát měř....... a pak pověs pilku na hřebíček..
SAG není Cayenne takže velká kola Ti na dírách zničí podvozek,a stejně se Ti auto bude vlnit jak had,musel bys dát plné silentbloky ramen a ty jsem na SAG ještě neviděl.
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od supsak »

Ahoj, Auto 1, dik za info.
Mam tdi 96kw , to by snad mohlo zvladnut 17 kolesa, ale jak tu pozeram, tak asi z tym bude problem,asi to moc nikto nema 100 pro odskusane , ake ET.. presne pneu.
A naskyta sa dalsia otazka ci vobec zozeniem VW kola 17 v prislusnom ET na sharana.S pneu by nebol problem .
Jaro

Uživatelský avatar
...KOSTA...
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 04.12.2008 18:32
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od ...KOSTA... »

No, když jsem hledal já tak 17 palcových kol na VW bylo dost, ale s etkem je to problém. Teda aspoň na Olomoucku. Tak jsem to vyřešil tak, že jsem koupil nové. A mám klid, kola padnou jako original VW.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od trepifajxl »

supsak
Mám na léto 235/45R17 ráfek 8x17ET45 k tlumiči cca1 cm ven asi 3mm schované v blatníku = skoro zároveň , ale ven neleze. To je vepředu, vzadu je to v pohodě v blatníku a vevnitř místa dost.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
supsak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: jakou velikost kol, pneumatiky

Příspěvek od supsak »

pre Kostu:
ake mas ET , predpokladam ze mas rozmer 8x17 , ale zajima ma hlavne ET cko, aby som vedel co mam zhanat.
Z coho by tam pasovali tie disky ,passat ma bezne 17 palcove? , len ci to ET by sedelo, aj O2 ma 17 disky.A rozmer je tam aky 5x112? ci 5x110
Jaro

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“