TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Ondras66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 17:38
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Ondras66 »

Jo, bufik jsem měl vyndaný poprvé. No, s těmi hadicemi to možný je, ikdyž mi přišlo, že je to docela logický a jinak to dát nejde. Dneska omrknu a zjistím (jestli jsem takový trotl:-). Jestli budou hadice ok, pujde znova ven, na přezkoušení.
Alhambra BRT 2.0 2006

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

no a ked bude vonku prekontroluj zadny radiator ci je priechodny a nie je pripchaty staci bapojit hadicu s vodou

Ondras66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 17:38
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Ondras66 »

Tak jsem se dneska bohužel nedostal ke kamarádovi na zvedák, který mi řekne, jestli hadice jsou správně nebo ne...Ale ještě jsem testoval – vodní pumpa v autě je ok, když otevřu expanzku, tak tam jde krásně přepad. Oběhové čerpadlo jsem poslouchal kovovou tyčkou, jede při zapnutém bufiku a ještě x minut potom, po vypnutí klíčku ale ticho (to je asi u BRT normoš...?) Takže problémy s čerpadly bych vyloučil. Ale zajímavá věc – teplota na výstupu z bufa je menší než na vstupu...??? Testoval jsem to i na volnoběh a běželo to asi 10minut na plný výkon a buf se nepřehřál. Pak jsem vyjel a hnal auto na 3 tisíce a přehřál se. Takže to vypadá, jak jste psali, na přehozený hadice...pumpa se "pere" s oběhovým čerpadlem a na vyšší otáčky to dozadu neproudí a asi se to tam nějak zastaví... No, zítra uvidím
Alhambra BRT 2.0 2006

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tornado1 »

Řešil jsem uplne to samé.. výsledek těsnění pod hlavou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

tomas.nemo píše:Tak mě za poslední dobu přistálo na stole cca 20 jednotek, které mají vadnou paměť se softem. A teď mě zničeho nic klekla i moje jednotka. Žádná komunikace s diagnostikou, po výměně jednotky se topení okamžitě rozběhlo. Nejvíc vadných jednotek je D3WZ 252121 pro T4. Na autě jsem nic nesvářel a ani jsem neměl problém s podpětím či dobíjením. Jako by to někdo odpálil paralizérem nebo EMP, je to pro mě záhada :-(
Vypadá to šíleně, ale podle mě to je asi jediná možnost :blush: :blush: https://technet.idnes.cz/na-slunci-prob ... 7_veda_mla" onclick="window.open(this.href);return false;
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Ondras66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 17:38
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Ondras66 »

tornado1 píše:Řešil jsem uplne to samé.. výsledek těsnění pod hlavou
Těsnění pod makovicí bych téměř vyloučil, voda se neztrácí, nádobka čistá, do body nebublá, obě víčka (expanzka i olej) jsou čisté...Pokud by bylo šluslý těsnění, to by se asi ukázalo i jinak...
Zkouknul jsem hadice – "bohužel" v cajku...
Konzultoval jsem po telefonu s Trepifajxlem (díky!) a vypadá to na vadný čidlo (nebo čidla) přímo na bufiku. No, moc možností už nemám. Pak už jen na skálu a dolů...bufik:-). Bufa jsem vyškubl, zítra ho vezu do Příšovic, tak se snad dozvím.
Alhambra BRT 2.0 2006

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

treba to dat na diagnostiku....a pozriet teploty...inak moja skusenost keby bolo cidlo v haji tak sa ani nespusti jednotka porovnava obe teploty....keby tam bol rozdiel rak ani nebabehne

Ondras66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 05.11.2017 17:38
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Ondras66 »

Ráno jsem to tam odvezl, hned to napojili na stolici a během cca 5 minut se přehřál. Ještě jsme si všimli jedný věci – než to spadlo, teplota na vstupu 70st, během vteřiny se tam probliklo 45st, vypnulo se to, a za vteřinu tam zas bylo 70. Skoková změna teploty, takže to musí být jednotkou nebo čidlama nebo kontakt, prostě elektronika. Jednotka je skoro nová, ale stát se to může. Nechal jsem to tam, dám pak vědět, co to bylo. Moc všem díky!
Alhambra BRT 2.0 2006

Tomo Tomino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 11.11.2017 22:33
Bydliště: Frýdek - Místek

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Tomo Tomino »

Zdravim,
Chtel bych se zeptat na navod vyměny sitka u bufiku d5z - f. mockrat diky za odpoved :D

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

staci hladat je to tu popisane a nic zlozite to nie je pokial povolis skrutky :mrgreen:

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mr_47 »

Pani, náhodou VIF v nafte alebo nejaké iné aditivum, nemôže spôsobiť niečo bufiku? Tankujem len omv momentálne nemám VIF ko. Čuduj sa svete bufik vyzerá že ide aj bez dymu či len náhoda?
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

Hello boys :)

Tak sa chystam zase tento vikend na ten moj bufik, teda premerat ten moj PIN1 , ze kde to je prerusene..

Rad by som sa este opytal, pokial dojde k situacii , ze budem musiet rozobrat poistkovu skrinku aby som pozrel zozadu na kontakty kde sa zasuva poistka, ci na to ma niekto z vas nejaky navod, resp. ci to uz niekto z vas robil, teda ako tu skrinku otvorit/rozobrat/vyklopit/neviem co este, aby som sa k tomu dostal

clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

Este ma zaujima jedna vec. Je mozne, ze nepritomnost staleho napatia na PIN1 moze byt sposobena blokovanim z riadiacej jednotky auta? T.j. ze kabel je v poriadku, len treba dajme tomu nieco nastavit cez VAG aby tam zase sla stava

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

nie. poriadne prezvon ten kabel bude to blbost najskor ten faston ako pisal michall....

clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

no , dnes som pokraoval s tym mojim nestastnym bufikom...

Narezal som izolaciu od bufiku pri zadnych dverach , tesne pri vstupe do hlavneho zvazku a prepipol PIN1 s tym miestom , kabel nie je preruseny ... prepipol som obidva piny na poistke 12 s tym narezanym miestom , ziadny signal , kabel je preruseny ... dal som sa do rozoberania poistkovej skrinky , prave som dosiel z garaze , pokracujem rano ... jedine co mi uz treba , je nejak vyklopit cely ten blok poistkovej skrinky aby som sa na to vedel pozriet zozadu, vsimol som si , ze su tam take dve plastove zapadky , tie som uvolnil , ale nie a nie to nejak vybrat... robil to uz teda niekto ?

Aj tak mi nejde do hlavy , ze len tak sa mohol nejak poskodit resp. prerusit kontakt na poistke

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“