PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od M@rty74 »

A co akumulátor ? V jaké je kondici ? Co říká diagnostika ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od Belasi »

Ačkoliv je vlakno již historické, rád bych se přispěvovatelů zeptal zda problém vyřešili a jak. Čerstvě se mi děje stejné tj. po nastartování se nuluje aktualni stav km, hodiny, stale sviti varovani ESP (zluty trojuhelnik) a voltmetr neukazuje. Soucasne definitivne nezamyka/neotvira dalkove zamykani dveri ridice (to dlouhodobe stridave fungovalo/nefungovalo). Muze jit o vice zavad soucasne. Nyni jsem dal auto k elektrikari, ale rad bych mu pripadne napovedel. Dle prispevku se mi zda, ze jde o opakujici se zavadu.

PS. Take jsem nasel v rozvodnici u baterky (v ktere se vetvi hlavni privody a jsou paskove pojistky) kolem jednoho spoje resp. pojistky natavenou hmotu toho rozvadece, zahratim spoje. Spoj byl taky dost zkorodovany.
Auto je cerstve po rozvodech a vymene zadnich trmenu, pokud by to snad mohlo souviset, ale nemyslim si.
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od bodyvlk »

Toto může způsobit velmi slabá baterie. Při startování dává málo proudu a ŘJ nemá relevantní signály z čidel. Také nedokáže slabý proud zamknout auto. Podívej se na ni.

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od Belasi »

Nene. Jednak ma cca 2 roky, auto startuje na drc, taky jsem meril dobijeni a v poradku a pres zimu jsem ji dvakrat preventivne dobijel, prakticky zbytecne. Cili to vylucuji.
Ja mam podezreni na vic problemu na jednou- nejaky slus ve dvernich pruchodkach, pripadne cidlo esp. A ta opalena rozvodnice u kabelaze je pry taky opakujici se problem u tohoto typu a roku vyroby, nasel jsem to na anglickem foru: https://www.honestjohn.co.uk/forum/post ... tm?t=71723" onclick="window.open(this.href);return false;

mrzi me vsak, ze se neozyvaji predchozi prispevovatele. Jiste to za dva, tri roky vyresili a nehodili sem reseni.
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od bodyvlk »

Taky mi auto startovalo dobře. Baterie rok stará a musel jsem jí vyhodit. Při jednom startování se mi z přístrojové desky stala barevná hudba a bylo to. Samá chyba a rozsvícené kontrolky. Po výměně baterie vše jak má být. Dobíjení OK.

Hydrometeorolog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 25.05.2019 09:19
Bydliště: Česká Třebová

Re: PŘÍSTROJOVKA, BUDÍKY: vypověděly, kontrolky se rozsvítily

Příspěvek od Hydrometeorolog »

Já jsem tohle všechno řešil taky a taky jsem se tím vším pročítal, po otočení klíčků se vždy vynulovalo počítadlo denních km, a hodin, nefungoval voltbudicek a po každém otočení klíčků se to opakovalo a voltbudicek nešel vůbec, jezdit jsem mohl, žádný problém. Pak jsem si úplně náhodou všiml, že se mi nezamykaji LP dveře, já normálně po zamknuti dalkou nezkousim, jestli je zamknuto, ale jak jsem zkoušel furt ty budíky, zamknul jsem i když jsem seděl uvnitř a viděl jsem to. Už předtím jsem měnil baterku a taky bez výsledku a protože nejsem elektrikář ani náhodou, tak jsem to dal autoelektrikari.
Byl vadnej zámek, ale to co zpusobovalo to s těma budikama byly opravdu polamane dráty v průchodce a to nějak odpalovalo pojistku napětí v budikach.
Pisu to proto, aby kdo má takový problém, opravdu nepodcenil ty polamane dráty ve dveřích, což jsem si původně já nepripoustel. Tak ať Vám jezdí.
Sharan 1.9tdi, 96kw, highline 2005

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“