TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

Tak , problem vyrieseny >

Po rozobrati poistkovej nenajdena ziadna chyba , kable zdrave ... cirou nahodou (nejakym osvietenim zhora :) ) mi pohlad padol na poistku c. 33 (10A) > stierace , bola prepalena ... tak som ju vymenil a len z pr**le a zufalstva som vyskusal , ci sa stava na PIN1 neobjavi , a cuduj sa svete , 12V zasvietilo.

3x mi nasledne vlozene 10 amperovky prepalilo , ked som nastartoval auto a bufik bol zapojeny.. nahradil som ju 20A a bufik fici ako nikdy

Teraz nech mi niekto povie , co to ma znamenat ????

Uživatelský avatar
marty_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 07.04.2008 21:42
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od marty_ »

Ahojte, po delsi dobe sem opet pisi.
Jen pro pripomenuti jsem resil tento problem:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3220862#p3220862" onclick="window.open(this.href);return false;
a teprve az ted sem se vrhl na hledani a vyreseni toho ze se bufiku vubec nechce nic delat...
Mno a nakonec jsem skoncil u naseho klubaka tomas.nemo (http://www.vw-club.cz/memberlist.php?mo ... le&u=64596" onclick="window.open(this.href);return false;), ktery mi bufik zdiagnostikoval a nasledne opravil.
Sice se u rozebirani meho bufiku neprijemne poranil ale i presto svou praci dodelal....
Tome, diky...
Jo a co tomu bylo? Svicka byla KO a ridici jednotka v bufiku byla taky nejaka vadna...
Sharan I. 98´, AFN, 1,9TDi 81Kw, 4r.automat, tempomat

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

clicks píše:Tak , problem vyrieseny >

Po rozobrati poistkovej nenajdena ziadna chyba , kable zdrave ... cirou nahodou (nejakym osvietenim zhora :) ) mi pohlad padol na poistku c. 33 (10A) > stierace , bola prepalena ... tak som ju vymenil a len z pr**le a zufalstva som vyskusal , ci sa stava na PIN1 neobjavi , a cuduj sa svete , 12V zasvietilo.

3x mi nasledne vlozene 10 amperovky prepalilo , ked som nastartoval auto a bufik bol zapojeny.. nahradil som ju 20A a bufik fici ako nikdy

Teraz nech mi niekto povie , co to ma znamenat ????
Znamená to jen to, že pojistka 10A je na bufík slabá, na pin 1 se dává 20 až 25A
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

marty_: díky Marty, ruka se pomalu hojí :-) A co se týče tvýho starýho bufa, ještě jsem na něj nesáhl. Leží tam v komoře, výfuk má nahoře :D
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

tomas.nemo píše:
clicks píše:Tak , problem vyrieseny >

Po rozobrati poistkovej nenajdena ziadna chyba , kable zdrave ... cirou nahodou (nejakym osvietenim zhora :) ) mi pohlad padol na poistku c. 33 (10A) > stierace , bola prepalena ... tak som ju vymenil a len z pr**le a zufalstva som vyskusal , ci sa stava na PIN1 neobjavi , a cuduj sa svete , 12V zasvietilo.

3x mi nasledne vlozene 10 amperovky prepalilo , ked som nastartoval auto a bufik bol zapojeny.. nahradil som ju 20A a bufik fici ako nikdy

Teraz nech mi niekto povie , co to ma znamenat ????
Znamená to jen to, že pojistka 10A je na bufík slabá, na pin 1 se dává 20 až 25A

To je mi jasne, ze 10 A je na bufik slaba. Co mi jasne nie je , ze co ma spolocne bufik a poistka na pozicii 33, ktora je urcena pre stierace ... doteraz sa tu rozoberali len pozicie 3,12,19,23 , tie som aj kontroloval ... keby som to vedel hned , nemusim kupovat novy bufik, rozoberat pomaly pol auta a mam to cele vyriesene za 30 sekund :)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

zaujimavy poznatok aj ked to nedava logiku....ale ruku na srdce Ty si ani raz nepotreboval stierace? no a za druhe Ja by som osobne presiel vsetky poistky...mam osobnu skusenost so synovim seatom cordoba na ktorom mu nesli predne stierace vsetko sme rozobrali az po centralnu elektriku, packu atd....sranda bola ze cez diagnostiku a akcne cleny stierace fungovali. poistka pre stierace bola oka.....no a nakoniec som zacal prechadzat vsetky poistky a jedna 5 amperova uz ani neviem naco bola asi ostrekovac bola prepalena...nasledne som zistil ze touto poistkou bola napajana packa stieracov a stierace nesli preto lebo centralna elektrika nedostavala spinacie napatie z packy..... :mrgreen: ale to je mimo temu to len na okraj....

clicks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 26.11.2016 09:40

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od clicks »

Jasne ze som potreboval stierace , dokonca fungovali, vratane ostrekovacov ;) :D ... Prave preto mi nejde do hlavy , preco na pozicii stieracov (teda podla popisu schemy poistiek) bola poistka pre stale napatie v bufiku

tu hla > https://www.sgaf.de/node/253047

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od FRENKY_BN »

Ahojte neviem či sa to tu riešilo , je tu toho už strašne moc , ale ma tu niekto prerobene nezavisle kurenie v SAG na GSM zapinanie tj. zapnutie cez telefon ? pripadne neaky navod by potešil mam original hodiny v strope Sharan 2005. 2 baterky ( jedna pod spolujazdcovou sedackou original).

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No v tom případě ti stačí jen vhodný GSM komunikátor (nebo jakékoli DO), který umí na výstupu "vyrobit" krátký impuls. Napájení vezmeš v podstatě kdekoli, kde je stálých +12V (přes pojistku samozřejmě) a jeho výstup (spínací kontakt) připojíš paralelně k tlačítku s vlnkami v hodinách. Ideálně GSM komunikátor, který by uměl měřit i teplotu, pak by to bylo i se zpětnou vazbou, že bufík skutečně zapnul.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od FRENKY_BN »

To by bolo super , ďakujem za radu , ešte otázka vedel by si mi aj poradiť taky gsm modul pripadne idealny by bol keby išiel ovladať cez appku aby sa nemuseli vypisovať textovky :D

Vyzera to, že som lenivý ale už sa v tom špáram mesiac a lámem si hlavu nad tymi gsm modulmi ale neviem ,k torý kupiť niesom ani programator aby mi to islo cez appku :D Tak skúšam tu ak to už niekto tak má.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Typů GSM je spousta, třeba od flajzar.cz nebo jablotron, ... Je ovsem treba k nemu dat "zdroj", tj neco, co upravi napajeni z auta pro potreby modulu. Pres aapku musis hledat lip, me by stacily SMS, protoze tem staci jen gsm sit bez dat a funguji i s NEsmart telefony.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od FRENKY_BN »

ani pri appke nepotrebujes data tam su uz prednastavene sms , kliknes na tlacitko zapnut a appka ti posle uz vytvorenu sms. budem musiet viac hladat nieco som nasiel tak uvidim ako pochodim ci to rozbeham a dam vediet. :drinks:

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od FRENKY_BN »

Ahojte nemal niekto problem s bufikom chyba 01416 Signál pro buzeni vetraku cerstveho vzduchu 29-00 skrat na kostru. kde hladat závadu ešte som to nepozeral , len prestal ist bufik ani nenabehne a diagnostika piše len toto.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BigBang »

A není zarostlej? Kdy běžel naposledy?
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od FRENKY_BN »

dnes cely den a poobede uz nesiel

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“