TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

Rozchodil jsem bufíka na Sharanovi, mám bufík D5W Z a už se mi dvakrát stalo, že šel z bufíku modrý kouř při startu. Nevíte někdo, co by to mohlo být, všude jsem našel jenom to, že když je špatné sítko, tak jde kouř bílý.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Pokud bufík předtím nefungoval (nezapaloval) a teď ano, mohou být zbytky nafty ve výfuku a ten se prostě musí časem vypálit. Pokud výfuk sundáš a bufík nekouří, tak to asi moc neřeš. Pokud ale bufík špatně chytá, může to být sítko nebo svíčka. Nebo i něco dalšího, ale to je pak spíš na výlet k někomu, kdo ví co a jak.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

To by asi bylo vysvětlení, ale bufík normálně jeden den jel bez problému a bez dýmu, a druhý den při startu začal kouřit modře. Dnes opět start a funkce bez problému. Koupil jsem sítko, tak ho ještě zkusím vyměnit, jestli to nepomůže. Jezdím trasy cca 35 km do práce, tak tam bych neviděl chybu.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

A co na to říká diagnostika?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

Tu jsem teď ještě nezkoušel, zkusím, jestli mi je schopná něco napsat.

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Dvordy: Doplň si do profilu bydliště, bude snažší tě v případě potřeby k někomu nasměrovat.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Dvordy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.01.2017 22:10
Bydliště: Mladá Vožice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Dvordy »

Bydliště doplněno, jinak bufík pracuje, závada už se znovu neprojevila.

macek23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.06.2017 09:12
Bydliště: Varnsdorf

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od macek23 »

Dobrý den,

potřeboval bych od Vás pomoc či poradit... Mam VW Sharan, rok výroby 2012, typ 7N, 103kw... Posledni dobou cca 2-3 měsice mi jde do prostoru kabiny smrad z bufíku... někdy jen málo, někdy ale tolik, že musím větrat všemi okny abych se neudusil... Nejhorší je to když zastavím někde na stopce či semaforu... to se pak nedá ve vozidle vydržet... pripadá mi to že to jde dírou, prostorem jak je ve sloupku pás řidiče a pak spodníma vetrákama.. Cestou do práce cca 45km to udělá tak v průměru 4x-5x...

Bufík normálně ráno chytá a běží.. jen když kouknu pod auto na vývod bufíku tak blafe a vyfukuje velké množství dýmu pod auto... Běží i po zahřátí motoru.. vlastně celou dobu co je nastartovaný motor ať už je venku -10 nebo +30.. běží neustále..

Prosím tedy o radu čím by to mohlo být případně jak nebo kde opravit...

Děkuji

romek.m@seznam.cz

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

2012 - spis teda by to chtelo dotaz do sekce novejsich SA http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=374" onclick="window.open(this.href);return false;

Bufiky kouri kdyz spatne zapaluji naftu, tj. ta se nerozprasi a spatne se zapaluje (treba vadne sitko). Nebo muze byt vada v dmychadle - dava malo vzduchu a to nestaci na rozpraseni nafty. Nebo do nej jde vic nafty nez se staci spalovat. Nebo .... Chce to diagnostiku a nekoho, kdo ji umi vyhodnotit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

venou83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2017 18:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od venou83 »

Ahoj lidi, bufík je mrtvý, to jsem věděl, teď na podzim jsem to chtěl dát do kupy. Vím o jednom přerušeném kontaktu. Nicméně teď se s tim krámem vyskytl závažnější problém a ten jsem tu nezaznamenal, tudíž se musím zeptat. Ráno přijdu k autu a pod ním louže, že by se z ní napojila kráva. Koukám, odkud to může téct, protože louže byla uprostřed auta. Samozřejmě to teklo z bufíku, takže šup pod auto, sundat, propojit hadice a jezdím. Jenže teď bych rád věděl, co s tím. Má smysl to rozebírat? Vytekly mi tak 2 litry kapaliny přes noc, takže velká netěsnost. Chtěl bych to rozebrat, ale nechci to dělat zbytečně, hlavičky šroubů už totiž nejsou hlavičky :)
Galaxy I 1,9 TDI 81 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No v podstatě je více možností - buďto to necháš tak, tj. s propojkou, nebude to nic stát, ale budeš topit míň, pomaleji a budeš trochu trápit motor zimou, nebo rozebereš bufík, opravíš ho a dáš zpátky, nebo si pořídíš jiný, funkční. Já jsem pro to tu první možnost vynechat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BigBang »

Vynechání první možnosti v zimě ocení nejen motor, ale i tvá peněženka a ruce ;)

Jestli má smysl bufa opravovat je otázka. Záleží jak dlouho byl po smrti a proč/odkud tekla ta voda...
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

venou83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2017 18:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od venou83 »

Do jetého se mi nechce, dost ranec na auto za pár šupů. Dnes jsem se to pokoušel rozebrat, ale budu asi muset všechny šrouby odvrtat a na to jsem dnes nebyl připraven, bydlim v bytovce. Asi v pátek se na to vrhnu a pak se uvidí. Hrozim se toho, že to pak nesložím, až bude po všech šroubech :)
Galaxy I 1,9 TDI 81 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Neboj se toho. Pokud zvladnes odvrtat srouby bez dalsich skod, zvladnes i zbytek. Pokud jsou hlavy jakztakz cele, zkus do nich udelat drazku a povolit plochym sroubovakem. Trochu do nej klepni, to taky pomaha. A WD40 taky. Prvni bufik jsem rozebiral ve 2+1 v kuchyni na lince.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

venou83
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2017 18:28

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od venou83 »

Tak hlavy jsou jakžtakž celé, to ano, ale jsou jako bláto :) Do konce týdne to spáchám a uvidí se.
Galaxy I 1,9 TDI 81 kW

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“