TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Vladimír55: To že máš praxi v elektro je super. Já tyhle jednotky opravuju teprve 5 let a opravil jsem jich teprve něco přez 400. Chceš poradit jak tuto jednotku opravit? Tady máš radu: Najdi si způsob jak změkčit tu tvrdou zalévací hmotu, najdi vadný obvod - obvody a ty vyměň. Spodní příhřev se ti bude určitě taky hodit. A bacha, jsou tam dvě závady za sebou. Příčina a následek, jedna závada je lehce vidět, ale to je až důsledek jiné závady. Ideální je použít zátěžovou diagnostiku od Ebru....prodávají ji za pouhých 120tisíc. No a na konec použít dobrou zalévací hmotu (já trefil tu ideální na 6tý pokus) Víc ti neporadím, za vývojem oprav těchto jednotek mám odmakáno víc jak 400 hodin výzkumu dokonce už tyto jednotky i programujeme po jejich smrti, ale stále neznám všechno.......... Ano někdy to jsou i piny, ale tak z 10ti% závad.................

Na tomhle fóru jsem 7 let a dost lidem jsem poradil (viz počet mých komentářů) i pomohl a rozhodně nemám potřebu si dělat reklamu na "všeznalost" protože mám v reálu práce až nad hlavu, za tuhle zimu jsem opravil teprve nějakých 40 jednotek a topení nepočíám. A pokud máš praxi v elektro pouhých 48 let tak by jsi měl po přečtení komentáře uživatele mirda123456 jasno v tom že to v pinech není..................

Ty jsi tu registrován skoro 6 let a máš 14 komentů?? A máš praxi 48 let v ELEKTRO?? Sám píšeš: Toto "forum" je hlavně o tom , jak si navzájem pomoci........... A kolika lidem jsi za tu dobu opravdu poradil??? Já ti nevím............ jo ahááá stačí kouknout na tvé komentáře..........
Na to že máš tolik praxe sem chodíš spíš jen pro rady..........
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Vladimír55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.02.2013 12:31
Bydliště: Česká Lípa

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Vladimír55 »

tomas.nemo :- děkuji .

Vladimír55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.02.2013 12:31
Bydliště: Česká Lípa

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Vladimír55 »

tomas.nemo : - ještě jednou děkuji, upřesni co je " Deska má 4 vrstvy z toho 2 vnitřní" , ať víme, že nejsi "šarlatán" , případně o jaké teplotě C° rozpouštíš zalévací hmotu, aniž bys zničil IO ? Třeba se zlob, ale 8mi vrstvý oddělený tištěný spoj (ten máš asi na mysli) , nebude zrovna po odtečení zalévací hmoty čistý tak, že jej lze bez problému opravit .Pokud to zvládáš (jak píšeš), tak klobouk dolů ! Tato technologie opravy není jednoduchá , pokud se bude jednat pouze o procínování distančních propojů, fajn ! V každém případě vyjde takto opevená ŘJ laciněji, než nová , otázka je , jak dlouho takto Tebou opravená ŘJ vydrží .
Jsem letitým uživatelem několika "for"a do tohoto jsem se po předchozím přihlášení a posléze kleknutím PC nemohl znovu přihlásit . Na jiných "forech" mám dostatek příspěvků, kde se snažím poradit , aniž bych čerpal pouze informace a za tyto rady mě bylo poděkováno , teda jsou tací, kteří si nechají poradit a potom ani nepoděkují .
tomas.nemo : - Tvé hodnocení mé praxe, aniž bys ji znal beru tak , že hodnotíš člověka podle počtu příspěvků do "fora" ! Věř, že hodnocení tohoto druhu nepřináší dobré výsledky v pokračování daného tématu . Toto je poslední upozurnění před stížností Administrártorovi .

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Chceš si na mě stěžovat?? Prosím prosím udělej to............ ať mě klidně zabanují.............. i když nevím proč
není tu nic co bych neznal, jen hold asi už neporadím, to nechám na tobě, je vidět že toho víš o topení víc jak já..........
Tímto je debata s tebou pro mě uzavřenou záležitostí.............
P.S. Na opravené jednotky dávám ROK plnou záruku.......
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Tak pánové .... to by stačilo.

Pokud máte nějaké záležitosti mezi sebou, řešte je prosím MIMO toto fórum, nebo alespoň mimo veřejnou část.

Děkuji
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

tornado1: Díky za podporu. To samé platí i tobě, ty jsi ještě větší odborník ve svém oboru :thanks:
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak jsem trochu "nadráždil" bufíka D3WZ :D V plném výkonu přez 400 st. a ve sníženém 282 st. což je víc než některé D5WZ v plném výkonu.
Na poslední fotce je vidět že teploty 350 st. dosáhl za cca 4 minuty.
Přílohy
20181207_122339.jpg
20181207_122656.jpg
20181207_114442.jpg
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Tak znovu - odpusťe si podobé příspěvky, podobné záležitosti si řešte JINDE.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Ve čtvrtek mě přijelo na servis topení auto po 4 letech, mimo běžného vyčištění a výměny sítka a svíčky jsem zjistil že mu stále dobře pracuje MNOU OPRAVENÁ JEDNOTKA :smoke:
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Vladimír55
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 09.02.2013 12:31
Bydliště: Česká Lípa

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Vladimír55 »

Děkuji MODERÁTOROVI "michall" za patřičný zásah !
Mým úmyslem nebylo zpochybení práce "tomas.nemo" , ba právě naopak , po předešlých zkušenostech z jiných "fǒr" , jsem chtěl důkaz, abych mohl "Tomáše" doporučit dalším "Šaranistům" , kterých je čím dál tím víc včetně mě .
Možnost zaslání SZ konkrétním osobám , by vyřešila nežádoucí příspěvky, které sem nepatří .

pinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2016 10:19

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pinec »

Ahojte, dnes som spojazdnil prihrev eber D5z-f. Naštartoval som a na budikoch sledoval teplotu vody a oleja. Otáčky volnobežné,kúrenie vypnuté, vonkajšia teplota 3st. Sústava odvzdušnená.
Po 25 mim na budíku vody 90st.
Po 40 min. na budiku oleja 100st.
Po 40 min. bufik vypol. ( Pre vypnutie bufiku pravdepodobne rozhoduje teplota oleja)
Prvých 25 min. dymu ako z lokomotívy,susedia prišli že mi horí auto.
Tie namerané teploty a časy sú v norme? A čo ten hustý dym?
Čakal som že auto bude skôr ohriate a hlavne za menšej dymovej clony.
Sharan 2005 96kw

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Dým - nafta se špatně rozprašuje, špatně chytá, zanesené sítko, nebo je zanesená komora sazemi a naftou, vypaluje se, nebo je sazemi a naftou zanesený tlumič výfuku, vypaluje se. Druhé 2 věci záleží na tom, v jaké stavu byl bufík před zprovozněním (osazení pojisky?)

Časy by mohly být asi v pohodě, zvlášť pokud je vypnuté topení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2016 10:19

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pinec »

Ďakujem za info. ... ešte by som mohol vyčistiť výfuk z bufiku, (preventívne) neviem ako dlho sa nepoužíval. Poradiš mi prosím ako ho vyčistiť? Nechať močiť v nejakom roztoku alebo ho vypáliť napr. benzínom

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

No podle možností. Dá se vypálit, ale benzín bych nepoužíval (z vyprávění znám vypalování výfuku od JAWA a neskončilo to úplně dobře). Dá se to třeba horkovzduškou. Nebo se dá vypláchnout čističem na motory, Carlan nebo něco podobného. Jestli je to tím poznáš tak, že pokud odmontuješ výfuk, tak z bufíku žádný hustý dým nepůjde. Pokud ano, pak je zahumusená i komora a to už se asi bez demontáže neobejdeš.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

pinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2016 10:19

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pinec »

Ok, vyskúšam odpojiť výfuk,,, ďakujem

Odoslané z Redmi 4X pomocou Tapatalku

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“