TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

michall píše:No a teplota je jaká? Tohle bufík dělá, když natopí na těch asi 75st, pak ubere na asi půlku a pak podle toho, jestli teplota stoupne (vypne) nebo klesne (přidá naplno). Nicméně podle předchozího máš na vstupu teplotu vysokou, takže si bufík myslí, že už je teplá voda všude. Podle mě je bufík OK, ale voda jím prostě teče pomalu. Zkus ještě bypass zadního topení = přepoj od motoru do topení rovnou do bufíku.

Ahoj, tak jsem udělal bajpás zadního radiatoru a dal průhledný hadice abych viděl průtok vody a na volnoběh voda téměř neteče a bufík se zapne a přehřeje, když přidám otáčky, tak voda proudí v celý hadici a bufík běží, ale když jede na volnoběh tak se voda nenaplní v celý hadici i když běží pomocné čerpadlo...

jo a při přidání otáček motoru se vrací voda obráceně /do bufíka/ proti /pomocnýmu čerpadlu.../
když točí pomoc. čerpadlo voda jde z bufíka do zadního radiatoru

ačkoliv jsem pomoc. čerpadlo zkoušel v kýblu vody...

dík za radu

Martin

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tornado1 »

zvedni předek auta tak do výšky 60 cm a nastartuj, systém se musí odvzdušnit
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No to je samozřejmě špatně. Čepadlo má vodní pumpě pomáhat protlačit vodu do radiátorů topení. Voda má správně proudit od motoru dozadu do topení, z topení do bufíku (přívod je u kraje, odvod je blíž k řídící jednotce) a zpátky do motoru. Takže mrkni na správný směr vody přes bufík i na správný směr vody přes čerpadlo. Pumpa si otočit směr vody nejspíš neumí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od jukinoo »

vassago77 a počas jazdy ide bufik normálne? Lebo mne sa tiež prehrieva na voľnobehu a čerpadielko funguje ale mám prdnute tesnenie pod hlavou tak to robí asi to.

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

tornado1 píše:zvedni předek auta tak do výšky 60 cm a nastartuj, systém se musí odvzdušnit
Kamarádi zlatí!

Bufík konečně funguje!!!

Včera jsem koupil nové/starší pomocné čerpadlo, avšak funguje podle mě stejně jako to staré - vyzkoušeno v kýblu vody-pořád to nešlo....

Tak jsem dle rady "tornado1" zvednul předek auta na zdviži, otevřel expanzku a dal jsem mu napít - 3.500ot/min. než se ohřál
a vše je v pořádku!

Díky moc za všechny vaše rady!!!
Přílohy
Galaxy.jpg

vasago77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 15.11.2009 18:58
Bydliště: český krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vasago77 »

jukinoo píše:vassago77 a počas jazdy ide bufik normálne? Lebo mne sa tiež prehrieva na voľnobehu a čerpadielko funguje ale mám prdnute tesnenie pod hlavou tak to robí asi to.
jak si poznal, že máš prasklé těsnění?

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od padlos »

Ahoj, tak jsem se taky pustil do opravy nezávislého. Mám D5S-F při jízdě to vypadá že normálně funguje. Ale když stisknu tlačítko na hodinách tam se rozbíha cca 40 vteřin a pak vypne. Připojil jsem ho na VAG, ale dostanu se na něj jen pár vteřin, když bufík, běží. Jinak se nespojí. Hlásí chyby:
01491 - Glow-Plug for Heater (Q9)
36-00 - Open Circuit
01491 - Glow-Plug for Heater (Q9)
36-00 - Short to Ground
01409 - Repeated Flame - Out
35-00
Chyby nejdou vymazat, vždycky spadne spojení.
Topení jsem vyndal, rozebral a vyměnil žhavící svíčku, ale zda se, že chyba bude asi v řídící jednotce?
Nebo myslíte, že oběhové čerpadlo? Já ho nemám asi v motoru, ale je přímo přidělané z boku na bufíku.
Vím, že tady ty jednotky odchazejí a za 5900,- se mi kupovat moc nechce.
Co všechno je potřeba pro přestavbu na D5W..?

Díky za radu.
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tornado1 »

musíš mít čerpadlo i v motoru - je tam určitě!! ty tam máš 2 protože máš origo nezávislé..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od padlos »

Aha, tak to je možný a to že se jde na topení připojit jen když běží je normální?
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tornado1 »

ano, ale pokud máš 2001 jako v podpise tak nemáš d5sf! ale d5ws
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od padlos »

Ne mám 2009. A topení je určitě D5S-F.
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od marty_ »

ahojte kolegove, mam na vas dotaz, ale zacnu poporade:
mam prihrev D3W, do letosni zimy plne funkcni (pouze kdyz jsem auto koupil pred cca 8mi lety, tak v bufiku byly zadrene loziska, tak sem to nechal vymenit a taky preventivne i svicku)
ale letos mi prestalo fungovat podavaci cerpadlo.. symptomy byly jasne.. bufik po startu auta se protocil a svicka hrala (vyfuk u bufika byl teply), avsak cerpadlo bylo potichu..
Nastesti dle tohoto fora jsem si nasel ze budou nejspise uhnite kontakty...
A taky ze ano.. jeden byl totalka... cilize jsem jej sundal, a podarilo se mi to opravit tak, ze sem to cerpadlo nemusel kuchat...
parada..
14 dni pohodicka.
jenze pak prisly pocatkem ledna mrazy a bo mam sharana na "venkovnim odchovu", tak asi dole primrzla nafta..
Symptomy: bufik klasicky protocil.. cerpadlo cvakalo.. ale po chvilce cca 20 sekund prestalo a tudiz bufik nechytil...
bohuzel jsem cely den potreboval jezdit, tak jsem to nechal tak...
na druhy den rano jsem auto vezl do pujcene garaze a priznaky pred zaparkovanim byly ty samy co jsem vyse napsal.
Vecer jsem si auto z garaze (teple) vzal a nadsene vyjel ven. samozrejme ze se nic nestalo.. logicky to bylo asi tim ze cidlo u stearcu bylo teple...
nechal sem auto u garaze a sel na kafe s tim ze za hodku to zkusim..
Ale bohuzel .. Dostavam se k memu nynejsimu problemu:
Bufik po startu se ani neprotoci a cerpadlo take necvakne..
Zkontroloval jsem pojistky cisla: 3, 12, 19, 29 co sem si dohledal zde na foru co by mohly byt pripadne vadne
Jsou ale v poradku.
Dale jsem proklemoval cidlo (ktere je taky v poradku dle ohmetru) ale taky nic se nestalo.
vzhledem k tomu ze nemam garaz a tak kdykoliv neco zkontrolovat, tak vas prosim, o rady zda-li jsem neco nepozapomel zkontrolovat co by jeste mohlo byt spatne ze se bufik nechce ani protocit...
nasel jsem ze na bufiku na konektoru na pin1 po zapalovani ma byt napeti. Jeste jsem to nemeril... ma tam to napeti byt porad? nebo jen tehdy pokud ma bufik bezet?
Jo a dival jsem se i do VAGu zdali cidlo teploty motoru nepise nesmysly a na zaklade toho bufik by nesel, ale zadne silenosti jsem nenasel.
(i kdyz zde nemuzu rict na 100% ze jsem koukal na spravne teploty a kde presne se to cidlo hlasi, pokud se hlasi)

Pak mi nezbyde uz nic jineho nez ten bufik sundat a kuknout jestli neni opet zadreny... ale zniceho nic?
Mno uvidim co mi kluci zlati poradite :-)
Zatim diky
marty
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

To je jak román na pokračování :D

Už to tu je Xkrát, takže ještě jednou - bufík si před startem "ošahá" periferie (čidla, motor, čerpadlo, svíci) a pokud se mu něco nezdá, tak se ani nepokusí o start. Stejně tak, pokud je v paměti závad opakující se chyba, může dojít k zablokování funkce a chyby je třeba smazat diagnostikou. Tak a teď - pokud máš opravdu D3W tak ten načíst VAGem nejde, jednak proto, že jedničkové modely neměly ve svazku vodič na pin 5 (diagnostika) a druhak se D3W s VAGem nebaví, pouze s EDiTHem (diagnostika Eberspacher). Zkus v okolí někoho s Eber diagnostikou nebo je tu na fóru pár lidí, kteří se opravami zabývají. Popis pinů tu taky někde je, min. v textu od Bassoriuse v tématu 1. velký přehled o bufíku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od marty_ »

Mno roman to je, ale radeji sem jej vypsal, aby bylo chronologicky patrno co jsem s tim vse uz delal :-)
a ano vycitat VAGem to nejde , Edith neznam, my mame pouze VAG, ATAL a DELPHI.
Na ty piny zkusim kuknout, a opravy je na ne tu nekde seznam lidi z moravy kteri se tim zabyvaji kdybych to nerozdychal?
A to ze si D3W ocicha i svici + cerpadlo samotne sem asi prehlidl...sorry
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Bez diagnostiky to bude pokus-omyl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“