TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

mohlo by to přeci jen být čidlo: hlídač plamene?
ale včera jsem ho měřil a mělo by být v poho...
fakt už nevím:-(

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

vasago77 píše:
michall píše:A co třeba výpis chyb z diagnostiky? Pokud je tam něco jako že funkce zablokována, tak smaž závady a sleduj v hodnotách teploty v komoře (bufík nabíhá) a teploty na vstupu a výstupu. Pokud na posledních dvou bude teplota růst hodně rychle a přesáhne asi 90st, nebo pokud se teploty budou lišit o víc než 5st, tak bufíkem protéká málo vody (nebo žádná).
teď /19:50h./ jsem to zkoušel a najednou se rozjel ale ne na 100% a asi po 2 minutách vypnul

závady psal tyto\.
mohlo by to přeci jen být čidlo: hlídač plamene?
ale včera jsem ho měřil a mělo by být v poho...
fakt už nevím:-(

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Teda to jsou příspěvky jedna báseň, trochu mi trvá, než se v tom vyznám. Zkus to napsat do jednoho.

A teda když sleduješ teploty komory, vstupu a výstupu, tak se tam objevuje co? V komoře by měla teplota ze začátku stoupat pomaleji (žhaví svíce a pomalu se rozhořívá nafta), pak trochu rychleji a jak přesáhne dejme tomu 250st, tak zase pomaleji. Teploty vody na vstupu i výstupu by se měla zvedat přibližně stejnou rychlostí, na výstupu by měla být o pár stupňů teplejší.

Jinak tedy může to být i vadnou řj, to se dá zjistit koupí nové, nebo si od někoho půjčíš funkční kus.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Sharik Jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.01.2017 04:05

Topení Eberspächer

Příspěvek od Sharik Jirka »

nejde mi přídavné topení, háže to chyvu zkrat na kostru, plamen byl zhasnut, chyba plamene? Může to být baterkou (přídavnou gelovku to nemá...)
:cry:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Topení Eberspächer

Příspěvek od michall »

Sharik Jirka píše:nejde mi přídavné topení, háže to chyvu zkrat na kostru, plamen byl zhasnut, chyba plamene? Může to být baterkou (přídavnou gelovku to nemá...)
:cry:
Nejprve poprosím o dodržování pravidel jak sekce SAG, tak části (ne) Jen můj SAG - Sharan Alhambra Galaxy

Popis je trochu stručný. Zkrat na kostru čeho? U jakého bufíku (D3W, D5W, D5Z). U diagnostiky to chce kromě chyb sledovat i hodnoty při startu. Jak napětí, tak ti teploty.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

michall píše:Teda to jsou příspěvky jedna báseň, trochu mi trvá, než se v tom vyznám. Zkus to napsat do jednoho.

A teda když sleduješ teploty komory, vstupu a výstupu, tak se tam objevuje co? V komoře by měla teplota ze začátku stoupat pomaleji (žhaví svíce a pomalu se rozhořívá nafta), pak trochu rychleji a jak přesáhne dejme tomu 250st, tak zase pomaleji. Teploty vody na vstupu i výstupu by se měla zvedat přibližně stejnou rychlostí, na výstupu by měla být o pár stupňů teplejší.

Jinak tedy může to být i vadnou řj, to se dá zjistit koupí nové, nebo si od někoho půjčíš funkční kus.
omlouvám se za ty příspěvky... :-)
dnes jsem se do toho krámu pustil znova, vyměnil jsem ř.j. z druhýho auta, /naštěstí mám dva stejný Galoše.../
a rozjede se to na plno v pohodě, ale za chvíli vypne, pak zapne a pořád stejně dokola, mám to za nastartovaný 40 min.
jedna hadice horká jak kráva a druhá nic moc teplá...

pomocné čerpadlo šlape, diagnostiku teď nemám k dispozici, ale připadá mi, že se asi vypne z důvodu přehřátí a pak zase nastartuje, doufám, že to není vodní pumpa:-)

děkuji za pomoc
Martin

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

To jak to popisuješ skutečně připomíná přehřátí. Ale bez VAGu a sledování hodnot toho moc nepoznáš. Pokud se ale bufík přehřívá, pak jím teče málo vody nebo vůbec. Čerpadlo skutečně čerpá? Nemáš ohnuté, přicpané trubky? Co zadní radiátor, je průchozí? Co chladící kapalina, není moc hustá?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

michall píše:To jak to popisuješ skutečně připomíná přehřátí. Ale bez VAGu a sledování hodnot toho moc nepoznáš. Pokud se ale bufík přehřívá, pak jím teče málo vody nebo vůbec. Čerpadlo skutečně čerpá? Nemáš ohnuté, přicpané trubky? Co zadní radiátor, je průchozí? Co chladící kapalina, není moc hustá?
čerpadlo má nový uhlíky a zkoušel jsem ho v kýblu vody, systém je v poho, dokonce jsem ho proplachoval nějakym spešl přípravkem a zadní radiator jsem taky rozebral, jak říkáš chce to VAG...

díky

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

A s nastartovaným motorem se to chová stejně?

(rozjede se to na plno v pohodě, ale za chvíli vypne, pak zapne a pořád stejně dokola) Pokud by se vypnul z důvodu přehřátí, tak by se už
sám nespustil. Musel bys ho úplně vypnout a zase zapnout. Takže tady je diagnostika základ a kouknout na hodnoty na čidlech.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

mám to normálně nastartovaný auto a bufík zapne a topí jak má, po chvíli zpomalí dmychadlo a připadá mi, že se bufík vypne, za chvíli se zase rozjíždí...
motor nevypínám, mám to nastartovaný třeba hodinu...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No a teplota je jaká? Tohle bufík dělá, když natopí na těch asi 75st, pak ubere na asi půlku a pak podle toho, jestli teplota stoupne (vypne) nebo klesne (přidá naplno). Nicméně podle předchozího máš na vstupu teplotu vysokou, takže si bufík myslí, že už je teplá voda všude. Podle mě je bufík OK, ale voda jím prostě teče pomalu. Zkus ještě bypass zadního topení = přepoj od motoru do topení rovnou do bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

mě to ale ani nestihne natopit tolik stupňů a vypne
Dobrej nápad, zkusím, myslíš, že je problém v zadním radiatoru?
já ho proplachoval hadicí...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od trepifajxl »

Pokud nepřipojíš diagnostiku, tak tady budeš psát dohady ještě asi měsíc. a všechno bude o hov..ch.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

něco pro pobavení: Uživatel schumi007 mě napsal tento dotaz: Ahoj nemáš náhodou bifika d5wz na snadná předelanyho za d5z bratránka umřel tak říkáme Brno vyměníme za starší funkční verzi je to to Galaxy a rozumíš i webastu mám taky dotaz na webasto u turkadiky.

Nějak nerozumím řeči jeho kmene :D
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od M@rty74 »

tamas.nemo - takový jasný dotaz a ty mu nerozumíš? :laugh:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“