KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Quiksilver22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Quiksilver22 »

Klíčkem je to v pohodě zamyká i odemyká všechny dveře tak jak má . Jenom ta dálka přestala chodit . Baterie do klíče jsem dal nové ale nic.

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Dálkový centrál

Příspěvek od Máragsxr »

Ahoj, potreboval bych poradit jak prispůsobit dálku na galaxy 2001 mám jen jeden klíč a chtel bych koupit vystřelováky s novou sadou zámku frekvence obou klíču je stejná takze by to melo jit, ale zajíma me postup galaxy nemá komfortní jednotku asi? tak predpokládám ze se to bude delat v jednotce centrální elektriky? a potreboval bych vedet ve kterym kanále se to prizpusobuje? Ve visu 2.0 sharan popsanej neni :cry:

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Máragsxr »

je mozne prizpusobit dalku pres vag? nebo to de jen tim klicem ve dverich?

Uživatelský avatar
wsharan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Milovice n/Labem,okr. Nymburk

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od wsharan »

Máragsxr píše:je mozne prizpusobit dalku pres vag? nebo to de jen tim klicem ve dverich?
to záleží co tím myslíš?Tím přispůsobením!!

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Máragsxr »

myslim tim jestli de sladit dálka s centrálem pres VAG nebo to de udelat jen tim klíčem v zamku jak bylo popsano na zacátku.

Uživatelský avatar
wsharan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Milovice n/Labem,okr. Nymburk

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od wsharan »

Máragsxr píše:myslim tim jestli de sladit dálka s centrálem pres VAG nebo to de udelat jen tim klíčem v zamku jak bylo popsano na zacátku.
jo nakódování klíče je možné i přes VAG.Je ale porřema aby jsi měl ten stejný.Ale to v tvlém případě je asi jasné,když ti to do nedávna fungovalo tak je to potřeba jen zkodovat,ale pokud by jsi si sehnal jiný tak není vždy jasné jestli to jde,záleží tam na tom jaká generace klíče to je!!

Máragsxr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 03.10.2007 15:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Máragsxr »

Dálka funguje normane ale mam jen jeden klič (434MHz) tak uvazuju ze koupim vystrelovaky s novou sadou zamku a predelam to maj frekvenci 434MHz takze by to chodit melo. A v jake jednotce se to dá sladit je to galaxy 2001 komfortní jetnotku to nema nebo ji to nenajde (ale skousel sem to u vic sharanu a nikde se to nespojilo s komfortem takze spis je to v jinej jednotce) tak zbejva jednotka centralni elektriky?

Uživatelský avatar
wsharan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Milovice n/Labem,okr. Nymburk

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od wsharan »

Máragsxr píše:Dálka funguje normane ale mam jen jeden klič (434MHz) tak uvazuju ze koupim vystrelovaky s novou sadou zamku a predelam to maj frekvenci 434MHz takze by to chodit melo. A v jake jednotce se to dá sladit je to galaxy 2001 komfortní jetnotku to nema nebo ji to nenajde (ale skousel sem to u vic sharanu a nikde se to nespojilo s komfortem takze spis je to v jinej jednotce) tak zbejva jednotka centralni elektriky?
No já jsem u předchozího auta měl taky ten klíš s dálkou jak není vystřelovací a zkoušel jsem to předělat na ten vystřelovací a to si mi vůbec nepodařilo,dělal mi to jeden mechanik a on říkal že se to nedá,že je to jiná generace klíčú i když jak píšeš že je to na stejné frekvenci tak to je jen jeden z faktorů ale asi to bude opravdu ta jiná generace jak mi říkal ten mechnik.Moc se v tom zase nevyznám ale byl jsem u toho a normálně pře VAG mi to začal kódovat ale ten vystřelovací klíč to prostě nekázalo nakódovat.

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od ifos.cz »

Tak jsem zjistil zajimavou vec - mam v jednickove Alhambre infra dalkac v klicku, ktery sel cim dal mene citlive - musel jsem mirit cim dal presneji na nektere z infra cidel, musel jsem to drzet cim dal dele a mnohokrat zkouset, nepomohla vymena obou baterii (na to pozor - mezi temi dvema bateriemi je kulaty plisek, takze na prvni pohled clovek o te druhe spodni baterii vubec nevi), nepomohlo ani vycisteni kontaktu (trosku to sice zlepsilo, ale ne nadlouho) a pomohlo az to, ze jsem to nechal delsi dobu bez baterii, takze se ztratila synchronizace klicku s autem, coz mne samozrejme donutilo tu synchronizaci podle manualu provest - podarilo se mi to sice az na potreti nebo dokonce poctvrte, ale stoji to za to - citlivost dalkace se vyrazne zlepsila (resp. takhle dobre mi ten dalkac jeste nesel) - uz staci ten klicek jen namirit velmi pribliznym smerem k cidlum a kraticce zmacknout, pricemz to funguje i z o neco vetsi vzdalenosti od auta ... takze pokud mate nekdo problem s citlivosti infra dalkace, zkuste tu synchronizaci udelat nove, me to pomohlo. Ostatne kamarad s dvojkovym Sharanem mel podobny problem s vzhledove stejnym, ale uz radiovym klickem, ale u nej tehdy pomohlo pouhe vycisteni kontaktu (ostatne pri laborovani s jeho klickem jsme spolecne prisli na tu druhou baterii), ale az ho uvidim, tak ho zkusim presvedcit, ze bychom tu novou synchronizaci zkusili udelat i u nej, treba mu to pak take pujde jeste lepe ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
bobektt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.05.2009 20:13
Bydliště: Trnava SR

Re:

Příspěvek od bobektt »

dolcett píše:Na klici dioda zablika, ale na dverich porad jen sviti.. takze asi chyba uvnitr...

mam to iste na ALHAMBRE 1999/LUX, predtym mi pri zavreti dovrelo okna a po neuspesnom "parovani" nefunguje dovieranie a ani dialka, baterky menene obe...
este ze mam tu HANDRU - Alhandra

www.discus.sk
nakupujlacno.eu/

Uživatelský avatar
bullik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 22.08.2009 10:03
Bydliště: okres Beroun

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od bullik »

Přátelé, konečně mi funguje dálka !!!!!

Příčiny byly myslim dvě.....
Nefungovalo stahování levého zadního okýnka. tomu jsem zprvu nevěnoval pozornost. dneska moje dcera bouchla dveřma a najednou to šlo (studený spoj - marný boj). tak jsem si řek že to znova zkusim spárovat, když to zrovna funguje, že by to třeba mohlo mít vliv. následovalo asi 20 pokusů. vždy se rosvítila kontrolka na dveřích a pak nic. úplně zoufalej jsem si vzpoměl že tady někdo psal že na alhambře prohodil tlačítka - držet "odemknout" a 3x zmáčknout "zamknout". Na první pokus se to povedlo ! Ty kreténi to mají v tý příručce obráceně !!!!!

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Tommate »

prosím o radu - mám dodělávanou dálku a někdy (náhodně) nechce zamknout či odemknout, centrál klíčem je jinak spolehlivý, a DO funguje taky protože to normálně zabliká buď 1x nebo 2x přesně podle zvolené funkce, ale prostě někdy to nezamkne či neodemkne, takhle nespolehlivé DO je prakticky k ničemu, protože to musím vždy kontrolovat z bezprostřední blízkosti u auta :(

napadlo mne co bych mohl zkusit, ale chci se zeptat než něco upeču :? - na té jednotce (krabička k dálce) je přepínač a dle návodu se jím dá navolit impuls buď v délce 0,5s nebo 3s (nebo 5s, teď nevím z hlavy, mám to v garáži) - otázka zní: můžu to přepnout na ten delší impuls? kolega co jsem to od něj koupil, tak tvrdil, že ten delší je pro pneumatické zámky, tak nevím, abych to neodvařil, dík za radu

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od abeljozef »

Kolega mal pravdu. Otazka znie na aky okruh zamkov to mas napojene. Upresni presne kde si to napojil na povodnu instalaciu. Taktiez upresni rok a mesiac vyroby.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od Tommate »

je to připojené ve dveřích řidiče, byla tam jednotka i předtím od jiného výrobce, stejný konektor, jen jsem musel prohodit některé piny a připojit blikače, normálně tak jak to má být podle návodu na originál centrál, v našem případě kladnými impulsy, a mám centrální jednotku, ne komfortku - prostě někdy to jakoby nechce reagovat na impuls z jednotky DO a to ani opakovaně, prostě jak se tomu nechce tak jedině klíčem, druhý den to je třeba zase ok, znovu připomenu, že DO funguje pač to normálně zabliká

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLÍČE, DÁLKA: nastavení, nakódování

Příspěvek od abeljozef »

napis konkretne cisla pinov, snad mi to pomoze ....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“