STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od Doubrava »

Zdravím pánové,
chtěl jsem Vás poprosit o radu. Zadní stěrač na Alhambře rok 2001 mi stále stírá. Občas se stane, že jedou stěrače přední nasucho a nelze je vypnout. Po krátké době se většinou vypnou, ale zadní jede nonstop. Vše se odehrává po zapnutí zapalování.
Děkuji za radu.
Jirka

Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od midar »

Podivej se do pruchodky mezi D sloupkem a patejma dverma. Mas tam nejspis zkratovany draty.
Jinak se podivej sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false; a taky sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false; .

Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

Re: Zadní stěrač

Příspěvek od Doubrava »

Dráty jsem prošel a nic tam nebylo. Témata jsem pročítal dva dny a nic tam není spíše to většinou nikomu nestírá než stírá :) . Mám podezření na pravou páčku. Možné je i nějaký další kontakt, ale nevím zdali mezi páčkou a motorkem jsou a kde.
Pro sdělání krytu pod volantem potředbuji dlouhý tenký šroubovák. Nevíte někdo zdali je tam torx, křižák, či něco jiného?
Díky jd

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od abeljozef »

Ak myslis tie diery na sroby zo spodu tak tam je krizovy.

Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

Problémy s elektroinstalací pro stěrače

Příspěvek od Doubrava »

Nazdar Všichni
chtěl jsem poprosit, zdali by mi někdo neporadil s opravou elektroinstalace. Mám alhambru 2001 novější model. Po zapnutí spínací skříňky se mi rozjede zadní stěrač a jede v určitých intervalech dokud klíček nevypnu. Když zapnu vyhřívání zadního skla, tak se mi rozjedou přední stěrače a neraagují na nic, po vypnutí vyhřívání udělají ještě cca dva cykly a stojí. Když odpojím kabeláž do zadního motorku a nepoužívám vyhřívání zadního skla, tak vše šlape jak má ( no vlastně ještě bufík nejede, ten je druhý v pořadí ). Vyměnil jsem celou pravou páčku, protože se mi nezdála, ale problém pokračuje. Objevil se z ničeho nic půl roku po koupi vozidla. Nemohl by být problém někde v relátkách? Kdyby jste někdo měli schéma moc by mi to pomohlo, našel jsem jen na starší model.
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Milanos69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.02.2008 22:00
Bydliště: Plzeň

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od Milanos69 »

Zdary, už to někdo vyřešil? Mám stejný problém.
Pásovec 3C 2.0tdi BMP 07

wikink
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.05.2010 22:23

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od wikink »

Dobrý den mám ten samý problém ze zadním stěračem po zapnutí klíčku se zapne a cikluje a nejde vypnout dokut nevipnu zapalování kabeláž jsem kontroloval a je v pořádku prosím poraďte

Doubrava
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2009 18:25

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od Doubrava »

Ahoj všichni, tak jsem problém vyřešil. Bylo to opravdu v kabeláži u pátých dveří. Když stojím za automobilem tak na pravé straně je v průchodce svazek kabelů pro páte dveře. Když jsem vycvakl průchodku z kastle a shrnul ji tak kabely vypadaly v pořádku. Ale po roztahnutí svazku jsem zjistil, že jsou uvnitř některé kabely popraskané a když jsem zvazek povytáhl tak jsem naše dva i přetržené.
Oprava byla "trošku" náročnější. Kabeláž jsem celou v ohybu nahradil. Demontoval jsem plastové kryty z pátých dveří a plastový kryt horní části zadního sloupku. Rozmotal jsem textilní izolaci svazku a svazek vystřihl u sloupku a na pátých dveřích. Vtahl jsem nový svazek číslovaných kabelů, kabel pro zadní brzdové světlo jsem vyměnil celý protože odbočuje hned u průchodky a kablík pro vyhřívání zadního skla také, protože je blízko u průchodky a neměl bych místo na napojení. Pro spojení původních a nových lze použít dvě varianty. Buď pomocí dutinek na konec drátů a čokolády nebo pomocí lisovacích elektrikářských spojek ( někdo to na foru již popisoval a fotil). Já užil čokoládu, kterou jsem umístil pod plast sloupku a ke světlu pátých dveří, kde je spoustu místa. Průchodkou mi vedlo jestli si dobře vzpomínám 15 drátů. Zatím to funguje dobře uvidíme jak dlouho :D :D :lol:

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od machinecz »

Doubrava píše:Ahoj všichni, tak jsem problém vyřešil. Bylo to opravdu v kabeláži u pátých dveří. Když stojím za automobilem tak na pravé straně je v průchodce svazek kabelů pro páte dveře. Když jsem vycvakl průchodku z kastle a shrnul ji tak kabely vypadaly v pořádku. Ale po roztahnutí svazku jsem zjistil, že jsou uvnitř některé kabely popraskané a když jsem zvazek povytáhl tak jsem naše dva i přetržené.
Oprava byla "trošku" náročnější. Kabeláž jsem celou v ohybu nahradil. Demontoval jsem plastové kryty z pátých dveří a plastový kryt horní části zadního sloupku. Rozmotal jsem textilní izolaci svazku a svazek vystřihl u sloupku a na pátých dveřích. Vtahl jsem nový svazek číslovaných kabelů, kabel pro zadní brzdové světlo jsem vyměnil celý protože odbočuje hned u průchodky a kablík pro vyhřívání zadního skla také, protože je blízko u průchodky a neměl bych místo na napojení. Pro spojení původních a nových lze použít dvě varianty. Buď pomocí dutinek na konec drátů a čokolády nebo pomocí lisovacích elektrikářských spojek ( někdo to na foru již popisoval a fotil). Já užil čokoládu, kterou jsem umístil pod plast sloupku a ke světlu pátých dveří, kde je spoustu místa. Průchodkou mi vedlo jestli si dobře vzpomínám 15 drátů. Zatím to funguje dobře uvidíme jak dlouho :D :D :lol:
Chlapi nenašel by se někdo kdo by popsal, jak má vypadat ten trojpinový konektor na zadní stěrač ve chvilce když stěrač neběží a když běží? Jsou tam 3 dráty žlutočernej zelenočernej a hnědej nebo šedej černej a nějakej další(viděl jsem naj iným autě.. třeba s fotkou toho konektoru.. Zkusit propísknout s kostrou a proměřit..Dělá to to samý, po otočení klíčku se pustí zadn stěrač a jede nonstop, na páčku nereaguje a kabely vypadaly ok, mám celý svazek venku a už to někdo řešil a přepojoval, tak chci vědět jestli není možnost i chyby nastěrači jako takovým, protože tam udajně má jít jeden kabel 12V stálepo klíčku a druhej když se pustí páčka, ae to mám info z jinýho auta.. prosím o rady .. díky moc

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od machinecz »

odpověz si sám :) takže žlutočerný je spínaný žlutozelený je doběhový stálý a hnědý zem .. Jinak závada taková, že sice původní majitel udělal nové káble v pruchodce, ale ještě mu to zahořelo vevnitř sloupku, takže nic novýho .. opět prodřenej svazek na cestě do dveří ..

davidleo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.05.2014 11:56

Re: STĚRAČ ZADNÍ: Stíra po zapnití zapalování i když je vypnutý

Příspěvek od davidleo »

Tak jsem se rozhodl přidat další závadu která toto způsobuje a to,voda v motorku. Stěrač neustále stíral,než jsem zvedl 5 dveře o pět cm vzhůru. No psycho. Rozebrat motorek, vyčistit a promazat bílou vazelínou proti vodě a je to v cajku. Hodně štěstí.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“