TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No to pak chce diagnostiku a sledovat teploty, jak se to chová. Příp. dát jinou jednotku a vyloučit chyby. Jen jednou se mi stalo, že zůstal okruh zavzdušněný, jinak to čerpadlo a pumpa vyhnaly.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Prusa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.12.2017 20:23

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Prusa »

ahoj,
přestal mi fungovat bufík. Nevím kdy protože jsem to zaregistroval až teď v zimě. Mám auto v servisu a podle nich se úplně rozsypalo podávací čerpadlo. Nemáte někdo tento díl funkční k prodeji? Anebo nevíte někdo jaké to má objednací číslo? U Fordu už to nemají, tak zbývá VW.
Ford Galaxy I 1.9tdi 66kw r.v.99

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od romank52 »

Ak som dobre hladal,tak pre D3W je oznacenie u VW "701819100D", ale lacnejsie ako u vw ho najdes pod: "Palivové čerpadlo 12V D3WZ - 224515010000 / 251864450000" daj si do googla a hladaj
Přílohy
d3w.jpg

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od M@rty74 »

Jakože čerpadlo nafty ? Viz příloha, ale chtějí za něj úplný nesmysl.
Levněji zde http://www.autosip.cz/detail/nezavisla- ... 515010000/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale pořád za dost peněz. Zkus napsat SZ tomas nemo nebo trepifajxl - mohli by mít použité naprodej.
Přílohy
buf.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Alanis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.10.2012 13:06
Bydliště: Velké Popovice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Alanis »

tak už mám opraveno, jsem bl... :-), měl jsem přiškrcenou hadici, tak to neproudilo jak má, teď je to ok, rozdíl vstupní a výstupní teploty je cca 12 stupňů, což je do limitu
ale ještě potřebuji vyměnit to relé 430, které ještě pár minut po vypnutí bufíku a motoru sepne oběhové čerpadlo, bez čerpadla se voda hned vaří a bufík by nepřežil
aktuálně je částečně vyzkratované, když má být sepnuté, tak je to v pořádku, dává přes 12V, ale když má být rozepnuté, tak dává 10,6V
Ford Galaxy II 1.9 TDi 85kW automat AG5 rv.2004

Prusa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.12.2017 20:23

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Prusa »

díky za info,
doufám že mám to D3W :D internet prohledám a pánům napíšu
Ford Galaxy I 1.9tdi 66kw r.v.99

rea4474
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.01.2016 18:20

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rea4474 »

Zdravím řeším také problém s bufíkem. Po zahřátí na požadovanou teplotu někdy vypne normálně že dojíždí a ztoho vypne a jde kouř do vozu. Diag psal nějakou chybu s dmychadlem... Tak proběhlo celé rozebrání nové těsnění do komory nové dmychadlo i s těsněním ke komoře a sítko... svíčka byla mněněna před rokem. A pořád to samé neřešil toto někdo z vás Díky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Základní dotaz ... co je to za bufík? D5W-Z (za tlumičem rovný výfuk) nebo D5Z-F (za tlumičem ohnutý)? U obou to může být i vadná jednotka, u toho druhého je tato závada častější. Pokud máš tu možnost, připoj jinou řídící jednotku a zopakuj diagnostiku. Podle výsledku hledej závadu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rea4474
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.01.2016 18:20

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rea4474 »

Je to z sharan r.2000 tak D5W a druhou jednotku nemám ...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Tak to není dobrý, bez další 100% dobrý jednotky se dost špatně hledá vada. Ještě můžeš zkusit kontaktovat některého místního bufíkáře, aby to zkusil.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

rea4474
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.01.2016 18:20

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od rea4474 »

Ok děkuji.

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od trepifajxl »

rea4474 píše:Zdravím řeším také problém s bufíkem. Po zahřátí na požadovanou teplotu někdy vypne normálně že dojíždí a ztoho vypne a jde kouř do vozu. Diag psal nějakou chybu s dmychadlem... Tak proběhlo celé rozebrání nové těsnění do komory nové dmychadlo i s těsněním ke komoře a sítko... svíčka byla mněněna před rokem. A pořád to samé neřešil toto někdo z vás Díky
Pokud Ti to takhle padá, tak to je nejspíš jednotka.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Skoro jistě jednotka, pokud bylo loni měněno dmychadlo. Tohle opravuju běžně, když tak zavolej, telefon mám v podpisu. :-)
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

dubacikzh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.11.2010 13:00

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od dubacikzh »

zdravim pani...neviete mi poradit ktore jeto cidlo alebo kde sa nachadza?? lebo niekedy sedia teploty pekne a niekedy je rozdiel tak mi napise diag ze je webasto prehriate...mam eberspacher d4ws auto je sharan 2004...lebo cerpadla mi idu obidve aj v motorovom priestore aj pri webaste...a viem ze dake snimace vody su aj vo webaste..teda v eberspacheri...a jedno cidlo teploty vody mam aj na hadici vedla webasta tak neviem ktore vymenit..samozrejme skusim najprv toto na hadici odpojit ze ci to neni ono ja len ci s tym niekto nema skusenost...
28383147_10204359868873643_611625007_n.jpg

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

obe cidla su na vrchu bufiku pod vrchnym krytom prve g241 teplota vody na vstupe a druhe g189 na vystupe....ked je medzi dvoma teplotami velky rozdiel bufik vypina...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“