TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od johnyM128 »

tomas.nemo píše:Může trochu fixlovat čidlo plamene. A jaké čerpadlo jsi tam dával? Pokud nové, tak to bývá nastaveno na 4kw, pomocí nastavení dávky nafty se dá regulovat teplota hoření. Už jsem dostal z bufíku i 420 st. :D
no čerpadlo je pôvodné sharan verzia /oe číslo končí 100b/... je ináč zaujímavé že sa používa aj pre 3kw aj pre 5kw verzie bufíkov...

Na stolici aj môj aj skúšobný nový dávali na eberspracher diagnostike cca 260-280C max...

Akým spôsobom si zvyšoval tú teplotu? Ináč ten horáčik - kúrenie má taký hukotavejší zvuk ktorý trošku osciluje... Teploty som skúšal aj s výfukom aj bez výfuku :(

Len v starý bufík - tam teplota priam letela hore, tu sa tak premotáva :D

Ako si prosím zvyšoval tú teplotu? dakujem

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Čerpadlo je nastavitelné v rozsahu 3-5kw, víš z čeho to čerpadlo pochází? U jakého to bylo topení? Ta oscilace dmychadla může být ovlivněna i počátečním problémem s dmychadlem, což bývá častá nemoc těchto jednotek. Dávka nafty se nastavuje na výstupu z čerpadla. Nasadíš na těleso klíč (tuším 12) a druhej klíč 10 na to šroubení. Hlavně se nepovol ten menší (8) je tam pružinka a kulička. Povolením o 180st zvedneš výkon o 1kw. Zkus to nejprve o 1/4 a pozoruj teplotu. Nemusíš to hnát nijak vysoko. Většinou to nastavuju na 320-330 při plném výkonu a na ten sníženej by to mělo být lehce nad 200st. Pokud tam jde málo nafty, tak to má takovej nanicovatej zvuk, hlavně ti nesmí začít kouřit.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od johnyM128 »

tomas.nemo píše:Čerpadlo je nastavitelné v rozsahu 3-5kw, víš z čeho to čerpadlo pochází? U jakého to bylo topení? Ta oscilace dmychadla může být ovlivněna i počátečním problémem s dmychadlem, což bývá častá nemoc těchto jednotek. Dávka nafty se nastavuje na výstupu z čerpadla. Nasadíš na těleso klíč (tuším 12) a druhej klíč 10 na to šroubení. Hlavně se nepovol ten menší (8) je tam pružinka a kulička. Povolením o 180st zvedneš výkon o 1kw. Zkus to nejprve o 1/4 a pozoruj teplotu. Nemusíš to hnát nijak vysoko. Většinou to nastavuju na 320-330 při plném výkonu a na ten sníženej by to mělo být lehce nad 200st. Pokud tam jde málo nafty, tak to má takovej nanicovatej zvuk, hlavně ti nesmí začít kouřit.
ďakujem za radu - dnes to idem vyskúšať - dám echo :D

J

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mr_47 »

Zdravím pani, viem ze mam síce iný voz, ale možno mi poradíte. Mám druhé auto seat toledo 2 tdi asz 96 kW. Problém nasledovný je tam namontovaný ebersprecher nezávislé pokiaľ ho nastavím dopredu tak auto vykuri, ale keď prídem do auta nastartujem plus zapnem manuál bufik auto sa zohreje na 90 do 5 min cca podľa zimi ale nechce kúriť ani pri max teplote pokiaľ nevypnem bufik až následne potom padne teplota aj o 20 stupňov a začne kúriť. Všimol som si jednu zasadnú vec keď stojíte pred autom zprava z bloku ide hadica vody na nej sú tri zhavicky to by mala ísť tepla voda smer do kúrenia nie? Len mne ta hadica ide cez bufik lenže problém je v tom všimol som si ze bufik vodné čerpadlo tlači tu vodu z5 do motora nie ďalej do kúrenia nemôže byť problém tu? Prijde mi ze niekto omylom prehodil hadice a vodná pumpa tlači jeden smer vody a vodné čerpadlo bufika zas proti smer naspet? Lebo včera keď to mi nechcelo kúriť išiel som autom voda takmer na 90 vyradil som rýchlost aby som zmenšil obeh vody od vodnej pumpy zrazu začalo auto kúriť. Pokiaľ samozrejme idem bez bufika auto funguje normálne len samozrejme dlho to trvá. Písal som cez mobil dúfam že to bude čitateľné
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Vypadá to tak. Už jsem to jednou viděl. Pokud to tlačí proti sobě, tak je motor horkej, ale topení studený, zkus přehodit hadice na tom vodním čerpadle. Z hlavy motoru kde jsou ty 3 žhavičky jse teplá voda do topení, takže ta musí jít přez bufík.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mr_47 »

Takže hadica dole na bufiku prehodena obeh vody už ide pekne auto kúri asi do 2 km a to je tdi nový termostat som dal rovno. Nechápem komu sa to podarilo prehodiť. Už len na sagu spojazdniť d5zf :)
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

pto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.12.2016 14:15

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od pto »

Ahoj, mám Alhambru 2003 AUY a chtěl bych předělat bufík (D5W-Z, jestli se nepletu) na nezávislé topení, nicméně sám si na to rozhodně netroufám. Rád bych to měl udělané pořádně, abych se nemusel obávat požáru elektroinstalace, nebo tak.
Abych byl přesnější, potřeboval bych začít opravou nefunkčního bufíku, ale přijde mi logické to udělat najednou.

Prosím, poradíte mi, na koho se obrátit? Ideálně v Praze nebo okolí.

Díky moc!

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

pto: Michal Praha, Trepifajxl Turnov, já Ústí nad Orlicí :D
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hindour »

zdravím, neřekl by mi někdo jestli je toto pouze příhřev a nebo je to nezávislé topení? Jde mi to, abych ho mohl propojit s climatronicem. Děkuji
Přílohy
20161007_133451.jpg
20161129_201535.jpg
20161202_214307.jpg
20161129_201516.jpg

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od M@rty74 »

A to je ze SAG I nebo II ??? Jinak asi 0,33 vteřiny a strejda google napoví : http://webasto-eshop.cz/tt_c_d.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hindour »

ani z jednoho, google jsem pouzil taky, akorat jsem ho nechal otestovat jestli funguje a pan mi tvrdil, ze je to pouze prihrev ani neni to nezavisle topeni, proto jsem za pitomce a radeji se ptam.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od M@rty74 »

věř stránkám Webasta - je to přídavné topení, už třeba jen proto, že to má vlastní oběhové čerpadlo vody - viz obrázek, díl v kroužku.
Thermo_Top_C_.JPG
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

hindour
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 06.08.2010 11:04

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hindour »

dobre, dekuji ti za ujisteni, tisíceré diky

haness1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.12.2010 19:44

Re: TOPENÍ, BUFÍK: hlasitý zvuk

Příspěvek od haness1 »

Zdarec všem, prosím o radu. Bufik začal vydávat hlasitý zvuk, přirovnal bych to k autíčko se setrvačníkem. V čem je problém? Krom toho mě připadne že se spíná jak chce, je to senzor teploty pod nárazníkem?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Zvuk se dost těžce popisuje, pokud je to něco jako drnčivý zvuk, může být něco s motorem dmychadla, ale to je jen dohad, bez prohlídky je to věštění z koule. Bufík má termospínač u stěračů a spíná také podle něj.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“