TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od widle »

nevím, jestli je to ten sám panáček, číslo už nemám, ale já vloni jel do Bíliny na vrakoviště pro auto. Ten pán mi jej sliboval, ještě cestou mě ujišťoval, že čeká..když jsem přijel do Bíliny, přestal brát telefon..zkoušela mu volat i má známá, telefon vzal a dušoval se, že auto mám, ať si pro něj přijede..když mu řekla že už v Bílině je...zavěsil...celkem doost dobrá legrace, udělat si výlet přes celou republiku, ale jak říkám, můžu se plést...
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
petrg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 26.09.2007 11:06
Bydliště: PRAHA

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od petrg »

Ahoj lidi
Na odvrtávání šroubů mám v práci vrtáky s levým stoupáním,můžu vřele doporučit. Většina šroubů se vytočí během odvrtávání. A s tím nahříváním pistolí také souhlasím, hlavně když jsou šrouby zalepené loctaitem, ale v tomhle případě je to asi na nic,hliník ,sůl,voda a železo, :( proti tomu se moc dělat nedá.
Ford Galaxy 1,9TDI 85KW Ghia, 2003

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od bodyvlk »

Tak to se všem omlouvám za číslo na někoho s kým mají špatné zkušenosti. Vážně jsem to netušil. Musím tedy konstatovat že mě poslal ihned bufík. Vypadal nádherně, ale v servisu na EBE zjistili, že není funkční jednotka. Obratem mi poslal jiný - repasovaný a ten je v pohodě. Každý se mění a třeba se změnil i pan P. Jméno a adresu mám. Ještě jednou moje omluva.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Marek77 »

bodyvlk píše:Každý se mění a třeba se změnil i pan P. Jméno a adresu mám. Ještě jednou moje omluva.

Nemáš se zač omlouvat.

Ten pán má zde na fóru nick Prochy3344.

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nefukční přídavné topení-Galaxie r.v.99 TDi 66kW

Příspěvek od DavidST »

Ahoj lidičky....Vím že se to tu určitě již řešilo ale po schlédnutí všech diskuzích jsem nikde nenašela postup jak tuto závadu odstanit...Nebo jsem špatně hledal...
Chtěl bych vědět kde je umístěné čidlo teploty venkovního vzduchu, a co snímá tuto teplotu...Dále kde je teplotní čidlo na vypnutí přid.topení....Teplota při jaké se topení má spustit (dnes byly 2stupně a nic)...Mám galaxku první zimu.....Dále zda tu není třeba schéma zapojení, nebo aspon popsaný konektor u topení....Pokud zjistim že po elktrické stránce vše funguje tak jak mám zkontrolovat mechanickou funkci topení...
Byl bych za nějaký postup moc vděčný....
Mockrát děkuju za jakoukoliv odpověd 8)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nefukční přídavné topení-Galaxie r.v.99 TDi 66kW

Příspěvek od Marek77 »

Opravdu málo čteš, protože vše, co sháníš, tu je popsáno (psal jsem to já). Někteří kolegové dodali fotodokumentaci.

Čidlo vnější teploty je vedle motoru stěračů. Dostaneš se k němu po vymontování plastové přepážky z motorového prostoru (tři šrouby M6).
Čidlo pro vypnutí bufíku neexistuje. Bufík vypne, pokud teplota motoru přesáhne 80°C, je to tedy řízeno čidlem teploty motoru.
Bufík běží v případě, že teplota okolního vzduchu je menší než +5°C a teplota motoru nižší než +80°C.

Zkontroluj nejprve pojistky. Bufík je jištěn pěti pojistkami.
Pokud budou v pořádku, vyzkratuj čidlo vnější teploty (po následném startu musí bufík naskočit nejpozději do dvou minut).
Bufík v chodu má výrazný akustický projev - jako když letí tryskáš. Je to slyšet i při běžícím motoru do vzdálenosti několika metrů od vozidla.

Pokud bufík neběží, je potřeba zjistit, kde je závada. Demontovat bufík, zkontrolovat elektroniku, žhavicí svíčku, drátěnku kolem ní (rozprašovač nafty) či motorek dmýchadla - a pokud ani tak nenajdeš závadu, může být poškozené dávkovací čerpadélko nafty pro bufík (malý váleček před palivovou nádrží).


Odkazy:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=18655
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=17501
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=1388

Uživatelský avatar
DavidST
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nefukční přídavné topení-Galaxie r.v.99 TDi 66kW

Příspěvek od DavidST »

Děkuju....Našel jsem jen ten prostřostřední odkaz aty otatní ne...Takže dík....
Jinak zvuk tryskáče jsem neslyšel....Překvapuje mě že na výfuku bufíku není ani trošičku rezu....Je jak nový....
Až přijedu domu tak zkusím prozkratovat to čidlo min.teploty....Ja je asi veliký?..Ale asi ho nepřehlídnu co.....Kabeláž zkontroluju....
No snad na to přijdu...zatím děkuji

Uživatelský avatar
Petr74
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 396
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 15

Re: Nefukční přídavné topení-Galaxie r.v.99 TDi 66kW

Příspěvek od Petr74 »

Ahoj. Ta fotka teplotního čidla je v těch forech taky. K hledání použij vyhledávač, nebo A HLAVNĚ Shemíkův sqělý "Sherlock" - je to seznam témat - najdeš ho hned z kraje - bufík je pod heslem "TOPENÍ"

... jo a to moje Galaxy jede zatím taky bez bufíku. Včera jsem sháněl informace stejně jaky teď Ty. Musím si pod to taky v nejbližší době lehnout... :roll:
Naposledy upravil(a) Petr74 dne 10.11.2007 17:29, celkem upraveno 1 x.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nefukční přídavné topení-Galaxie r.v.99 TDi 66kW

Příspěvek od Marek77 »

To čidlo vnější teploty je na svazku drátů, co vede k motoru stěračů. Vypadá to jako dvoudrátová svorkovnice s protikusem, ale z něho žádné dráty nevedou (to je totiž to čidlo). Když ho odpojíš, místo něj tam strč vidličku z drátu a propoj to nakrátko. Tím simuluješ mráz jako na Sibiři a bufík musí běžet.

Nejprve ale zkontroluj pojistky. Nejčastěji vypadne pojistka č.23 (třetí zprava), má mít hodnotu 25A. Ale bufík je jištěn pěti pojistkami, takže pro jistotu mrkni na všechny.

Výfuk u bufíku nerezne, je z antikora a i po mnoha letech je jako nový.

Modli se, aby běžel. Protože pokud nepojede, bude muset ven z mašiny (což při tomhle počasí není nic moc). Ale demontáž je otázka deseti minut.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Ahoj, takže mi bufík dobufíkoval - na zimu je to úžasný :cry: Zřejmě typická závada - ventilátor běží, čerpadlo taky, z výfuku bílý kouř tipuju zanešený sítko. Bufíka jsem odmontoval, rozebral, vyčistil, ale mám prasklý papírový? těsnění mezi pláštěm a držákem motoru. Dá se to někde sehnat v Praze nebo jen v mimishopu v Plzni? Sítko má malililinkatou dirku, to by snad nemělo tolik vadit. A ještě - svíčka a čidlo plamene jsou utěsněný jen dosedací plochou nebo se tam dává nějaká pasta? A poslední - dá se bufík nějak vyzkoušet na stole (mimo auto) a bez diagnostiky? Dííky
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od abeljozef »

ahoj.

pozri sa sem:

http://www.mimishop.cz/adusservis/katal" onclick="window.open(this.href);return false; ... orie=10767

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Díky, takže Plzeň to jistí, i s tím sítkem. Diagnostiku mám, ale bufíka tam nevidím (nebo ho neumím najít). Kablík mám SamoDomo (PE 4/2007), SW VAG 3.04cz.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od abeljozef »

skus VAG 409

Mal som na niektorych autach problem s 304 hlavne s elektronikami 1.

a 409 ich nasla.

je sice v anglictine ale mozes mat v pohode nainstalovanu aj 304 aj 409.

Aky mas rocnik auta ?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

r.v. je asi 10/2000 - je to už 2. varianta. VAG mám i v409, ale chybí mi k němu kouzelné číslo, 304 chodí, i když teda asi ne úplně dokonale.

Jinak jsem našel dealery Eberspacheru i v Praze, zítra budu kontaktovat, dám vědět.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od abeljozef »

ak ti nevie najst bufik v prvom rade skontroluj poistky a potom uz jedine K datove vedenie z bufika.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“