TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rcmony »

Tak mě to o víkendu vyhnalo také pod auto. Uhnilé kontakty na čerpadle (oba, total). Vyndal jsem bufik, že udělám kontrolu. Teda rozebrat to není žádná sranda, ani jeden šroub nejde normálně povolit. Nechal jsem to 24 hod. máčet ve spreji na povolování. Nakonec jsem je odvrtal. Celý topič vyčistil (vcelku bylo čisto) akorát po nějaké odpařovací mřížce ani památka. Typ je HYDRONIC D3W 7, fabrik nr. 83614AA Auto je Sharan 4/2000, motor AVG 19 TDI 81kW. Může existovat typ topení bez mřížky? Jinak potřebuju koupit čerpadlo a těsnění (viz. obrázek), máte nějaký typ na firmu? Podle etky by to měli být díly 7D0 898 003 (sada tesnění) a 701 819 100 (čerpadlo).
Přílohy
tesnění.jpg
tesnění.jpg (7.08 KiB) Zobrazeno 6929 x

Eurospro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 22.10.2007 11:39

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Eurospro »

Podrobný návod na opravu čerpadýlka i s fotkami je bud na těchto stránkách, nebo na dieselpower.cz

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rcmony »

to Eurospro: Děkuju, ten návod znám, ale zatím bych to spíš řešil novým. Pokud ho seženu za nějakou rozumnou cenu.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od patper »

rcmony píše:to Eurospro: Děkuju, ten návod znám, ale zatím bych to spíš řešil novým. Pokud ho seženu za nějakou rozumnou cenu.
...tady neco maji :arrow: http://www.mimishop.cz/adusservis/katal ... gorie=9545

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Tento bufík sítko nemá. Měl jsem ho rozebraný a mohu to potvrdit. Jinak mám doma novou sadu těsnění. Tak se můžeme dohodnout a ze starého bufíka i funkční ventilátorek.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rcmony »

to bodyvlk: odkud jsi? cena?

to patper: No moc jsi mě nepotěšil, 3.500,- Kč mě docela dostalo. Asi budu opravovat.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Já jsem ze Slatiňan. Ale dá se to poslat. Cenu ti udělám výhodněji než z krámu, aspoň doufám. Mám to koupený přímo z VW Pardubice. Ten větráček tak za 500,-. Ale je funkční a jde potichu. Můžu Ti napsat ceny těsnení zítra. Vidím to orientačně na 300 - 400,-. Co ty na to?

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Já jsem ze Slatiňan. Ale dá se to poslat. Cenu ti udělám výhodněji než z krámu, aspoň doufám. Mám to koupený přímo z VW Pardubice. Ten větráček tak za 500,-. Ale je funkční a jde potichu. Můžu Ti napsat ceny těsnení zítra. Vidím to orientačně na 300 - 400,-. Co ty na to?

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pistahufnagl »

Tak jsem ho taky dneska sundal a celý večer se s tím s.... abych ho rezebral. Čtyři šrouby prostě ne a ne povolit. Už jsem na to nastříkal snad celý spray WD 40, ale hrany už jsou od křížového šroubováku skoro kulatý. Jak že jsi ty šrouby odvrtal??? Nahřát to asi nejde že? Fotodokumentaci připravuji.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rcmony »

to pišta: ty šrouby co drží ty plasty shora jsem jemně navrtal 2,5mm vrtákem cca. 10 mm do hloubky pak mu Dremelem (vysokootáčková malá bruska) udělal přes hlavu drážku na velký plochý šroubovák. Ty jsem pak za pomoci šroubováku a nástrčkového klíče povolil.

Všechny ostatní jsem odvrtal 6mm vrtákem na výšku hlavy a rozebral. No a nakonec pakárna, všechny začistit na plocho označit důlčikem střed a opatrně odvrtat (2,5 a 4) a vyřezat nový závit. Nejhorší byl ten průchozí dlouhej šroub.

Měl jsem připravenej foťák, že ještě rozšířím fotodokumentaci, ale s těma šroubama jsem byl tak nasranej (a zasranej), že jsem si na focení ani nevzdechl.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Na takovéto práce jsou nejlepší vytahováky zalomených šroubů. Já je používám běžně a nemusím vyřezávat nové závity. Ale nesmí to být vytahováky z Číny.

Uživatelský avatar
rcmony
Pilot
Pilot
Příspěvky: 792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rcmony »

No problém je, že se zalomeným šroubem jde aspoň trošku točit, s těma mejma šroubama nešlo vůbec hnout. Vypadá to že předchozí majitel (nebo servis) do něčeho namočili šrouby, páč mezi šroubem a stěnou otvoru je nějaké bílá sklovitá hmota, tvrdá jak šutr a značně odolávající i žáru.

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pistahufnagl »

A je to v pr....i. Ten plastový kryt u těch dvou trubek co v nich vede voda vůbec nešel ven. Navíc už byl asi teplem řádně prohnutý. U tří šroubů se ulomila hlavička a čtvrtého pro změnu se ulomilo očko v plastu ve kterém šroub držel. Jaké pak bylo moje zděšení když pod tím krytem skoro nic není jen nějaký rezatý plíšek a 4 dráty. Náhubek na výfuk tam taky asi nepůjde přivařit protože je vyrvaný až hodně hluboko. že já trubka nejezdil raději bez toho výfuku. A propo nemáte někdo na prodej funkčního bufíka D3W?
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Ahoj. Ohledně bufíka to zkus na tomto čísle: 606158300. Já si tam koupil taky jeden za 4000,- po repasi a funguje krásně. Asi to bude nějaké vrakoviště.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Marek77 »

bodyvlk píše:Ahoj. Ohledně bufíka to zkus na tomto čísle: 606158300. Já si tam koupil taky jeden za 4000,- po repasi a funguje krásně. Asi to bude nějaké vrakoviště.
Jestli je to vrakoviště, to netuším. Ale taky jsem měl tu čest s tím dotyčným něco projednávat (je z Bíliny u Teplic). Sháněl jsem páčky s tempomatem - chtěl za ně 3000,- (za starší) a když jsem mu řekl, že v Německu koupím nové za 83 Eur a tudíž mu za starší nedám víc jak 1200,- Kč, nebyla s ním řeč.
Ale možná máš jinou zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“