TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak jsem se dnes pustil do opravy jednoho topení klienta. Jeho slova zněla: vevnitř je vše v pořádku, ale nechce to chytat. Tak jsem to rozdělal a spadla mě čelist, protože jsem věděl, že mám o zábavu na celé odpoledne postaráno. Takže přikládám pár fotek z lidové tvořivosti. Byli tam zbytky původního těsnění, které někdo napatlal nějakou gumou či silikonem. Ty zbytky topení se změnili na totální beton. Očištění toho humusu mě zabralo skoro 5 hodin. Podívejte se, jak je zcela zalepený ten sekundární kanálek ke žhavičce, takže to nemohlo v žádném chytit. Na další fotce je vidět, jak je zmáčknuté to těsnění kolem žhavičky. Jen nevím, jestli to je jeho výtvor, nebo nějakého "odborníka".
Přílohy
První šok po rozpůlení
První šok po rozpůlení
S ucpaným kanálkem na vzduch to opravdu nechytne :(
S ucpaným kanálkem na vzduch to opravdu nechytne :(
Nemá být kolem sítka těsnění? Nojo ono tam vlastně je, ale v jakém stavu?
Nemá být kolem sítka těsnění? Nojo ono tam vlastně je, ale v jakém stavu?
Tou gumovou pastou byla napatlaná i plamencová roura :(
Tou gumovou pastou byla napatlaná i plamencová roura :(
Po 5ti hodinách čištění.
Po 5ti hodinách čištění.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Munez »

hosi potreboval bych poradit jak postupovat dal.koupil jsem si alhambru a nejede bufik.je tam d5z-f .nejspis ma dodelavany vypinac teplotniho cidla,ale nevim to jiste.spis jsem zjistil,ze kdyz ho zapnu,tak se rozjede cerpadelko v motoru na vodu,ale to je tak vsechno co jsem ohledne toho cidla zjistil.bufik pri akcnich clenech rozjede ten vetrak spalin a pri testovani palivoveho cerpadla se nic nedeje nebo spis nic neslysim.jinak do konektoru jde 2,68v.jak zjistit jestli je to cerpadlo k.o.?jinak diagnostika prvni psala,ze je vadna jednotka,tak jsem ji odpojil a zapojil,potom psala,ze je vadne prave to davkovaci cerpadlo,tak jsem ho odpojil a zapojil a ted nepise zadnou chybu,ale v bloku hodnot se me vubec neukaze voltaz a ukazuje to,ze nejsou splnene pozadavky na start bufika.nechci zbytecne vyhazovat prachy za neco co funguje,tak bych prosil nejake rady jak vyzkouset ruzne veci jestli funguji
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od trepifajxl »

Rady jak co vyzkoušet jsou na předcházejících stranách, nebo v jiných tématech o bufících, je zbytečné je dokola opakovat. A Ty si nejspíš připrav penízky na jednotku a když už v tom budeš mít vražený ručky tak zkoukni těsnění a sítko ať to za měsíc nevyndáváš znova.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Munez »

tak penize jsou,ale prave jedna se me o to,abych nekupoval zbytecne jednotku a pritom to bude treba palivove cerpadlo,proto se ptam jestli treba nehodit cerpadlo na 12v jestli se pohne.mozna je tu nekde muj problem uz reseny,ale jsem rad,ze jsem si nasel chvilku si aspon vlezt pod auto a neco zjistit.mam toho ted proste moc a na zkoumani neni tolik casu.a myslis,ze muze byt jednotka v haji kdyz nevypisuje uz zadne chyby a pres akcni cleny spousti?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Všechno tu bylo už psáno - místo čerpadla připoj žárovku, třeba 5W sufitku, pokud se bude jednotka snažit naběhnout, žárovka bude poblikávat. Čerpadlo je pulsní, takže ho vyzkoušíš tak, že ho připojíš na zdroj, ideálně s elektronickou pojistkou, stačí třeba 10V a budeš simulovat pulsy, řekněme 0,5s. Mělo by cvakat. Změřením odporu cívky se to dá taky, ale to neznamená, že se uvnitř pohybuje pístek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BrendlJiri »

Chlapi prosim potrebuju radu nastartuju dmychadlo profoukne a toje cele cerpadlo sem dal jine melo uhnile kontakty aje funkcni doty doby nez to uhnilo bufik slapal po vymene jen profuk a nic
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

A co na to diagnostika? Pokud máš D3W, tak musí být od Ebru, VAG na tenhle nefunguje. Najdi někoho, kdo jí má, jinak to bude oprava stylem pokus-omyl.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BrendlJiri »

prave zemam d3wz no totu nikdo nema diagnostiku
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od trepifajxl »

Diagnostika k dispozici Turnov.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Já na D3WZ diagnostiku mám, zkus Trepifajxla je od Turnova myslím, že ji má taky. Já mám originál diagnostiku Eberspacher, takže jsem schopen načíst všechna topení včetně vzduchových.

Trepifajxl byl rychlejší :laugh: :good:
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od BrendlJiri »

dekuju kluci ozvuse
Sharan tdi afn 81kw

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Munez »

tak jsem se dneska pustil do bufiku a hlavne do ridici jednotky a po oprave a vyzkouseni jede jak ma,ale vydelaval jsem ten panel z ridici jednotky,abych mohl zapajet cip,ktery ovlada cerpadelko.akorat nevim co pouzit misto toho plastu nebo tmelu,kterym byl ten panel zalety.co tam davate vy nebo spis co by se dalo pouzit?
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vilik »

Dal bych tam silikon s větší teplotní odolností. Ale bacha na jejich agresivitu. Musí být neutrální.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Nevím jestli je silikon zrovna nejlepší, osobně používám na zalévání hmotu k tomu určenou, problém je, že to nejmenší balení je tak na 30 jednotek.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od vilik »

No tak mu jednu třicetinu pošli. Obávám se, že kvůli jedné opravě nebude kupovat sud zalévací hmoty. :?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“